Results: June 2018

Saturday 09th June 2018

 

 

CONIFA Paddy Power World Football Cup 2018

Thursday 31 May 2018

Group A


Ellan Vannin  4-1  Cascadia
(at Sutton United FC)

Barawa  4-0  Tamil Eelam (750)
(at Bromley FC)

Group B

Abkhazia  3-0  Tibet
(at Enfield Town FC)

Northern Cyprus  1-1  Karpatalya
(at Enfield Town FC)

Group C

Székely Land 4-0  Tuvalu
(at Haringey Borough FC)

Padania  6-1  Matabeleland
(at Sutton United FC)

Group D

United Koreans in Japan  0-0  Western Armenia
(at Carshalton Athletic FC)

Panjab  8-0  Kabylia
(at Slough Town FC)

Saturday 2 June 2018

Group A


Barawa  1-2  Cascadia
(at Carshalton Athletic FC)

Ellan Vannin  2-0  Tamil Eelam
(at Carshalton Athletic FC)

Group B

Abkhazia  0-2 Karpatalya
(at Enfield Town FC)

Northern Cyprus  3-1  Tibet
(at Enfield Town FC)

Group C

Székely Land  5-0  Matabeleland
(at Haringey Borough FC)

Padania  8-0  Tuvalu
(at Haringey Borough FC)

Group D

United Koreans in Japan  0-0  Kabylia
(at Bracknell Town FC)

Panjab  0-1  Western Armenia
(at Slough Town FC)

Sunday 3 June 2018

Group A

Barawa  2-0  Ellan Vannin
(at Haringey Borough FC)

Tamil Eelam  0-6  Cascadia
(at Fisher FC)

Group B

Abkhazia  2-2  Northern Cyprus
(at Enfield Town FC)

Karpatalya  5-1 Tibet
(at Bracknell Town FC)

Group C

Tuvalu  1-3  Matabeleland
(at Haringey Borough FC)

Padania  3-1  Székely Land
(at Bedfont Sports FC)

Group D

Western Armenia  4-0 Kabylia
(at Enfield Town FC)

Panjab  1-1  United Koreans in Japan
(at Slough Town FC)

Tuesday 5 June 2018

Quarter-Final A

Barawa  0-8  Northern Cyprus
(at Sutton United FC)

Quarter-Final B

Padania  2-0  Panjab
(at Bracknell Town FC)

Quarter-Final C

Kárpátalja 3-1  Cascadia
(at Sutton United FC)

Quarter-Final D

Székely Land  4-0  Western Armenia (220)
(at Bromley FC)

Quarter-Final for Places 9-16

Ellan Vannin  P-P  Tibet
(Ellan Vannin have withdrawn from the tournament.  Tibet awarded a 3-0 win.  Tibet played a London Turkish Select XI and lost 4-0)

Quarter-Final for Places 9-16

Matabeleland  0-0  Kabylia
(Kabylia win 4-3 on penalties)
(at Enfield Town FC)

Quarter-Final for Places 9-16

Tamil Eelam  0-6  Abkhazia
(at Aveley FC)

Quarter-Final for Places 9-16

Tuvalu  0-5  United Koreans in Japan (6:00pm)
(at Bracknell Town FC)

Thursday 7 June 2018

Semi-Final A for Places 13-16

Chagos Islands  0-1  Matabeleland
(at Aveley FC)

Semi-Final B for Places 13-16

Tamil Eelam  4-3  Tuvalu 
(at Sutton United FC)

Semi-Final for Places 9-12

Tibet  1-8  Kabylia
(at Enfield Town FC)

Semi-Final for Places 9-12

Abkhazia  2-0  United Koreans in Japan
(at Bromley FC)

Semi-Final A for Places 5-8

Barawa  0-5  Panjab
(at Sutton United FC)

Semi-Final B for Places 5-8

Cascadia  4-0  Western Armenia
(at Bromley FC)

Semi-Final A

Northern Cyprus  3-2  Padania
(at Carshalton Athletic FC)

Semi-Final B

Karpatalya  4-2  Szekely Land
(at Carshalton Athletic FC)

Saturday 9 June 2018

15th/16th Placement Game

Chagos Islands 1-6  Tuvalu
(at Bedfont Sports FC)

13th/14th Placement Game

Matabeleland  1-0  Tamil Eelam
(at Aveley FC)

11th/12th Placement Game

Tibet  1-1  United Koreans in Japan
(United Koreans in Japan win 4-1 on penalties)
(at Fisher FC)

9th/10th Placement Game

Barawa  0-7  Western Armenia
(at Haringey Borough FC)

7th/8th Placement Game

Kabylia  0-2  Abkhazia
(at Aveley FC)

5th/6th Placement Game

Panjab  3-3  Cascadia
(Panjab win 4-3 on penalties)
(at Fisher FC)

Third-Place Play-Off

Padania  0-0  Szekely Land
(Padania win 5-4 on penalties)
(at Enfield Town FC)

Grand Final

Northern Cyprus  0-0  Karpatalya
(Karpatalya win 3-2 on penalties)
(at Enfield Town FC)
 




TO ADVERTISE HERE AND SEE YOUR
BANNER ADVERT ON EVERY PAGE OF
THIS WEBSITE, PLEASE

EMAIL STEPHEN McCARTNEY:
stephen@kentishfootball.co.uk