RESULTS: March 2017

Sunday 26th March 2017

Here are the results from games played during March 2017

Wednesday 1 March 2017

Ryman League Division One South


Cray Wanderers  3-4  Corinthian-Casuals (104)
(at Bromley FC)

Faversham Town  2-2  South Park (131)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  0-0  Glebe (50)

Hospital Charity Cup

Lewisham Borough  P-P  Forest Hill Park
(Lewisham Borough have withdrawn from the competition)

Saturday 4 March 2017

Sky Bet League One


Bury  1-2  Gillingham (3,203)

Millwall  2-1  Milton Keynes Dons (9,636)

Northampton Town  2-1  Charlton Athletic (7,118)

Vanarama National League

Boreham Wood   0-0  Bromley (401)

Dover Athletic  0-0  Solihull Moors (1,104)

Maidstone United  4-2  Southport (2,404)

Vanarama National League South

Concord Rangers  0-0  Margate (237)

Dartford  2-0  Bath City (844)

Ebbsfleet United  6-1  East Thurrock United (1,267)

Whitehawk  1-0  Welling United (370)

Ryman Premier League

AFC Sudbury  3-1 Folkestone Invicta (300)

Tonbridge Angels  3-4  Needham Market (555)

Worthing  0-1  Dulwich Hamlet (763)

Ryman League Division One North

Norwich United  P-P  Phoenix Sports
(Match postponed – waterlogged pitch)

Soham Town Rangers  1-3  Thamesmead Town (122)

VCD Athletic 4-3  Wroxham (43)

Ryman League Division One South

Carshalton Athletic  1-3  Greenwich Borough (306)

Chatham Town  1-4  Horsham (213)

Cray Wanderers  3-4  Walton Casuals (105)
(at Bromley FC)

Faversham Town  1-0  Molesey (189)

Herne Bay  6-0  East Grinstead Town (217)

Lewes   1-0  Hythe Town (544)

Ramsgate  1-1  Hastings United (292)

Sittingbourne  2-1  Godalming Town (109)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  0-4  Canterbury City (62)

Ashford United  4-0  Lordswood (279)

Cray Valley (Paper Mills)  2-1  Fisher (52)

Crowborough Athletic  3-1  Whitstable Town (237)

Erith & Belvedere  2-1  Corinthian (53)

Hollands & Blair  3-0  Deal Town (51)

Sevenoaks Town  3-1  Beckenham Town (93)

Sheppey United  1-1  Erith Town (264)

Tunbridge Wells  2-1  Rochester United (239)

Southern Counties East Football League First Division

Holmesdale  2-0  K Sports (23)

Lewisham Borough  2-4  Rusthall (41)

Lydd Town  2-0  Gravesham Borough (30)

Meridian VP  0-4  Sutton Athletic (19)

Orpington  2-2  FC Elmstead (26)

Phoenix Sports Res  3-2 Eltham Palace (28)

Snodland Town  3-0  Forest Hill Park (30)

Sporting Club Thamesmead  3-1  Bridon Ropes (78)

London Senior Trophy Semi-Final

Glebe  A-A  Newham United
(Match Abandoned after 103 minutes due to serious injury – Glebe leading 3-2)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – 2:45pm

Borden Village  2-1 Bexley

Guru Nanak  1-2  Staplehurst Monarchs United

Hildenborough Athletic  2-3 Lydd Town Res

Kennington  2-0  Fleetdown United

Metrogas  1-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Peckham Town  4-1  Erith 147 Sports

Punjab United  3-1  Faversham Strike Force

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – 2:45pm

East Kent College  1-3  New Romney

Ide Hill  5-5  Deal Community Sports

K Sports Res  5-5  Kings Hill

Sutton Athletic Res  2-2  Hawkinge Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

AFC Morzinga  1-3  Halls AFC

Bexlians  4-0  AFC Mottingham

Halstead United  1-3  Chipstead

Lewisham Athletic  3-1  Old Roan

Otford United  8-0  Orpington Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Deal Town Res  1-0  Aylesford

Larkfield & New Hythe Wanderers  1-1  Ashford

New Romney Res  3-1  Snodland Town Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Belvedere  0-4  Nomads

Dulwich Village  3-5  Crayford Arrows

FC Elmstead Res  1-2  South East Athletic

Fleetdown United Res  0-7  Old Bromleians

Welling Park  1-4  Long Lane Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

Rochester City  10-0  University of Kent

Rusthall Res  1-2  AEI Sports

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

Bridon Ropes Res  4-2 Drummond Athletic

Farnborough Old Boys Guild Res  0-4  Welling Town

Parkwood Rangers  2-0  HFSP & Ten-Em-Be

Peckham Town Res  3-2  Meridian VP Res

Sporting Club Thamesmead Res  0-4  Sydenham Sports

Invitation Cup – Group 1

Staplehurst Monarchs United Res  1-3  Tonbridge Invicta

NRG Gym Bill Manklow Inter Regional Challenge Cup Quarter-Final – 2:15pm

Greenways  5-0  Long Lane

Kent Reliance Junior Cup Group A Semi-Final  -1:30pm

Metrogas Res  3-3  Cuxton 91
(after extra time – Metrogas Res win 9-8 on penalties)

Peninsula Sports  1-2  Willesborough Athletic

Kent Reliance Junior Cup – Group B – Semi-Final  -1:30pm

Red Arrow Sports  2-1  AFC Bexley

Canterbury & District Charity Cup Semi-Final  - 2:15pm

Burgess Hodgson  1-1 Social Team United
(after extra time – Burgess Hodgson win 4-3 on penalties)

Hospital Charity Cup – Division Two – Semi-Final – 2:15pm

South Darenth  7-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res


Sunday 5 March 2017

The FA Women’s Premier League Cup Semi-Final


Charlton Athletic  4-3  Blackburn Rovers (152)
(after extra time - at Thamesmead Town FC)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Crystal Palace  P-P  Portsmouth
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Bromley FC)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Gillingham  6-0 Enfield Town (64)
(at K Sports FC)

Monday 6 March 2017

Kent Reliance Senior Cup Semi-Final


Dover Athletic  3-0  Folkestone Invicta (514)

Tuesday 7 March 2017

The Buildbase FA Trophy Quarter-Final Replay
(winners each receive £8,000)


Macclesfield Town  2-0  Dulwich Hamlet (1,017)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  2-1  Scunthorpe United (9,088)

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final

Welling United  1-0  Bromley (202)

Ryman Premier League

Leiston  2-0  Tonbridge Angels (183)

Ryman League Division One North

Bowers & Pitsea  P-P  VCD Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Ryman League Division One South

Whyteleafe  2-1  Faversham Town (107)

Southern Counties East Football League Premier Division

Ashford United  4-1  Erith Town (180)

Bearsted  1-1  Sheppey United (122)

Corinthian  1-1  Deal Town (51)

Tunbridge Wells  1-2  Cray Valley (Paper Mills) (147)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  1-0  Phoenix Sports Res (35)

Wednesday 8 March 2017

Ryman League Division One South


Cray Wanderers  P-P  Herne Bay
(Match postponed – waterlogged pitch)

South Park  0-4 Greenwich Borough (88)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  1-3  Crowborough Athletic (102)

Croydon  2-2  Whitstable Town (46)

Southern Counties East Football League First Division

Eltham Palace  1-5  Kent Football United (28)
(at Glebe FC)

Forest Hill Park  2-2  K Sports (32)

Rusthall  P-P  Glebe
(Match postponed – waterlogged pitch)

Saturday 11 March 2017

Sky Bet League One


Charlton Athletic  1-1  Walsall (9,900)

Gillingham  3-2  Scunthorpe United (6,851)

Sheffield United P-P Millwall

Vanarama National League

Bromley  3-0  North Ferriby United (905)

Macclesfield Town  P-P  Maidstone United

Tranmere Rovers  P-P  Dover Athletic

Vanarama National League South

Concord Rangers  1-1  Dartford (367)

Margate  2-0  Gosport Borough (434)

St Albans City  0-3  Ebbsfleet United (864)

Welling United  2-1  Poole Town (465)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  5-0  Merstham (1,564)

Folkestone Invicta  1-0  Wingate & Finchley (347)

Staines Town  1-1  Tonbridge Angels (251)

Ryman League Division One North

Phoenix Sports  1-0  Bowers & Pitsea (100)

Thamesmead  Town  2-2  VCD Athletic (124)

Ryman League Division One South

Chipstead  2-2  Sittingbourne (70)

East Grinstead Town  4-2  Cray Wanderers (109)

Greenwich Borough  0-3  Corinthian-Casuals (268)

Horsham  0-2  Herne Bay (245)

Hythe Town  2-2  Carshalton Athletic (191)

South Park  3-1  Faversham Town (82)

Three Bridges  0-2  Ramsgate (72)

Walton Casuals  1-2  Chatham Town (51)
(at Whyteleafe FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  0-4  Sevenoaks Town (84)

Bearsted  1-0 Ashford United (220)

Canterbury City  5-0  Tunbridge Wells (74)
(at Ashford United FC)

Corinthian  3-0  Fisher (53)

Crowborough Athletic  1-1  Deal Town (262)

Croydon  0-3  Cray Valley (Paper Mills) (43)

Erith Town  1-3  Hollands & Blair (27)

Lordswood  2-2  Sheppey United (91)

Rochester United  1-0  Erith & Belvedere (49)

Whitstable Town  3-1  Beckenham Town (106)

Southern Counties East Football League First Division

Crockenhill  0-1  Snodland Town (42)

FC Elmstead  1-1  K Sports (32)
(at Holmesdale FC)

Gravesham Borough  0-1 Holmesdale (28)
(at Chatham Town FC)

Lewisham Borough  3-2  Lydd Town (49)

Rusthall  0-2  Phoenix Sports Res (51)

London Senior Trophy Semi-Final

Bridon Ropes  0-3  Balham (42)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – 2:45pm

Bexley  0-1  Punjab United

Erith 147 Sports  P-P  Faversham Strike Force

Farnborough Old Boys Guild  P-P  Greenways

Kennington  2-1  Borden Village

Peckham Town  3-0  Fleetdown United

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  4-1  Guru Nanak

Staplehurst Monarchs United  0-1  Lydd Town Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – 2:45pm

K Sports Res  3-2  East Kent College

Kings Hill  2-2  Hollands & Blair Res

South Darenth  2-1  Rolvenden

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

AFC Morzinga  2-8 Long Lane

Club Langley  2-6  Lewisham Athletic

Halls AFC  7-0  Orpington Res

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  4-3  Bexlians

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Deal Town Res  2-1  New Romney Res

Larkfield & New Hythe Wanderers  2-0 Aylesford

Sheppey United Res  3-2  Ashford

Snodland Town Res  3-1  West Farleigh

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Fleetdown United Res  1-1  Nomads

Old Bromleians  2-2  Dulwich Village

South East Athletic  P-P  Belvedere

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

AFC Bexley  3-2  Halls AFC Res

Drummond Athletic  0-2  Parkwood Rangers

Meridian VP Res  4-2  Bexley Res

Metrogas Res  5-2  Farnborough Old Boys Guild Res

Sydenham Sports  2-0  Bridon Ropes Res

Welling Town  4-2  Peckham Town Res

NRG Gym Eastern Section Les Leckie Cup Semi-Final – 2:15pm

Tonbridge Invicta  1-3  Cuxton 91

NRG Gym Barry Bundock West Kent Challenge Shield Quarter-Final – 2:15pm

HFSP & Ten-Em Be  1-2  Welling Park

Invitation Cup – Group 2

Willesborough Athletic  4-2  Burgess Hodgson

Invitation Cup – Group 4

Wateringbury  2-0  AEI Sports

Kent Reliance Intermediate Cup Semi-Final – 3:00pm

Faversham Town U21  4-1  FC Elmstead Res

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Semi-Finals – 2:15pm

Chipstead  0-2  Otford United

Southborough  3-1  Ide Hill
(after extra time)

Weald of Kent Charity Cup Senior Section Semi-Final Second Leg – 2:15pm

New Romney  1-1  Hawkinge Town
(Hawkinge Town win 4-2 on aggregate)

Sunday 12 March 2017

The Emirates FA Cup Quarter-Finals
(winning clubs reach receive £360,000 each)


Tottenham Hotspur 6-0 Millwall (31,137)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Charlton Athletic  0-1  Tottenham Hotspur (204)
(at Thamesmead Town FC)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Lowestoft Town  0-4 Gillingham (47)

Monday 13 March 2017

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Third Round


Haringey Borough  5-2  Greenwich Borough (68)

Southern Counties East Football League First Division

Sporting Club Thamesmead  5-2  Lewisham Borough (65)

Tuesday 14 March 2017

Sky Bet League One


Charlton Athletic  1-1  Bradford City (9,326)

Gillingham  0-4  Bolton Wanderers (5,199)

Vanarama National League

Boreham Wood  5-0  Dover Athletic (314)

The Alan Turvey Trophy Sponsored by Robert Dyas Semi-Final

Tonbridge Angels  3-1  Dulwich Hamlet (305)

Ryman League Division One South

Molesey  3-1  Hythe Town (52)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Semi-Final First Leg

Sheppey United  2-2  Whitstable Town (337)

Southern Counties East Football League Premier Division

Corinthian  2-0  Bearsted (53)

Southern Counties East Football League First Division

Eltham Palace  3-1  Orpington (35)
(at Glebe FC)

Holmesdale  0-3  Glebe (88)

Wednesday 15 March 2017

Ryman Premier League


Leatherhead  2-0  Folkestone Invicta (328)

Ryman League Division One South

Herne Bay  1-1  South Park (167)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Semi-Final First Leg

Sevenoaks Town  1-1  Ashford United (168)

Southern Counties East Football League Premier Division

Canterbury City  2-1  Erith & Belvedere (42)
(at Ashford United FC)

Erith Town  3-2  Croydon (27)
(at VCD Athletic FC)

Hollands & Blair  0-1  Tunbridge Wells (94)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  0-6  Sutton Athletic (38)

Forest Hill Park  1-2  Kent Football United (33)

Thursday 16 March 2017

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Quarter-Final


Cray Valley (Paper Mills)  2-1  AFC Wimbledon (125)
(at DGS Marine Stadium)

Saturday 18 March 2017

Sky Bet League One


Millwall  0-0  Bury (9,049)

Rochdale  4-1  Gillingham (2,582)

Sheffield United  2-1  Charlton Athletic (23,308)

Vanarama National League

Dover Athletic  1-0  Bromley (988)

Dover Athletic  P-P  Macclesfield Town

Maidstone United  P-P Lincoln City

York City  P-P  Bromley

Vanarama National League South

Dartford  5-3  Truro City (936)

Ebbsfleet United  2-1  Weston-super-Mare (1,325)

Hemel Hempstead Town  3-2  Margate (490)

Maidenhead United  3-0 Welling United (968)

Ryman Premier League

Bognor Regis Town  7-1  Folkestone Invicta (531)

Tonbridge Angels  0-0  Dulwich Hamlet (656)

Ryman League Division One North

Tilbury  0-2  Phoenix Sports (88)

VCD Athletic  3-0  Cheshunt (59)

Ryman League Division One South

Chatham Town  0-1  Godalming Town (136)

Cray Wanderers  0-3  South Park (135)
(at Bromley FC)

Faversham Town  4-1  Chipstead (194)

Guernsey  2-2  Hythe Town (544)

Herne Bay  2-0  Molesey (187)

Ramsgate  1-1  Horsham (188)

Sittingbourne   0-1  Dorking Wanderers (116)

Whyteleafe  1-1  Greenwich Borough (113)

Southern Counties East Football League Premier Division

Ashford United  3-3  AFC Croydon Athletic (244)

Beckenham Town  1-0  Corinthian (65)

Cray Valley (Paper Mills)  3-2 Hollands & Blair (40)

Crowborough Athletic  2-0 Rochester United (128)

Croydon  4-1  Bearsted (51)

Deal Town  1-0  Sevenoaks Town (82)

Fisher  2-0  Lordswood (85)

Sheppey United  1-1  Canterbury City (270)

Southern Counties East Football League First Division

Forest Hill Park  1-0  Eltham Palace (23)

Glebe  2-1  K Sports (63)

Kent Football United  2-0  Meridian VP (27)

Lydd Town  4-0  Crockenhill (37)

Orpington  0-0  Bridon Ropes (22)

Phoenix Sports Res  0-2  Holmesdale (20)

Sporting Club Thamesmead  2-4 Gravesham Borough (52)

Sutton Athletic  2-0  Rusthall (53)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – 2:45pm

Bexley  3-1  Farnborough Old Boys Guild

Borden Village  5-0  Hildenborough Athletic

Erith 147 Sports  0-2  Peckham Town

Fleetdown United  2-2  Faversham Strike Force

Greenways  4-1  Guru Nanak

Kennington  7-1  Lydd Town Res

Metrogas  1-5  Staplehurst Monarchs United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – 2:45pm

Deal Community Sports  3-0  South Darenth

East Kent College  1-2  Sutton Athletic Res

Hollands & Blair Res  2-3  Ide Hill

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

Club Langley  P-P  AFC Morzinga

Halstead United  2-1  Orpington Res

Long Lane  0-2  AFC Mottingham

Old Roan  2-3  Lewisham Athletic

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-1  Halls AFC

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Ashford  P-P  Larkfield & New Hythe Wanderers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Old Bromleians  3-1  FC Elmstead Res

Welling Park  2-1  Johnson & Phillips

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

Bexley Res  2-0  HFSP & Ten-Em-Be

Farnborough Old Boys Guild Res  0-1  Peckham Town Res

Halls AFC Res  0-3  Metrogas Res

Meridian VP Res  3-3  Bridon Ropes Res

Sporting Club Thamesmead Res  1-4  Welling Town

Sydenham Sports  3-0  Parkwood Rangers

NRG Gym Bill Manklow Inter-Regional Cup Semi-Final – 2:15pm

Punjab United  3-1 Otford United

NRG Gym Eastern Section Les Leckie Cup Semi-Final – 2:15pm

AEI Sports  0-3  Rochester City

Invitation Cup – Group 1

Rusthall Res  4-0  Staplehurst Monarchs United Res

West Farleigh  2-1  Tonbridge Invicta

Invitation Cup – Group 2

Burgess Hodgson  1-1  Willesborough Athletic

Invitation Cup – Group 4

Wateringbury  3-1  Aylesford

Ashford Charity Cup Semi-Final – 2:15pm

New Romney Res  3-0  Ashford Dynamo

Beckenham Hospital Cup Quarter-Final – 2:15pm

Crayford Arrows  2-0  Farnborough Old Boys Guild Fourth XI

Hospital Charity Cup Semi-Final -2:15pm

Long Lane Res  1-2  Fleetdown United Res

Maidstone & District Charity Cup – Senior Section – Quarter-Final – 2:15pm

Mangravet  2-1  Snodland Town Res

Maidstone & District Charity Cup Senior Section – Semi-Final – 2:15pm

Malgo  3-2  Cuxton 91

Sunday 19 March 2017

The FA Women’s Premier League South Division


C&K Basildon  2-2 Crystal Palace (55)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Enfield Town 0-7  Gillingham (75)

Monday 20 March 2017

Ryman Premier League


Dulwich Hamlet  4-2  Kingstonian (595)

Tuesday 21 March 2017

Sky Bet League One


Rochdale  3-3  Millwall (2,334)

Vanarama National League

Maidstone United  1-1  Sutton United (2,929)

Vanarama National League South

Dartford  4-0  Margate (872)

Eastbourne Borough  7-3  Welling United (402)

Ebbsfleet United  8-0  Bishop’s Stortford (1,229)

Ryman Premier League

Leiston  2-1  Folkestone Invicta (244)

Southern Counties East Football League Premier

Ashford United  3-1  Hollands & Blair (193)

Crowborough Athletic  0-1  Croydon (127)

Erith & Belvedere  0-2  Sevenoaks Town (53)

Tunbridge Wells  2-0  Fisher (161)

Whitstable Town  2-1  Corinthian (91)

Southern Counties East Football League First Division

Eltham Palace  1-2  Sporting Club Thamesmead (44)
(at Glebe FC)

Holmesdale  2-1  Forest Hill Park (37)

Phoenix Sports Res  P-P  Glebe

Snodland Town  2-0  FC Elmstead (77)

Wednesday 22 March 2017

Ryman Premier League


Dulwich Hamlet 3-0  Havant & Waterlooville (651)

Ryman League Division One South

South Park  P-P  Chatham Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Southern Counties East Football League First Division

Lewisham Borough  1-2  Crockenhill (42)

Rusthall  1-1  Glebe (268)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East

Snodland Town Res  1-3  Cuxton 91

Saturday 25 March 2017

Sky Bet League One


Charlton Athletic  P-P  Milton Keynes Dons

Gillingham  0-1  Peterborough United (7,561)

Swindon Town  1-0  Millwall (7,038)

Vanarama National League

Bromley  0-1  Chester (1,237)

Guiseley  0-4  Dover Athletic (1,261)

Woking  2-4  Maidstone United (2,088)

Vanarama National League South

Hampton & Richmond Borough  1-1  Ebbsfleet United (1,089)

Margate  1-1  Eastbourne Borough (483)

St Albans City  1-0 Dartford (753)

Welling United  0-0  Hungerford Town (517)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  0-3  Billericay Town (2,805)

Lowestoft Town  2-2  Folkestone Invicta (545)

Tonbridge Angels  0-3  Harlow Town (529)

Ryman League Division One North

Dereham Town  3-4  Phoenix Sports (153)

Thamesmead Town 0-1 Maldon & Tiptree (102)

VCD Athletic  1-1  Brentwood Town (65)

Ryman League Division One South

Carshalton Athletic  4-1  Herne Bay (265)

Chatham Town  1-4  Guernsey (211)

Corinthian-Casuals  4-0  Sittingbourne (206)

Faversham Town  3-0  East Grinstead Town (250)

Greenwich Borough  1-0  Lewes (206)

Ramsgate  1-0  Godalming Town (172)

South Park  0-1 Hythe Town (110)

Whyteleafe  0-1  Cray Wanderers (123)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  1-1  Crowborough Athletic (105)

Bearsted  2-0  Beckenham Town (81)

Canterbury City  4-0  Cray Valley (Paper Mills) (58)
(at Ashford United FC)

Corinthian  5-0  Erith Town (39)

Deal Town  0-0  Lordswood (124)

Hollands & Blair  1-3  Fisher (64)

Sevenoaks Town  4-0  Ashford United (166)

Sheppey United  3-1 Rochester United (269)

Tunbridge Wells  0-2  Erith & Belvedere (241)

Whitstable Town  7-0 Croydon (153)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  4-2  Gravesham Borough (26)

Crockenhill  1-3  Glebe (40)

Eltham Palace  2-2  Lydd Town (33)

Lewisham Borough  0-0  Sporting Club Thamesmead (39)

Orpington  0-3  Snodland Town (42)

Rusthall  1-0  Meridian VP (66)

Sutton Athletic  3-3  FC Elmstead (48)

Hospital Charity Cup Semi-Final

Phoenix Sports Res  0-1  Kent Football United

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – 2:45pm

Farnborough Old Boys Guild  1-1  Borden Village

Faversham Strike Force  4-4 Kennington

Guru Nanak  0-4  Erith 147 Sports

Peckham Town  7-1  Lydd Town Res

Punjab United  5-2  Metrogas

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  1-3  Bexley

Staplehurst Monarchs United  1-5  Fleetdown United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central &  East – 2:45pm

Deal Community Sports  1-0  Ide Hill

East Kent College  4-2 K Sports Res

Hawkinge Town  2-0  Sutton Athletic Res

New Romney  1-2  Kings Hill

South Darenth  2-1   Hollands & Blair Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2 :45pm

Bexlians  9-3  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

Halls AFC  1-1  Chipstead

Old Roan  3-2  Long Lane

Orpington Res  1-5  Club Langley

Otford United  P-P  AFC Morzinga
(Match postponed – AFC Morzinga have withdrawn from the League)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Cuxton 91   3-0  Sheppey United Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Fleetdown United Res  4-1  Welling Park

Johnson & Phillips  2-5  Old Bromleians
(Old Bromleians Champions)

Long Lane Res  3-1  Belvedere

Nomads  1-3  FC Elmstead Res

South East Athletic  1-3  Crayford Arrows

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2 :45pm

AFC Bexley  2-1  Peckham Town Res

Drummond Athletic  2-2  Sydenham Sports

Halls AFC Res  A-A  Bexley Res
(Match abandoned)

HFSP & Ten-Em-Be  1-0  Bridon Ropes Res

Meridian VP Res  13-0  Sporting Club Thamesmead Res

Metrogas Res  0-2  Welling Town

Parkwood Rangers  3-1  Farnborough Old Boys Guild Res

NRG Gym Bill Manklow Inter-Regional Cup Semi-Final – 2:15pm

Lewisham Athletic  0-2  Greenways

Invitation Cup – Group 1

Tonbridge Invicta  5-0  Staplehurst Monarchs United Res

West Farleigh  1-0  Rusthall Res

Invitation Cup – Group 2

Ashford  3-5  Burgess Hodgson

Invitation Cup – Group 3

Rochester City  7-0  Snodland Town Res

Invitation Cup – Group 4

Aylesford  0-7  Wateringbury

Maidstone & District Charity Cup Junior Section Semi-Final – 2:15

Ashford Athletic  0-4  AEI Sports

Weald of Kent Charity Cup Senior Section Semi-Final Second Leg – 2:15pm

Rolvenden  2-0  Willesborough Athletic
(Rolvenden win 5-2 on aggregate)
 

Sunday 26 March 2017

The FA Women’s Premier League Southern Division


Coventry United  1-1  Charlton Athletic  (73)

Tottenham Hotspur  2-1  Crystal Palace (97)

Kent Reliance Women’s Plate Final

Maidstone United  3-2  Kent Football United
(at Maidstone United FC)

Monday 27 March 2017

Southern Counties East Football League First Division


Sporting Club Thamesmead  0-2  Kent Football United (86)

Kent Reliance Women’s Cup Final

Aylesford  0-17 Gillingham (552)
(at Maidstone United FC)

Tuesday 28 March 2017

Sky Bet League One


Sheffield United  2-0  Millwall (20,832)

Vanarama National League

Tranmere Rovers  1-0  Dover Athletic (4,281)

Kent Reliance Senior Cup Semi-Final

Welling United  1-1  Charlton Athletic (337)
(Welling United win 2-0 on penalties)

Ryman Premier League

Billericay Town  0-2  Dulwich Hamlet (1,302)

Ryman League Division One North

Norwich United  0-1  Phoenix Sports (109)

Ryman League Division One South

Three Bridges  1-4  Greenwich Borough (78)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Semi-Final Second Legs

Ashford United 0-3  Sevenoaks Town (253)
(Sevenoaks Town win 4-1 on aggregate)

Whitstable Town 0-2  Sheppey United (316)
(Sheppey United win 4-2 on aggregate)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  P-P  Gravesham Borough
(Match postponed – floodlighting issue)
(at Holmesdale FC)

Glebe  P-P  Sutton Athletic

Wednesday 29 March 2017

Ryman League Division One South


Cray Wanderers  2-1  Herne Bay (123)
(at Bromley FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Croydon  1-2  Canterbury City (48)

Hospital Charity Cup Semi-Final

Forest Hill Park  2-3  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club (55)

Friday 31 March 2017

Ryman League Division One North


Aveley  2-2  VCD Athletic (123)











THAMESMEAD TOWN  v  CRAY WANDERERS
Kent Reliance Senior Cup First Round
Wednesday 23rd August 2017
Kick Off 7:45pm
at Princes Park Stadium, Darenth Road, Dartford Kent DA1 1RT