RESULTS: February 2017

Sunday 26th February 2017

Here are the results during February 2017
 

Wednesday 1 February 2017

Sky Bet League One


Millwall  0-0  Walsall (7,932)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Ryman League Division One South

Herne Bay  0-1  Cray Wanderers (181)
(at Winch’s Field, Stanley Gardens, Herne Bay, Kent CT6 5SG)

Southern Counties East Football League Premier Division

Croydon  1-0  Erith & Belvedere  (43)
(at Croydon Sports Arena, Albert Road, South Norwood, London SE25 4QL)

Kent Reliance Senior Trophy Quarter-Final

Cray Valley  (Paper Mills)  4-0  Lordswood (35)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Southern Counties East Football League First Division

Lewisham Borough  1-2  Meridian VP (38)
(at Ladywell Arena, Silvermere Road, Catford, London SE6 4QX)

Thursday 2 February 2017

Ryman Women’s Cup Sponsored by Boux Semi-Final


Charlton Athletic  8-0  Worthing (73)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

Saturday 4 February 2017
The Buildbase FA Trophy Third Round
(winners each receive £7,000)


Braintree Town 0-0  Dulwich Hamlet (608)
(at Cressing Road, off Clockhouse Way, Braintree, Essex CM7 3DE)

Welling United  1-3  Lincoln City (743)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Sky Bet League One

Bradford City  2-2  Gillingham (18,840)
(at Valley Parade, Bradford, West Yorkshire BD8 7DY)

Charlton Athletic  1-1  Fleetwood Town (9,916)
(at The Valley, Floyd Road, Charlton, London SE7 8BL)

Coventry City  0-2  Millwall (8,764)
(at Arena, Phoenix Way, Coventry, West Midlands CV6 6GE)

Vanarama National League

Bromley  1-0  Torquay United (889)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

Maidstone United  0-2  Aldershot Town (2,293)
(at The Gallagher Stadium, James Whatman Way, Maidstone, Kent ME14 1LQ)

Vanarama National League South

Dartford  3-1  Whitehawk (875)
(at Princes Park Stadium, Grassbanks, Darenth Road, Dartford, Kent DA1 1RT)

Ebbsfleet United  4-0  Concord Rangers (1,028)
(at Stonebridge Road, Northfleet, Kent DA11 9GN)

Ryman Premier League

Canvey Island  0-1  Tonbridge Angels (325)
(at Park Lane, Canvey Island, Essex SS8 7PX)

Kingstonian  2-2  Folkestone Invicta (262)
(at Kingsmeadow Stadium, 422A Kingston Road, Jack Goodchild Way, Kingston upon Thames, Surrey KT1 3PB)

Ryman League Division One North

Bowers & Pitsea  P-P  VCD Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Crown Avenue, Pitsea, Essex SS13 2BE)

Heybridge Swifts  3-0  Thamesmead Town (125)
(at Scraley Road, Heybridge, Maldon, Essex CM9 8JA)

Ryman League Division One South

Chatham Town  1-1 Three Bridges (107)
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Faversham Town  5-1  Walton Casuals (189)
(at Salters Lane, Faversham, Kent ME13 8ND)

Greenwich Borough  1-1  Dorking Wanderers (217))
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Guernsey  0-3  Ramsgate (652)
(at Footes Lane Stadium, St Peter Port, Guernsey GY1 2UL)

Herne Bay  1-4  Tooting & Mitcham United (232)
(at Winch’s Field, Stanley Gardens, Herne Bay, Kent CT6 5SG)

Hythe Town  2-0  Godalming Town (227)
(at Reachfields Stadium, off Fort Road, Hythe, Kent CT21 6JS)

Sittingbourne  0-4  Cray Wanderers (111)
(at Woodstock Park, Broadoak Road, Sittingbourne, Kent ME9 8AG)

Southern Counties East Football League Premier Division

Canterbury City  2-0  Fisher (56)
(at Homelands Stadium, Ashford Road, Kingsnorth, Ashford, Kent TN26 1NJ)

Crowborough Athletic  2-1  Bearsted (147)
(at Crowborough Community Stadium, Fermor Road, Crowborough, East Sussex TN6 3BU)

Croydon  1-2  Deal Town (32)
(at Croydon Sports Arena, Albert Road, South Norwood, London SE25 4QL)

Erith Town  4-1  AFC Croydon Athletic (25)
(at Oakwood, Old Road, Crayford, Kent DA1 4DN)

Hollands & Blair  2-4  Cray Valley (Paper Mills) (55)
(at Star Meadow, Darland Avenue, Gillingham, Kent ME7 3AN)

Lordswood 0-2  Corinthian (43)
(at Martyn Grove, North Dane Way, Walderslade, Kent ME5 8YE)

Rochester United  3-3 Sevenoaks Town (41)
(at Rede Court Road, Strood, Rochester, Kent ME2 3TU)

Tunbridge Wells  3-5  Sheppey United (212)
(Pitch inspection at 11:00)
(Culverden Stadium, Culverden Down, Tunbridge Wells, Kent TN4 9SG)

Southern Counties East Football League First Division

Crockenhill  1-1  Holmesdale (22)
(at Wested Meadow, Eynsford Road, Crockenhill, Kent BR8 8EJ)

Kent Football United  0-1  K Sports (31)
(at Glentworth Sports Club, Lowfield Street, Dartford, Kent DA1 1JB)

Lewisham Borough 4-3 Gravesham Borough (38)
(at Ladywell Arena, Silvermere Road, Catford, London SE6 4QX)

Phoenix Sports Res  3-5  Forest Hill Park (15)
(at Mayplace Road East, Barnehurst, Kent DA7 6JT)

Sporting Club Thamesmead  3-1  Lydd Town (80)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

Sutton Athletic  8-0  Snodland Town (42)
(at Lower Road, Hextable, Kent BR8 7RZ)

London Senior Trophy Quarter-Finals

Barking Res  P-P  Bridon Ropes

Glebe  8-0  South Kilburn
(at Foxbury Avenue, Chislehurst, Kent BR7 6SD)

Newham United  P-P  FC Elmstead
(Match postponed – waterlogged pitch)
(Cave Road, Plaistow, London E13 9DX)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – all 2:45pm

Bexley  2-1  Hildenborough Athletic

Borden Village  4-3  Lydd Town Res

Farnborough Old Boys Guild  3-1  Guru Nanak

Peckham Town  P-P  Erith 147 Sports
(Match postponed – waterlogged pitch)

Punjab United  1-0  Kennington

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-2  Greenways

Staplehurst Monarchs United  5-2  Metrogas

Andreas Carter Joma Kent County League  Division One Central & East – all 2:45pm

Deal Community Sports  2-1  Hollands & Blair Res

Hawkinge Town  P-P  New Romney
(Match postponed – waterlogged pitch)

Ide Hill  3-4  South Darenth

Kings Hill  P-P East Kent College
(Match postponed – waterlogged pitch)

Rolvenden 1-3  Sutton Athletic Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:45pm

AFC Mottingham  P-P  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res
(Match postponed – waterlogged pitch)

Halstead United  7-0  AFC Morzinga

Old Roan P-P Halls AFC
(Match postponed – waterlogged pitch)

Otford United  4-1  Club Langley

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:45pm

Deal Town Res  P-P  Aylesford
(Match postponed – waterlogged pitch)

Larkfield & New Hythe Wanderers  1-4  West Farleigh

Long Lane Res 1-0 Fleetdown United Res

Sheppey United Res  1-2  Snodland Town Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Crayford Arrows  2-1  Johnson & Phillips

Dulwich Village  2-1  Belvedere

FC Elmstead Res  0-2  Old Bromleians

Long Lane Res  1-0  Fleetdown United Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:45pm

Tonbridge Invicta  5-1 AEI Sports

University of Kent  0-3  Guru Nanak Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:45pm

Bexley Res  1-6  Bridon Ropes Res

Halls AFC Res  1-1  Drummond Athletic

HFSP & Ten-Em-Be  2-4  Welling Town

Meridian VP Res  1-2  Sydenham Sports

Parkwood Rangers 3-2  Peckham Town Res

Sporting Club Thamesmead Res 4-2  Farnborough Old Boys Guild Res

Bill Manklow Inter Regional Cup Third Round – 1:30pm

Fleetdown United  1-2  Lewisham Athletic

Invitation Cup – Group 1

Rusthall Res  P-P  Staplehurst Monarchs United Res
(Match postponed – waterlogged pitch)

Invitation Cup – Group 2

Burgess Hodgson  5-2  Ashford

Kent Reliance Junior Cup – Group A – Quarter-Finals – 1:30pm

Cuxton 91  6-0  Ightham

Gillingham Town  0-6  Metrogas Res

Peninsula Sports  3-1  Welling Park

Willesborough Athletic  3-1  Blackham & Ashurst Saracens

Kent Junior Cup – Group B – Quarter-Finals – 1:30pm

Kingsdale  4-0  New Romney Res

Range Rovers  1-7  AFC Bexley

Beckenham Hospital Cup Second Round – 1:30pm

Lewisham Athletic Res  v  Long Lane

Sevenoaks Charity Cup – Senior Section – Second Round – 2:15pm

Seal  3-0  Orpington Res

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Quarter-Finals – 2:15pm

Nomads  2-5  Chipstead

Seal or Orpington Res  P-P  Otford United

Sunday 5 February 2017

The SSE Women’s Cup Third Round
(winners each receive £1,000)


Charlton Athletic  0-2  Sheffield (153)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

Millwall Lionesses  1-0 London Bees
(at St Paul’s Sports Ground, Salter Road, Rotherhithe, London SE16 5EF)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Actonians  0-4  Gillingham (25)
(at North Greenford United FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Erith & Belvedere  2-6 Ashford United (127)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Southern Counties East Football League First Division

Eltham Palace  1-4 Rusthall (67)
(at Foxbury Avenue, Chislehurst, Kent BR7 6SD)

Monday 6 February 2017

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final


Dover Athletic  4-0  VCD Athletic (201)
(at Crabble Athletic Ground, Lewisham Road, River, Dover, Kent CT17 0JB)

Ryman League Division One South

Chatham Town  2-3  Sittingbourne (162)
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Southern Counties East Football League First Division

Sporting Club Thamesmead  4-2  Forest Hill Park (72)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

Tuesday 7 February 2017

The Buildbase FA Trophy Third Round Replay
(winners each receive £7,000)


Dulwich Hamlet  5-2  Braintree Town (860)
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round

Welling United  1-3  Cray Valley (Paper Mills) (80)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Ryman League Division One South

Faversham Town  2-1  Whyteleafe (174)
(at Salters Lane, Faversham, Kent ME13 8ND)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round

Greenwich Borough  4-2  Hanwell Town (84)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  1-3  Deal Town (47)
(at Otham Sports Ground, Honey Lane, Otham, Maidstone, Kent ME15 8RG)

Corinthian  3-0  Beckenham Town (53)
(at Gay Dawn Farm, Valley Road, Longfield, Kent DA3 8LY)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Quarter-Finals

Crowborough Athletic  2-3  Sevenoaks Town (105)
(at Crowborough Community Stadium, Fermor Road, Crowborough, East Sussex TN6 3BU)

Sheppey United  2-0  K Sports (285)
(after extra time)
(at Holm Park, Queenborough Road, Sheerness, Kent ME12 3BD)

Sutton Athletic  1-4  Whitstable Town (68)
(at Lower Road, Hextable, Kent BR8 7RZ)

Wednesday 8 February 2017

Ryman Premier League


Leiston  P-P  Tonbridge Angels
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Victory Road, Leiston, Suffolk IP16 4DQ)

Ryman League Division One South

South Park  1-4  Cray Wanderers (92)
(at Whitehall Lane, South Park, Reigate, Surrey RH2 8LG)

Saturday 11 February 2017

Sky Bet League One


AFC Wimbledon  1-1 Charlton Athletic (4,595)
(at Kingsmeadow Stadium, 422A Kingston Road, Jack Goodchild Way, Kingston upon Thames, Surrey KT1 3PB)

Gillingham  1-1  Port Vale (4,492)
(at Priestfield Stadium, Redfern Avenue, Gillingham, Kent ME7 4DD)

Millwall  1-0  Southend United (10,323)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Vanarama National League

Dover Athletic  1-1  Wrexham 1,057)
(at Crabble Athletic Ground, Lewisham Road, River, Dover, Kent CT17 0JB)

Tranmere Rovers  2-2  Bromley 4,425)
(at Prenton Park, Prenton Road West, Prenton, Wirral CH42 9PY)

York City  1-1  Maidstone United (2,816)
(at Bootham Crescent, York YO30 7AQ)

Vanarama National League South

Gosport Borough  0-4 Dartford (363)
(at Privett Road, Gosport, Hampshire PO12 3SX)

Hampton & Richmond Borough  1-0  Margate (421)
(at Beveree Stadium, Beaver Close, Hampton, Middlesex TW12 2BX)

Welling United  2-0  East Thurrock United (424)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Whitehawk  0-3   Ebbsfleet United (349)
(at The Enclosed Ground, Wilson Avenue, East Brighton, Brighton, East Sussex BN2 5TS)

Ryman Premier League

Bognor Regis Town  1-1 Dulwich Hamlet (447)
(at Nyewood Lane, Bognor Regis, West Sussex PO21 2TY)

Folkestone Invicta  2-4 Worthing (309)
(at Cheriton Road, Folkestone, Kent CT19 5JU)

Tonbridge Angels  4-1  Grays Athletic (312)
(at Longmead Stadium, Darenth Avenue, Tonbridge, Kent TN10 3JW)

Ryman League Division One North

Bury Town  1-2  Phoenix Sports (202)
(Ram Meadow, Cotton Lane, Bury St Edmunds, Suffolk IP33 1XP)

Thamesmead Town 0-1  Brightlingsea Regent (81)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

VCD Athletic  1-2  Dereham Town (35)
(at Oakwood, Old Road, Crayford, Kent DA1 4DN)

Ryman League Division One South

Chipstead  P-P Herne Bay
(Match postponed – snow covered pitch)
(at High Road, Chipstead, Surrey CR5 3SF)

Corinthian-Casuals 2-2  Chatham Town (154)
(at King Georges Field, Hook Rise South, Tolworth, Surrey KT6 7NA)

Cray Wanderers  1-3  Lewes (152)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

Dorking Wanderers  1-0  Faversham Town (127)
(at Westhumble Playing Fields, London Road, Dorking, Surrey RH5 6AD)

Molesey  P-P  Hythe Town
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at 412 Walton Road, West Molesey, Surrey KT8 2JG)

Ramsgate  1-2  Carshalton Athletic (156)
(at Southwood Stadium, Prices Avenue, Ramsgate, Kent CT11 0AN)

Three Bridges  P-P  Greenwich Borough
(Match postponed – pitch markings were not visible – called off by match referee)
(at Jubilee Walk, Three Bridges Road, Three Bridges, Crawley, West Sussex RH10 1LQ)

Tooting & Mitcham United  2-0  Sittingbourne (176)
(at Imperial Fields, Bishopsford Road, Morden, Surrey SM4 6BF)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  1-1  Rochester United (31)
(at Mayfield Stadium, off Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DN)

Ashford United  P-P   Erith Town
(at Homelands Stadium, Ashford Road, Kingsnorth, Ashford, Kent TN26 1NJ)

Bearsted  P-P  Sevenoaks Town
(Match postponed – snow covered pitch)
(at Otham Sports Ground, Honey Lane, Otham, Maidstone, Kent ME15 8RG)

Beckenham Town P-P  Sheppey United
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Eden Park Avenue, Beckenham, Kent BR3 3JL)

Croydon 3-1  Lordswood (36)
(at Croydon Sports Arena, Albert Road, South Norwood, London SE25 4QL)

Tunbridge Wells  P-P  Fisher
(Match postponed – snow covered pitch)
(Culverden Stadium, Culverden Down, Tunbridge Wells, Kent TN4 9SG)

Whitstable Town  P-P  Corinthian
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Belmont Road, Whitstable, Kent CT5 1QP)

Kent Reliance Senior Trophy Semi-Finals

Ashford United  3-0  Canterbury City (231)
(at Homelands Stadium, Ashford Road, Kingsnorth, Ashford, Kent TN26 1NJ)

Deal Town  P-P  Cray Valley (Paper Mills)
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Charles Sports Ground, St Leonard’s Road, Deal, Kent CT14 9AU)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  2-2  Rusthall (33)
(at Meridian Sports & Social Club, Charlton Park Lane, Charlton, London SE7 8QS)

Eltham Palace  P-P  Sporting Club Thamesmead
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Foxbury Avenue, Chislehurst, Kent BR7 6SD)

Forest Hill Park  P-P  K Sports
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Ladywell Arena, Silvermere Road, Catford, London SE6 4QX)

Gravesham Borough  2-4  Lydd Town (5)
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Kent Football United  1-0  Snodland Town (23)
(at Glentworth Sports Club, Lowfield Street, Dartford, Kent DA1 1JB)

Orpington  P-P  Glebe
(Match passed pitch inspection but called off by match referee – pitch unmarked)
(at Green Court Sports Club, Green Court Road, Crockenhill, Kent BR8 8HF)

London Senior Trophy Quarter-Final

Newham United  1-0  FC Elmstead
(Cave Road, Plaistow, London E13 9DX)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – all 2:45pm

Erith 147 Sports  2-1  Staplehurst Monarchs United

Faversham Strike Force  P-P  Fleetdown United

Guru Nanak  2-10  Bexley

Hildenborough Athletic  1-4  Peckham Town

Lydd Town  Res  P-P  Metrogas

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-2  Farnborough Old Boys Guild

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:45pm

K Sports Res 6-0  Deal Community Sports

Kings Hill  1-2  Hawkinge Town

New Romney  P-P  Rolvenden

Sutton Athletic Res  P-P South Darenth

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:45pm

Bexlians  7-2  Old Roan

Chipstead  P-P  Lewisham Athletic

Halls AFC  0-1  Club Langley

Orpington  Res P-P  AFC Morzinga

Otford United  P-P  AFC Mottingham

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  P-P  Halstead United

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:45pm

Ashford  P-P Aylesford

Snodland Town Res  P-P  Cuxton 91

Willesborough Athletic  3-0  Larkfield & New Hythe Wanderers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Crayford Arrows  P-P  FC Elmstead Res

Fleetdown United Res  P-P  Welling Park

Johnson & Phillips  0-2  South East Athletic

Nomads  6-1  Dulwich Village

Old Bromleians  4-3  Belvedere

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:45pm

AEI Sports  4-1  Guru Nanak Res

Burgess Hodgson  P-P  Wateringbury

Rochester City P-P  Tonbridge Invicta

Rusthall Res  5-2  University of Kent

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three – all 2:45pm

AFC Bexley  P-P  Drummond Athletic

Farnborough Old Boys Guild Res  P-P  Bexley Res

HFSP & Ten-Em-Bee  3-0  Halls AFC Res

Metrogas Res  5-1  Meridian VP Res

Peckham Town Res  P-P  Sporting Club Thamesmead Res

Welling Town  P-P  Parkwood Rangers

Bridon Ropes Res  2-2  Sydenham Sports

Invitation Cup – Group 1

Staplehurst Monarchs United Res  0-5  West Farleigh

Kent Reliance Intermediate Cup Semi-Final

Sheppey United Res  4-7  Hollands & Blair Res

West Wickham Res P-P Faversham Town U21

Kent Reliance Intermediate Challenge Shield Semi-Finals – 1:30pm

Greenways  P-P  Borden Village

Punjab United  3-1  Long Lane

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Quarter-Final – 1:30pm

St Lawrence  P-P  Ide Hill

Sunday 12 February 2017

The FA Women’s Premier League Southern Division


C&K Basildon  P-P Crystal Palace
(at Park Lane, Canvey Island, Essex SS8 7PX)

Cardiff City  0-2  Charlton Athletic (125)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Gillingham  10-1  Luton Town (70)
(at K Sports, Station Road, Ditton, Aylesford, Kent ME20 6AU)

Tuesday 14 February 2017

Sky Bet League One


Gillingham  1-1  Chesterfield (4,595)
(at Priestfield Stadium, Redfern Avenue, Gillingham, Kent ME7 4DD)

Millwall  2-0  Port Vale (7,032)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Oldham Athletic  1-0  Charlton Athletic (2,946)
(at Boundary Park, Futherwood Road, Oldham OL1 2PB)

Alan Turvey Trophy (Sponsored by Robert Dyas) Quarter-Final

AFC Hornchurch  2-3 Dulwich Hamlet (146)
(at Hornchurch Stadium, Bridge Avenue, Upminster, Essex RM14 2LX)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  P-P  Havant & Waterlooville
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

Tonbridge Angels  3-0  Enfield Town (304)
(at Longmead Stadium, Darenth Avenue, Tonbridge, Kent TN10 3JW)

Wingate & Finchley  3-2  Folkestone Invicta (84)
(at Summers Lane, Finchley, London N12 0PD

Ryman League Division One South

Molesey  1-4 Faversham Town (45)
(at 412 Walton Road, West Molesey, Surrey KT8 2JG)

Sittingbourne  2-2  Herne Bay (121)
(at Woodstock Park, Broadoak Road, Sittingbourne, Kent ME9 8AG)

Kent Reliance Senior Trophy Semi-Final

Deal Town  2-2  Cray Valley (Paper Mills) (91)
(After extra time - Cray Valley win 2-1 on penalties)
(at Charles Sports Ground, St Leonard’s Road, Deal, Kent CT14 9AU)

Wednesday 15 February 2017

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Quarter-Final

Cray Valley (Paper Mills)  P-P  Ashford United
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Southern Counties East Football League Premier Division

Rochester United  3-1 Croydon (30)
(at Rede Court Road, Strood, Rochester, Kent ME2 3TU)

Sevenoaks Town  0-1 Corinthian (87)
(at Greatness Park, Seal Road, Mill Lane, Sevenoaks, Kent TN14)

Parafix Sussex Senior Challenge Cup Quarter-Final

Crowborough Athletic  0-2  Brighton & Hove Albion (247)
(at Crowborough Community Stadium, Fermor Road, Crowborough, East Sussex TN6 3BU)

Saturday 18 February 2017

The Emirates FA Cup Fifth Round
(winners each receive £180,000)


Millwall  1-0  Leicester City (18,012)

Sky Bet League One

Rochdale  3-3  Charlton Athletic (2,842)
(at Spotland, Sandy Lane, Rochdale, Lancashire OL11 5DR)

Coventry City  2-1  Gillingham (8,718)
(at Arena, Phoenix Way, Coventry, West Midlands CV6 6GE)

Rochdale  P-P  Millwall

Vanarama National League

Bromley  0-1  Solihull Moors (1,109)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

Maidstone United  4-2  Chester (2,120)
(at The Gallagher Stadium, James Whatman Way, Maidstone, Kent ME14 1LQ)

North Ferriby United  1-2  Dover Athletic (465)
(at Grange Lane, Church Road, North Ferriby, East Yorkshire HU14 3AB)

Vanarama National League South

Dartford  0-1  Chelmsford City (1,385)
(at Princes Park Stadium, Grassbanks, Darenth Road, Dartford, DA1 1RT)

Ebbsfleet United  1-0  Hungerford Town (1,321)
(at Stonebridge Road, Northfleet, Kent DA11 9GN)

Margate  0-1  Wealdstone (547)
(at Hartsdown Park, Hartsdown Road, Margate, Kent CT9 5QZ)

Weston-super-Mare  2-2  Welling United (502)
(at Winterstoke Road, Weston-super-Mare, North Somerset BS24 9AA)

Ryman Premier League

Canvey Island  1-3 Folkestone Invicta (361)
(at Park Lane, Canvey Island, Essex SS8 7PX)

Dulwich Hamlet  2-0 Needham Market (1960)
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

Kingstonian  0-3  Tonbridge Angels (401)
(at Kingsmeadow Stadium, 422A Kingston Road, Jack Goodchild Way, Kingston upon Thames, Surrey KT1 3PB)

Ryman League Division One North

Dereham Town 2-3  Thamesmead Town (149)
(at Aldiss Park, Norwich Road, Dereham, Norfolk NR20 3PX)

Heybridge Swifts  1-2  VCD Athletic (97)
(at Scraley Road, Heybridge, Maldon, Essex CM9 8JA)

Phoenix Sports  2-0  Wroxham (67)
(at Mayplace Road East, Barnehurst, Kent DA7 6JT)

Ryman League Division One South

Carshalton Athletic  2-1  Cray Wanderers (251)
(War Memorial Sports Ground, Colston Avenue, Carshalton, Surrey SM5 2PW

Chatham Town  0-3 Dorking Wanderers (169)
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Faversham Town  3-0 Corinthian-Casuals (247)
(at Salters Lane, Faversham, Kent ME13 8ND)

Greenwich Borough 2-1  Walton Casuals (148)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Herne Bay  3-2  Godalming Town (218)
(at Winch’s Field, Stanley Gardens, Herne Bay, Kent CT6 5SG)

Hythe Town  1-1  Three Bridges (226)
(at Reachfields Stadium, off Fort Road, Hythe, Kent CT21 6JS)

Sittingbourne  2-0  Molesey (100)
(at Woodstock Park, Broadoak Road, Sittingbourne, Kent ME9 8AG)

South Park  1-3  Ramsgate (125)
(at Whitehall Lane, South Park, Reigate, Surrey RH2 8LG)

Southern Counties East Football League Premier Division

Ashford United  2-0  Tunbridge Wells (330)
(at Homelands Stadium, Ashford Road, Kingsnorth, Ashford, Kent TN26 1NJ)

Corinthian  1-3  Crowborough Athletic (63)
(at Gay Dawn Farm, Valley Road, Longfield, Kent DA3 8LY)

Deal Town  1-1  Cray Valley (Paper Mills) (82)
(at Charles Sports Ground, St Leonard’s Road, Deal, Kent CT14 9AU)

Erith & Belvedere  1-3  Hollands & Blair (45)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Erith Town  1-2  Bearsted (48)
(at Oakwood, Old Road, Crayford, Kent DA1 4DN)

Fisher  1-0  Croydon (152)
(at St Paul’s Sports Ground, Salter Road, Rotherhithe, London SE16 5EF)

Lordswood  1-4  Canterbury City (41)
(at Martyn Grove, North Dane Way, Walderslade, Kent ME5 8YE)

Rochester United  0-1  Beckenham Town (40)
(at Rede Court Road, Strood, Rochester, Kent ME2 3TU)

Sevenoaks Town  0-2  Whitstable Town (96)
(at Greatness Park, Seal Road, Mill Lane, Sevenoaks, Kent TN14)

Sheppey United  1-3  AFC Croydon Athletic (298)
(at Holm Park, Queenborough Road, Sheerness, Kent ME12 3BD)

Southern Counties East Football League First Division

Glebe  4-0  Gravesham Borough (68)
(at Foxbury Avenue, Chislehurst, Kent BR7 6SD)

K Sports  4-1  Forest Hill Park (25)
(at Station Road, Ditton, Aylesford, Kent ME20 6AU)

Lewisham Borough  2-4  Kent Football United (21)
(at Ladywell Arena, Silvermere Road, Catford, London SE6 4QX)

Lydd Town  3-2 Holmesdale (41)
(at The Lindsey Field, Dengemarsh Road, Lydd, Kent TN29 9JH)

Meridian VP  4-0  Orpington (19)
(at Meridian Sports & Social Club, Charlton Park Lane, Charlton, London SE7 8QS)

Rusthall  3-1  FC Elmstead (92)
(at Jockey Farm, Nellington Road, Rusthall, Tunbridge Wells, Kent TN4 8SH)

Snodland Town  L-L  Bridon Ropes
(at Potyn’s Sports Field, Paddlesworth Road, Snodland, Kent ME6 5DP)

Sporting Club Thamesmead  0-1 Phoenix Sports Res (92)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

Sutton Athletic  4-1  Crockenhill (51)
(at Lower Road, Hextable, Kent BR8 7RZ)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – all 2:45pm

Bexley  1-1  Lydd Town Res

Farnborough Old Boys Guild  2-3 Kennington

Faversham Strike Force  3-1  Guru Nanak

Fleetdown United  1-1  Staplehurst Monarchs United

Peckham Town  4-1  Hildenborough Athletic

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:45pm

East Kent College P-P  Sutton Athletic Res

Hollands & Blair Res  1-4  Kings Hill

Ide Hill  3-2  Rolvenden

K Sports Res  5-1  South Darenth

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:45pm

Chipstead  2-1  AFC Mottingham

Halstead United  2-3  Halls AFC

Long Lane  3-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

Old Roan  6-1  Orpington Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West  – all 2:45pm

Belvedere  1-0  Johnson & Phillips

Long Lane Res  2-6  Crayford Arrows

Nomads  6-4  Old Bromleians

Welling Park  3-2  Dulwich Village

Andrewas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

AEI Sports  2-2  Wateringbury

Staplehurst Monarchs United  Res  0-3  University of Kent

Tonbridge Invicta  1-2  Burgess Hodgson

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West  – all 2:45pm

Bexley Res  1-7  AFC Bexley

Drummond Athletic  2-1  Farnborough Old Boys Guild Res

Halls AFC Res  3-3  Bridon Ropes Res

Peckham Town Res  2-2 Parkwood Rangers

Sydenham Sports  3-1  Metrogas Res

Meridian VP Res  2-4  HFSP & Ten-Em-Be

NRG Gym Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup Quarter-Finals – all 2:15pm

East Kent College  1-2  Lewisham Athletic

Erith 147 Sports  0-2  Punjab United

Otford United  3-2  New Romney

Invitation Cup Group 2 – 2:15pm

Willesborough Athletic  4-4  Ashford

Kent Reliance Intermedaite Challenge Shield Semi-Final – 1:30pm

Greenways  0-2  Borden Village

Beckenham Hospital Cup Second Round – 2:15pm

Sporting Club Thamesmead Res  2-4  Old Bromleians Res

Maidstone & District Charity Cup Senior Section First Round – 2:15pm

Sheppey United Res  1-4  Snodland Town Res

Maidstone & District Charity Cup Senior Section Quarter-Final – 2:15pm

Larkfield & New Hythe Wanderers  1-2  Cuxton 91

Tunbridge Wells Charity Cup Senior Cup First Round – 1:30pm

West Farleigh  2-0  Blackham & Ashurst Saracens

Weald of Kent Charity Cup Junior Section First Round – 2:15pm

Aylesford  2-5  Faversham United

Weald of Kent Charity Cup Junior Section Quarter-Final – 2:15pm

Wittersham  2-8   New Romney Res

Sunday 19 February 2017

The SSE FA Women’s Cup Fourth Round


Millwall Lionesses  3-1  Nottingham Forest
(at St Paul’s Sports Ground, Salter Road, Rotherhithe, London SE16 5EF)

Capital Women’s Senior Cup Semi-Final

Charlton Athletic  8-1  Actonians (113)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Norwich City  0-9  Gillingham (26)
(at Norwich United FC)

Kent Reliance Women’s Plate Semi-Finals

Thanet Colts 2-5  Maidstone United

Phoenix Sports 0-5 Kent Football United

Tuesday 21 February 2017

Sky Bet League One


Charlton Athletic  0-1  Oxford United (9,109)
(at The Valley, Floyd Road, Charlton, London SE7 8BL)

Gillingham  2-2  AFC Wimbledon (4,956)
(at Priestfield Stadium, Redfern Avenue, Gillingham, Kent ME7 4DD)

Millwall  0-0  Chesterfield (9,005)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Vanarama National League

Dagenham & Redbridge  2-1  Bromley (1,202)
(at Victoria Road, Dagenham, Essex RM10 7XL)

Vanarama National League South

Bishop’s Stortford  2-2  Welling United (266)
(at Woodside Park, Dunmow Road, Bishop’s Stortford, Hertfordshire CM23 5RG)

East Thurrock United  1-0  Margate (206)

Hemel Hempstead Town  1-1  Ebbsfleet United (530)
(at Vauxhall Road, Hemel Hempstead, Hertfordshire HP2 4HW)

Ryman Premier League

Harlow Town  2-2  Folkestone Invicta (177)
(at The Harlow Arena, Elizabeth Way, Harlow, Essex CM19 5BE)

Merstham  P-P  Dulwich Hamlet
(at Moatside Stadium, Weldon Way, Merstham, Surrey RH1 3QB)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round

Dulwich Hamlet  7-1  Barkingside (206)
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

Ryman League Division One North

Cheshunt  1-2  Phoenix Sports (123)
(at Cheshunt FC, Theobalds Lane, Cheshunt, Waltham Abbey, Hertfordshire, EN8 8RU)

VCD Athletic  0-3  Witham Town (52)
(at Oakwood, Old Road, Crayford, Kent DA1 4DN)

Ryman League Division One South

Faversham Town  1-1  Horsham (144)
(at Salters Lane, Faversham, Kent ME13 8ND)

Greenwich Borough  1-0  Hythe Town (141)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Herne Bay  P-P  South Park
(at Winch’s Field, Stanley Gardens, Herne Bay, Kent CT6 5SG)

Southern Counties East Football League First Division

Gravesham Borough  1-4  Sporting Club Thamesmead
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Wednesday 22 February 2017

Ryman League Division One South


Cray Wanderers  1-4  Tooting & Mitcham United (214)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Quarter-Final

Cray Valley (Paper Mills)  0-2  Ashford United (90)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Southern Counties East Football League First Division
 

Lewisham Borough  1-0  FC Elmstead (38)
(at Ladywell Arena, Silvermere Road, Catford, London SE6 4QX)

Saturday 25 February 2017

Sky Bet League One


Charlton Athletic  0-1  Bury (14,640)
(at The Valley, Floyd Road, Charlton, London SE7 8BL)

Gillingham  2-1  Southend United (6,542)
(at Priestfield Stadium, Redfern Avenue, Gillingham, Kent ME7 4DD)

Oldham Athletic  0-0  Millwall (3,856)
(at Boundary Park, Futherwood Road, Oldham OL1 2PB)

The Buildbase FA Trophy Quarter-Final
(winners each receive £8,000)


Dulwich Hamlet  2-2  Macclesfield Town (2,834)
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

Vanarama National League

Aldershot Town  4-0  Bromley (2,014)
(at Recreation Ground, High Street, Aldershot, Hampshire GU11 1TW)

Braintree Town  0-0  Maidstone United (1,002)
(at Cressing Road, off Clockhouse Way, Braintree, Essex CM7 3DE)

Dover Athletic  3-0  Eastleigh (1,164)
(at Crabble Athletic Ground, Lewisham Road, River, Dover, Kent CT17 0JB)

Vanarama National League

Bath City  0-1  Ebbsfleet United (695)
(at Twerton Park, Twerton, Bath BA2 1DB)

Margate  0-2 Whitehawk (504)
(at Hartsdown Park, Hartsdown Road, Margate, Kent CT9 5QZ)

Oxford City  1-1  Dartford (353)
(at Marsh Lane, Marston, Oxford OX3 0NQ)

Welling United  0-1  Wealdstone (506)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  P-P  Kingstonian
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

Folkestone Invicta  1-4 Harlow Town (328)
(at Cheriton Road, Folkestone, Kent CT19 5JU)

Leatherhead  0-0  Tonbridge Angels (400)
(at Fetcham Grove, Guildford Road, Leatherhead, Surrey KT22 9AS)

Ryman League Division One North

Phoenix Sports  1-1  Witham Town (61)
(at Mayplace Road East, Barnehurst, Kent DA7 6JT)

Thamesmead Town  1-2  Romford (101)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

Waltham Abbey  0-0  VCD Athletic (63)
(Capershotts, Sewardstone Road, Waltham Abbey, Essex EN9 1NX)

Ryman League Division One South

Chipstead  2-2 Cray Wanderers (65)
(at High Road, Chipstead, Surrey CR5 3SF)

Dorking Wanderers  3-0  Ramsgate (153)
(at Westhumble Playing Fields, London Road, Dorking, Surrey RH5 6AD)

Greenwich Borough  3-2  Faversham Town (168)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Hastings United  2-2  Chatham Town (398)
(at The Pilot Field, Elphinstone Road, Hastings, East Sussex TN34 2AX)

Hythe Town  2-1  Sittingbourne (204)
(at Reachfields Stadium, off Fort Road, Hythe, Kent CT21 6JS)

Walton Casuals  4-4  Herne Bay (41)
(at 15 Church Road, Whyteleafe, Surrey CR3 0AR)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  3-0  Lordswood (65)
(at Eden Park Avenue, Beckenham, Kent BR3 3JL)

Canterbury City  3-0  Croydon (52)
(at Homelands Stadium, Ashford Road, Kingsnorth, Ashford, Kent TN26 1NJ)

Corinthian  0-2  AFC Croydon Athletic (52)
(at Gay Dawn Farm, Valley Road, Longfield, Kent DA3 8LY)

Crowborough Athletic 2-1  Erith Town (154)
(at Crowborough Community Stadium, Fermor Road, Crowborough, East Sussex TN6 3BU)

Deal Town  6-0  Erith & Belvedere (113)
(at Charles Sports Ground, St Leonard’s Road, Deal, Kent CT14 9AU)

Fisher  0-2  Bearsted (107)
(at St Paul’s Sports Ground, Salter Road, Rotherhithe, London SE16 5EF)

Hollands & Blair  1-1  Rochester United (57)
(at Star Meadow, Darland Avenue, Gillingham, Kent ME7 3AN)

Sheppey United  1-2  Sevenoaks Town (197)
(at Holm Park, Queenborough Road, Sheerness, Kent ME12 3BD)

Whitstable Town 1-1  Tunbridge Wells (150)
(at Belmont Road, Whitstable, Kent CT5 1QP)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  P-P  Glebe

FC Elmstead  2-2  Crockenhill (36)
(at 68 Oakley Road, Bromley, Kent BR2 8HQ)

Forest Hill Park 0-1  Lydd Town
(at Ladywell Arena, Silvermere Road, Catford, London SE6 4QX)

Eltham Palace  1-1  Snodland Town (23)
(at Foxbury Avenue, Chislehurst, Kent BR7 6SD)

Gravesham Borough  0-0  Meridian VP (21)
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Kent Football United  0-2  Sutton Athletic (38)
(at Glentworth Sports Club, Lowfield Street, Dartford, Kent DA1 1JB)

K Sports  6-2 Lewisham Borough (28)
(at Station Road, Ditton, Aylesford, Kent ME20 6AU)

Orpington  1-3 Glebe (38)
(at Green Court Sports Club, Green Court Road, Crockenhill, Kent BR8 8HF)

Rusthall  6-0  Sporting Club Thamesmead (78)
(at Jockey Farm, Nellington Road, Rusthall, Tunbridge Wells, Kent TN4 8SH)

London Senior Trophy Quarter-Final

Barking Res  2-4  Bridon Ropes

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – all 2:45pm

Faversham Strike Force  0-2  Borden Village

Hildenborough Athletic  4-0  Erith 147 Sports

Kennington  3-0  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Lydd Town Res  0-2  Fleetdown United

Metrogas  1-6 Bexley

Punjab United  9-0  Farnborough Old Boys Guild Res

Staplehurst Monarchs United  2-1  Peckham Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:45pm

East Kent College  P-P  K Sports Res

Hawkinge Town  1-1 Rolvenden

New Romney  1-0  South Darenth

Sutton Athletic Res  1-4  Kings Hill

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:45pm

AFC Morzinga  0-1  AFC Mottingham

Bexlians  2-1  Halstead United

Club Langley  2-1  Long Lane

Halls AFC  5-0  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Orpington Res  2-4  Chipstead

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:45pm

Cuxton 91  10-1  Aylesford

Larkfield & New Hythe Wanderers  1-1  New Romney Res

Snodland Town Res  P-P Ashford

Willesborough Athletic 6-2  West Farleigh

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Crayford Arrows  2-4  Nomads

Johnson & Phillips  2-1  FC Elmstead Res

Old Bromleians Res 4-2  South East Athletic

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:45pm

Burgess Hodgson  8-2  University of Kent

Rochester City  0-7 Wateringbury

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:45pm

AFC Bexley 3-1  Parkwood Rangers

Drummond Athletic  4-2  Halls AFC Res

Farnborough Old Boys Guild Res  2-3 Meridian VP Res

HFSP & Ten-Em-Be  2-1  Bexley Res

Metrogas Res  6-1  Sporting Club Thamesmead Res

Welling Town  0-3  Sydenham Sports

Bridon Ropes Res  0-3  Peckham Town Res

NRG Gym Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup Third Round – 2:15pm

Greenways 4-2  Deal Community Sports

NRG Gym Les Leckie Cup Quarter-Final – 2:15pm

AEI Sports  3-2  Sheppey United Res
(after extra time)

London FA Junior Cup Semi-Final – 2:15pm

Lewisham Athletic  3-1  JL Rovers

Beckenham Hospital Cup First Round – 2:15pm

Seven Acre Sports  2-4  Belvedere
(after extra time)

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Quarter-Finals – 2:15pm

Seal  0-6 Otford United

St Lawrence  0-2  Ide Hill

Sunday 26 February 2017

Southern Counties East Football League Premier Division


Cray Valley (Paper Mills)  2-5  Ashford United (170)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Queens Park Rangers  0-6  Charlton Athletic (53)
(at Uxbridge FC)

Capital Women’s Cup Semi-Final

Crystal Palace 1-1 Tottenham Hotspur
(Tottenham Hotspur win 7-6 on penalties)
(at Bromley FC)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Gillingham  2-0 Denham United (80)
(at K Sports, Station Road, Ditton, Aylesford, Kent ME20 6AU)

Tuesday 28 February 2017

The Buildbase FA Trophy Quarter-Final Replay
(winners each receive £8,000)


Macclesfield Town  P-P  Dulwich Hamlet
(Match postponed – snow covered pitch)

Sky Bet League One

Millwall  1-0  Peterborough United (8,032)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Shrewsbury Town  4-3  Charlton Athletic (4,913)
(at Oteley Road, Shrewsbury, Shropshire SY2 6ST)

Swindon Town  3-1  Gillingham (6,133)
(at County Ground, County Road, Swindon, Wiltshire SN1 2ED)

Vanarama National League

Bromley  0-5  Braintree Town (437)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

Dagenham & Redbridge  0-2  Maidstone United (1,456)
(at Victoria Road, Dagenham, Essex RM10 7XL)

Woking  1-0  Dover Athletic (1,092)
(at Kingfield Stadium, Kingfield Road, Woking, Surrey GU22 9AA)

Vanarama National League South

Margate  0-2  Chelmsford City (334)
(at Hartsdown Park, Hartsdown Road, Margate, Kent CT9 5QZ)

Welling United  0-0 Dartford (909)
(at Park View Road, Welling, Kent DA16 1SY)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  P-P  Leatherhead

Tonbridge Angels  1-1  Havant & Waterlooville (408)
(at Longmead Stadium, Darenth Avenue, Tonbridge, Kent TN10 3JW)

Ryman League Division One South

Chipstead  1-2 Ramsgate (72)
(at High Road, Chipstead, Surrey CR5 3SF)

Herne Bay  1-1 Three Bridges (164)
(at Winch’s Field, Stanley Gardens, Herne Bay, Kent CT6 5SG)

Hythe Town  1-1  Hastings United (243)
(at Reachfields Stadium, off Fort Road, Hythe, Kent CT21 6JS)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  1-2  Sevenoaks Town (66)
(at Otham Sports Ground, Honey Lane, Otham, Maidstone, Kent ME15 8RG)











GREENWICH BOROUGH  v  CORINTHIAN-CASUALS
Ryman League Division One South
PLAY-OFF SEMI-FINAL
Tuesday 25 April 2017
Kick Off 19:45
at DGS Marine Stadium
Middle Park Avenue
Eltham
London
SE9 5HP