RESULTS: December 2018

Thursday 20th December 2018

Here are the results during December 2018.

RESULTS:

Saturday 1 December 2018

The Emirates FA Cup Second Round
(winning clubs each receive £54,000)


Charlton Athletic  0-2  Doncaster Rovers (3,249)
Maidstone United  0-2  Oldham Athletic (3,560)
(ALL-TICKET)

The Buildbase FA Vase Third Round
(winners each receive £1,125, losing clubs each receive £375)


Bearsted  3-2  Steyning Town Community (181)
Canterbury City  1-0  Southall (80)
(after extra time)- at Faversham Town FC)
Erith Town  1-2  Windsor (73)
Sheppey United  0-4  Cray Valley (Paper Mills) (202)

Vanarama National League

Aldershot Town  0-2  Ebbsfleet United (1,663)
Bromley  P-P  Wrexham
Eastleigh  2-2  Dover Athletic (1,430)
Maidstone United  P-P  Maidenhead United (3:00pm)

Vanarama National League South

Dulwich Hamlet  0-2  Torquay United (1,441)
(at Tooting & Mitcham United FC)
Welling United  3-1  Hungerford Town (404)
Woking  P-P  Dartford

Bostik Premier Division

Dorking Wanderers  0-1  Tonbridge Angels (526)
Folkestone Invicta  6-2  Merstham (318)
Potters Bar Town  1-2  Margate (157)

Bostik South East Division

Greenwich Borough  1-4  Haywards Heath Town (66)
Guernsey  0-2  Hythe Town (643)
Herne Bay  0-3  Three Bridges (163)
Horsham  4-0  Whitstable Town (162)
(at Lancing FC)
Phoenix Sports  1-2  Ashford United (168)
Ramsgate  1-3  Sevenoaks Town (138)
Sittingbourne  P-P  VCD Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)
Thamesmead Town P-P  Cray Wanderers
(Match cancelled – Thamesmead Town have folded)
Whyteleafe  6-0  Faversham Town (119)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  3-3  Crowborough Athletic (53)
Chatham Town  3-1  Corinthian (144)
Deal Town  1-3  Tunbridge Wells (94)
Glebe  2-3  K Sports
Lordswood  P-P  Fisher
(Match postponed – waterlogged pitch)
Rusthall  2-2  Hollands & Blair (96)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  P-P  Snodland Town
(Match postponed – waterlogged pitch - at Sutton Athletic FC)
Forest Hill Park  P-P  Phoenix Sports Res
(Match postponed – waterlogged pitch)
Greenways 1-6  Erith & Belvedere (30)
(at K Sports)
Kennington  3-2  Holmesdale (77)
(at Ashford United FC)
Lydd Town  P-P  Sutton Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)
Rochester United  P-P  Lewisham Borough
(Match postponed – waterlogged pitch)
Sporting Club Thamesmead  5-2  Stansfeld (56)

London Senior Trophy Second Round

Bridon Ropes  4-3 Hashtag United
(after extra time)

Andreas Carter Kent County League Premier Division – all 2:00pm

Borden Village  P-P  Otford United
Bromleians  P-P  Crockenhill
Hawkinge Town  P-P Farnborough Old Boys Guild
Metrogas  P-P  New Romney
Peckham Town  P-P  Bexley

Andreas Carter Kent County League Division One Central & East – 2:00pm

Guru Nanak  3-0  Ramsgate Res
Hollands & Blair Res P-P  Lydd Town Res
K Sports Res  P-P  Burgess Hodgson

Andreas Carter Kent County League Division One West – 2:00pm

AFC Mottingham  P-P  Club Langley
Sydenham Sports  P-P  Sutton Athletic Res

Andreas Carter Kent County League Division Two Central & East – 2:00pm

AFC Ashford Athletic  0-3  West Farleigh
Margate Sports Res  2-0  Rusthall Res
Snodland Town Res  P-P  Faversham Town Res
Tonbridge Invicta  0-9 Ashford

Andreas Carter Kent County League Division Two West – 2:00pm

Drummond Athletic  3-2  Fleetdown United Res
HFSP & Ten-Em-Bee  3-1  Bexley Res
Orpington  P-P  Crayford Arrows

Andreas Carter Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

Larkfield & New Hythe Wanderers  P-P  Canterbury City University
New Romney Res  P-P  University of Kent
Paddock Wood  P-P  Deal Town Rangers
Sturry  P-P  Rochester City Res
Tenterden Town  11-1  Staplehurst Monarchs United Res

Andreas Carter Kent County League Division Three West – 2:00pm

AFC Lewisham  1-3  Bridon Ropes Res
Equinoccial  1-1  Parkwood Rangers
Greenways Aces  P-P  Long Lane Res
Peckham Town Res  P-P  Welling Town Res
South East Athletic Res  3-2  Bromleians Res

Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup (Sponsored by NRG Gym) Second Round – 1:30pm

Long Lane  P-P  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup (Sponsored by NRG Gym) Third Round  - 1:30pm

Faversham Strike Force  P-P  Tudor Sports

Kent Intermediate Challenge Shield Quarter-Finals – 1:30pm

Fleetdown United  0-2  Staplehurst Monarchs United
Halls Athletic  3-5  South East Athletic
Ide Hill  P-P  Cuxton 1991
Kings Hill  P-P  Welling Park

Kent Junior Cup Group A – Third Round – 1:30pm

Johnson & Phillips  P-P  Belvedere
Sporting Club Thamesmead Res  5-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res
Tudor Sports Res  P-P  Metrogas Res
West Wickham III  1-3  Red Velvet
(after extra time)

Sevenoaks Charity Cup Second Round – 1:30pm

Chipstead  5-1  St Lawrence
Wateringbury 3-1 Farnborough Old Boys Guild Res
Kings Hill Res  2-4  Southborough

Sunday 2 December 2018

The Emirates FA Cup Second Round
(winning clubs each receive £54,000)


Slough Town  0-1  Gillingham (2,084)
(ALL-TICKET)

Sky Bet Championship

Bristol City  1-1  Millwall (18,184)

FA Women’s Championship

Crystal Palace  1-3  Aston Villa (242)
(at Bromley FC)
Leicester City  0-4  Charlton Athletic (240)
(at Quorn FC)
Millwall  1-1  Sheffield United
(at Dartford FC)

The SSE FA Women’s Cup Second Round

Loughborough Foxes  3-1  Gillingham (48)
(after extra time - at Loughborough University)

Monday 3 December 2018

Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round


Sporting Club Thamesmead  4-1  Meridian VP (34)

Tuesday 4 December 2018

The FA Youth Cup Third Round


Preston North End  2-2  Charlton Athletic (530)
(after extra time – Preston North End win 3-1 on penalties)

Vanarama National League South

Dartford   0-2  Torquay United (917)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  P-P Erith Town
(Match postponed – unplayable pitch)

Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Deal Town  3-1  Punjab United (60)
Fisher  4-1  Rusthall (84)

Kent Senior Trophy Second Round

FC Elmstead  2-3  Tunbridge Wells (52)
(at Sutton Athletic FC)

Wednesday 5 December 2018

The FA Youth Cup Third Round


Blackburn Rovers  1-2  Gillingham (224)

The FA Women’s Continental Tyres Cup

Arsenal  5-0  Charlton Athletic
(at Boreham Wood FC)
Brighton & Hove Albion  5-1  Crystal Palace (204)
(at Crawley Town FC)
Millwall  0-2  Lewes (143)
(at Dartford FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  2-3  Canterbury City (85)

Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Kennington  0-2  Sheppey United (85)
(after extra time – at Ashford United FC)

Surrey Senior Cup First Round

Croydon  0-5  Woking (67)

Thursday 6 December 2018

Isthmian Women’s Cup Quarter-Final


Ashford Town (Middlesex)  10-2  Margate (43)

Saturday 8 December 2018

Sky Bet Championship


Millwall  2-2  Hull City (12,004)

Sky Bet League One

Blackpool  2-1  Charlton Athletic (3,024)
Scunthorpe United  0-2  Gillingham (3,054)

Vanarama National League

Barrow  1-0  Maidstone United (804)
Dover Athletic  2-1  AFC Fylde (927)
Ebbsfleet United  1-0 Barnet (1,320)
Gateshead  2-0  Bromley (680)

Vanarama National League South

Dartford  1-1  Slough Town (1,466)
Hemel Hempstead Town  1-0  Dulwich Hamlet (494)
Torquay United  3-1  Welling United (2.460)

Bostik Premier Division

Haringey Borough  1-0 Folkestone Invicta (261)
Margate  2-2  Wingate & Finchley (431)
Tonbridge Angels  1-2  Worthing (440)

Bostik South East Division

Ashford United  0-0  Whyteleafe (218)
Cray Wanderers  1-1  Phoenix Sports (162)
(at Bromley FC)
East Grinstead Town  1-3  Greenwich Borough (73)
Faversham Town  3-1  Sittingbourne (296)
Hythe Town  2-4  Horsham (241)
Sevenoaks Town  P-P  Thamesmead Town
(Match cancelled – Thamesmead Town have folded)
Three Bridges  3-1  Ramsgate (68)
VCD Athletic  2-3  Guernsey (82)
Whitstable Town  0-4 Herne Bay (368)

Southern Counties East Football League Premier Division

Cray Valley (Paper Mills)  2-3  Deal Town (26)
Crowborough Athletic  2-3  Beckenham Town (73)
Erith Town  1-1  Punjab United (66)
Fisher  2-1  Chatham Town (143)
Hollands & Blair  3-3  Bearsted (120)
K Sports  2-0  Rusthall (56)
Lordswood  4-2  AFC Croydon Athletic (38)
Sheppey United  2-4  Corinthian (157)
Tunbridge Wells  5-2  Croydon (182)

Southern Counties East Football League First Division

Erith & Belvedere  0-0  Kennington (44)
Holmesdale  4-2  Lydd Town (28)
Kent Football United  7-0  Rochester United (40)
Lewisham Borough  5-0  FC Elmstead (25)
Meridian VP  0-1  Forest Hill Park (12)
Phoenix Sports Res  1-0  Sporting Club Thamesmead (39)
Stansfeld 4-2  Snodland Town (28)
(at Glebe FC)
Welling Town  4-1  Sutton Athletic (82)

Andreas Carter Kent County League Premier Division – 2:00pm

Crockenhill  4-4  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club
Farnborough Old Boys Guild  1-1  Fleetdown United
Faversham Strike Force  3-3  Bromleians
Hawkinge Town  P-P  Otford United
Metrogas  2-3  Tudor Sports
New Romney  3-1  Borden Village
Peckham Town  3-0  Staplehurst Monarchs United

Andreas Carter Kent County League Division One Central & East – 2:00pm

Burgess Hodgson  P-P  Margate Sports
Guru Nanak  P-P  Cuxton 1991
Lydd Town Res  2-1  Lordswood Res
Ramsgate Res  1-2  Wateringbury
Rochester City  P-P  Hollands & Blair Res

Andreas Carter Kent County League Division One West – 2:00pm

AFC Mottingham  3-3  Long Lane
Chipstead  1-0  Sutton Athletic Res
Halls Athletic  1-1  Sydenham Sports
South East Athletic  2-0  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

Andreas Carter Kent County League Division Two Central & East – 2:00pm

Margate Sports Res  P-P  AFC Ashford Athletic
Rusthall Res  5-0  Punjab United Res
Snodland Town Res  4-2  Ashford
Tonbridge Invicta  0-9  Faversham Town Res

Andreas Carter Kent County League Division Two West – 2:00pm

Crayford Arrows  P-P  Bexley Res
Fleetdown United Res  0-5  Red Velvet
Orpington  P-P  Sporting Club Thamesmead Res

Andreas Carter Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

Larkfield & New Hythe Wanderers  5-0  New Romney Res
Rochester City Res  6-4  Tenterden Town
Staplehurst Monarchs United Res  P-P  Deal Town Rangers
University of Kent  5-0  Paddock Wood

Andreas Carter Kent County League Division Three West – 2:00pm

Bromleians Res  P-P  Long Lane Res
Equinoccial  4-5  Peckham Town Res
Greenways Aces  1-2  Danson Sports
Halstead United  P-P  Bridon Ropes Res
Parkwood Rangers  1-0  AFC Lewisham
South East Athletic Res  2-1  Farnborough Old Boys Guild Res
Welling Town Res  P-P  Tudor Sports Res

Eastern Section Les Leckie Cup (Sponsored by NRG Gym) Second Round – 1:30pm

Bearsted Res  P-P  Sturry
Canterbury City University  P-P  West Farleigh

Kent Intermediate Challenge Shield Quarter-Finals – 1:30pm

Ide Hill  3-2  Cuxton 1991
Kings Hill  0-2  Welling Park

Kent Junior Cup Group A Third Round – 1:30pm

Johnson & Phillips  4-1  Belvedere
Tudor Sports Res  P-P  Metrogas Res

London Junior Cup Fourth Round – 1:30pm

Club Langley P-P  Old Plymouthians
Dulwich Village  2-3  IB Albion
HSFP Ten-Em-Bee  5-1  ESB Shantytown

Sevenoaks Charity Cup Second Round – 1:30pm

Blackham & Ashurst Saracens  0-5 K Sports Res

Sunday 9 December 2018

The FA Women’s Championship


Tottenham Hotspur  1-0  Crystal Palace (289)
(at Cheshunt FC)
Lewes  0-2  Charlton Athletic (330)

FA Women’s National League Plate Third Round

Gillingham  5-0  Chesham United
(at Gillingham FC)

Tuesday 11 December 2018

Sky Bet League One


Portsmouth  1-2  Charlton Athletic (17,891)

Bostik Premier Division

Corinthian-Casuals  2-1  Tonbridge Angels (173)

Bostik South East Division

Hythe Town 1-2  Greenwich Borough (130)

Kent Senior Cup Quarter-Final

Herne Bay  1-4  Gillingham (406)

Wednesday 12 December 2018

The FA Women’s Continental Tyres Cup


Charlton Athletic  0-2  West Ham United (202)
(at VCD Athletic FC)
Millwall Lionesses  1-3 Arsenal (463)
(at Dartford FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Croydon  0-2 Cray Valley (Paper Mills) (80)

Hospitals Charity Cup Quarter-Final

FC Elmstead  2-3  Erith & Belvedere (15)
(at Sutton Athletic FC)

Thursday 13 December 2018

The FA Women’s Continental Tyres Cup


Crystal Palace  7-2  London Bees (146)
(at Bromley FC)

Saturday 15 December 2018

The Buildbase FA Trophy First Round
(winners each receive £6,000)


Bromley  2-1  Sutton United (776)
Dover Athletic  2-2  Havant & Waterlooville (327)
Ebbsfleet United  0-1  Dagenham & Redbridge (720)
Wingate & Finchley  2-0  Dulwich Hamlet (202)
Woking  1-1  Maidstone United (1,245)

Sky Bet Championship

Preston North End  3-2  Millwall (10,924)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  2-0  AFC Wimbledon (10,691)
Gillingham  2-2  Wycombe Wanderers (4,687)

Vanarama National League South

Hampton & Richmond Borough  2-1  Welling United (323)

Bostik Premier Division

Folkestone Invicta  2-0  Bishop’s Stortford (333)
Lewes  0-0  Margate
(Match abandoned after 26 minutes due to a waterlogged pitch)
Wingate & Finchley  P-P  Tonbridge Angels

Bostik South East Division

Greenwich Borough  2-2  Three Bridges (53)
Guernsey  1-1  Whitstable Town (394)
Hastings United  2-1  VCD Athletic (242)
Herne Bay  2-5  East Grinstead Town (162)
Horsham  4-2  Cray Wanderers (150)
(at Lancing FC)
Phoenix Sports  2-2  Faversham Town (79)
Ramsgate  1-3  Ashford United (225)
Sittingbourne  4-1  Sevenoaks Town (75)
Thamesmead Town  P-P  Haywards Heath Town
(Match cancelled – Thamesmead Town have folded)
Whyteleafe  4-3 Hythe Town (123)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  2-1  Croydon (25)
Beckenham Town  2-1  Deal Town (95)
Canterbury City  1-0  Glebe (64)
(at Faversham Town FC)
Chatham Town  3-1  Hollands & Blair (179)
Corinthian  3-0  Erith Town (40)
Fisher  6-0  Crowborough Athletic (88)
K Sports  1-1  AFC Croydon Athletic (36)
Punjab United  2-3 Sheppey United (62)
Rusthall  0-4 Lordswood (46)
Tunbridge Wells  1-1  Cray Valley (Paper Mills) (201)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  1-2  Bridon Ropes (44)
Forest Hill Park  0-0  Greenways
(Match abandoned at half-time due to a waterlogged pitch)
Holmesdale  2-2  Kent Football United (26)
Kennington  3-0  Welling Town (62)
(at Ashford United FC)
Snodland Town  4-0  Meridian VP (35)
Stansfeld  3-1  Rochester United (47)
(at Glebe FC)

Hospitals Charity Cup

Sporting Club Thamesmead  1-5  Sutton Athletic (40)

Andreas Carter Kent County League Premier – 2:00pm

Bexley  3-2  Metrogas
Fleetdown United  1-1  Tudor Sports
Hawkinge Town  7-4  Faversham Strike Force
Kings Hill  4-1  Farnborough Old Boys Guild
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  1-3  Bromleians
Staplehurst Monarchs United  5-1  Crockenhill

Andreas Carter Kent County League Division One Central & East – 2:00pm

Hollands & Blair  0-0  Rochester City
K Sports Res  2-0  Ramsgate Res
Lordswood Res  3-5  Cuxton 1991
Lydd Town Res  4-4  Burgess Hodgson

Andreas Carter Kent County League Division One West – 2:00pm

Ide Hill  1-4  Chipstead
South East Athletic  15-0  Long Lane
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  1-2  Halls Athletic
Sydenham Sports  6-0  AFC Mottingham

Andreas Carter Kent County League Division Two Central & East – 2:00pm

AFC Ashford Athletic  P-P  Punjab United Res
Margate Sports Res  17-0  Tonbridge Invicta
Southborough  2-3  Ashford

Andreas Carter Kent County League Division Two West – 2:00pm

Belvedere 3-0  Johnson & Phillips
Drummond Athletic  3-5  Crayford Arrows
HFSP & Ten-Em-Bee  6-0  Orpington
Red Velvet  P-P  Metrogas Res
Sporting Club Thamesmead Res  1-1  Fleetdown United Res

Andreas Carter Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

Deal Town Rangers  P-P  Staplehurst Monarchs United Res
Sturry  13-0  University of Kent
Tenterden Town  6-1  Larkfield & New Hythe Wanderers

Andreas Carter Kent County League Division Three West – 2:00pm

AFC Lewisham  2-1  Halstead United
Bridon Ropes Res  2-0  Equinoccial
Bromleians Res  0-4  Greenways Aces
Farnborough Old Boys Guild Res  4-2  Welling Town Res
Peckham Town Res  1-5  Danson Sports
South East Athletic Res  0-3  Parkwood Rangers


Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup (Sponsored by NRG Gym) Second Round

Borden Village  2-1  Guru Nanak

Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup (Sponsored by NRG Gym) Third Round

Margate Sports  2-1  Peckham Town
Sutton Athletic Res  5-7  New Romney

Kent Junior Cup Group A Third Round – 1:30pm

Tudor Sports Res  5-0  Metrogas Res

London Junior Cup Fourth Round – 1:30pm

Club Langley  2-0  Old Plymouthians

Ashford Charity Trophy First Round – 1:30pm

Lydd Town  A  1-8  New Romney Res

Sunday 16 December 2018

The Women’s National League Southern Division


Gillingham  P-P  Milton Keynes Dons
(at Chatham Town FC – Match postponed - waterlogged pitch)

Kent Women’s Plate Third Round

Anchorians  3-4  Glebe
Anchorians Development  1-4  Cray Valley (Paper Mills)
Castle Colts 0-6 Thamesview
Faversham Strike Force 0-9 Bromley
Long Lane 10-0 Sittingbourne Res
Diamond United 0-2 Sheppey Angels
Maidstone United  12-0 Prince of Wales
Tonbridge Angels  6-0  Sittingbourne

Monday 17 December 2018

The FA Youth Cup Third Round


Millwall  1-2  Tottenham Hotspur (752(
(after extra time)

Tuesday 18 December 2018

The Buildbase FA Trophy First Round Replay’s
(winners each receive £6,000)


Havant & Waterlooville  P-P  Dover Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)
Maidstone United  3-2  Woking (602)
(after extra time)

Bostik Premier Division

Margate  0-0  AFC Hornchurch (340)

Bostik South East Division

Sittingbourne  P-P  VCD Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Hospitals Charity Cup Quarter-Finals

Phoenix Sports Res  0-1  Forest Hill Park
Stansfeld  P-P  Tudor Sports
(at Glebe FC - Match postponed – waterlogged pitch)

Andreas Carter Kent County League Division Two West

Sporting Club Thamesmead Res  8-2  Dulwich Village

Friday 21 December 2018

Southern Counties East Football League First Division


Lewisham Borough  1-2  Phoenix Sports Res (98)

Saturday 22 December 2018

Sky Bet Championship


Stoke City  1-0  Millwall (25,351)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  2-0  Gillingham (12,836)

Vanarama National League

AFC Fylde  2-0  Ebbsfleet United (1,474)
Barnet  2-0  Dover Athletic (1,011)
Bromley  1-0  Maidenhead United (1,073)
Maidstone United  2-3  Gateshead (2,131)

Vanarama National League South

Dartford  2-1  Hungerford Town (901)
Gloucester City  1-1  Dulwich Hamlet (342)
(at Evesham United FC)
Hemel Hempstead Town  1-1  Welling United (474)

Bostik Premier Division

Folkestone Invicta  2-0  Leatherhead (431)
Margate  1-3  Whitehawk (817)

Bostik South East Division

Herne Bay  3-1  Hythe Town (251)
VCD Athletic  4-1  Greenwich Borough (89)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  2-1  Croydon
Beckenham Town  1-0  Corinthian (110)
Cray Valley (Paper Mills)  0-1  Chatham Town (78)
Deal Town  1-2  Bearsted (43)
Erith Town  2-1  Fisher (43)
Glebe  3-2  Rusthall
Hollands & Blair  1-3  Canterbury City (131)
Lordswood  3-4  Tunbridge Wells
Punjab United  3-0  Crowborough Athletic (52)
Sheppey United  1-2  K Sports (222)

Southern Counties East Football League First Division

Erith & Belvedere  3-3  Sporting Club Thamesmead (41)
Greenways  0-5  Kent Football United
(at K Sports)
Lydd Town  2-2  Snodland Town (50)
Meridian VP  0-2  Holmesdale (30)
Rochester United  3-5  Kennington (54)
Sutton Athletic  4-1  Forest Hill Park (47)
Welling Town  v  FC Elmstead (3:00pm)

Andreas Carter Kent County League Premier – 2:00pm

Bromleians  P-P  Bexley
Crockenhill  0-5  Hawkinge Town
Faversham Strike Force  P-P Fleetdown United
New Romney  5-3  Farnborough Old Boys Guild
Otford United  0-5  Peckham Town
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-2  Staplehurst Monarchs United

Andreas Carter Kent County League Division One Central & East – 2:00pm

Ramsgate Res  v  Rochester City

Andreas Carter Kent County League Division One West – 2:00pm

Club Langley  P-P  AFC Mottingham
Long Lane  P-P  Ide Hill
Sutton Athletic Res  1-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

Andreas Carter Kent County League Division Two Central & East – 2:00pm

Faversham Town Res  P-P  Punjab United Res
Rusthall Res  2-1  Margate Sports Res
Snodland Town Res  12-0  Tonbridge Invicta

Andreas Carter Kent County League Division Two West – 2:00pm

Bexley Res  A-A  Orpington
Crayford Arrows  1-4  HFSP & Ten-Em-Bee
Dulwich Village  P-P  Sporting Club Thamesmead Res
Fleetdown United Res  1-3  Johnson & Phillips
Red Velvet  P-P  Drummond Athletic

Andreas Carter Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

Deal Town Rangers  2-2  Rochester City Res

Andreas Carter Kent County League Division Three West – 2:00pm

Bridon Ropes Res  2-0  Bromleians Res
Danson Sports  1-0  Halstead United
Farnborough Old Boys Guild Res  6-0  Peckham Town Res
Greenways Aces  P-P  AFC Lewisham
Long Lane Res  1-1  Welling Town Res

Tunbridge Wells Charity Cup Quarter-Final – 1:30pm

Southborough  P-P  West Farleigh

Sunday 23 December 2018

Bostik South East Division


Cray Wanderers  2-1  Sittingbourne (259)
(at Bromley FC)

Boxing Day Wednesday 26 December 2018

Sky Bet Championship


Millwall  1-0  Reading (12,202)

Sky Bet League One

Coventry City 2-1  Charlton Athletic (13,013)
Gillingham  2-0  Portsmouth (6,940)

Vanarama National League

Dover Athletic  3-1  Maidstone United (1,937)
Ebbsfleet United  4-2  Braintree Town (1,231)
Sutton United  1-0  Bromley (2,086)

Vanarama National League South

Dulwich Hamlet  2-1  Eastbourne Borough (3,002)
Welling United  2-0  Dartford (1,912)

Bostik Premier Division

Tonbridge Angels  1-3  Folkestone Invicta (606)

Bostik South East Division

Faversham Town  0-4  Ashford United (421)
Hastings United  1-0  Sevenoaks Town (557)
Thamesmead Town P-P  Phoenix Sports
(Match cancelled – Thamesmead Town have folded)
Whitstable Town  1-0  Ramsgate (296)

Southern Counties East Football League Premier Division

Sheppey United  1-1  Canterbury City (253)
Cray Valley (Paper Mills)  P-P  AFC Croydon Athletic
Tunbridge Wells  P-P  K Sports

Friday 28 December 2018

Southern Counties East Football League First Division


Sporting Club Thamesmead  0-1  Welling Town (202)


Saturday 29 December 2018

Sky Bet Championship


Millwall  1-0 Nottingham Forest (15,273)

Sky Bet League One

Barnsley  2-1  Charlton Athletic (11,978)
Gillingham  1-3  Doncaster Rovers (4,791)

Vanarama National League

Boreham Wood  0-1  Maidstone United (630)
Dover Athletic  0-0  Leyton Orient (2,270)
Ebbsfleet United  3-0   Eastleigh (1,305)
Havant & Waterlooville  0-3  Bromley (1,341)

Vanarama National League South

Dulwich Hamlet  0-1  Slough Town (2,900)
East Thurrock United  2-2  Dartford (442)
Welling United  0-1  Concord Rangers (611)

Bostik Premier Division

Carshalton Athletic  3-0  Tonbridge Angels (410)

Bostik South East Division

Greenwich Borough  P-P  Thamesmead Town
(Match cancelled – Thamesmead Town have folded)
Hythe Town  2-0  Whitstable Town (407)
Ramsgate  1-0  Faversham Town (247)
Sevenoaks Town  0-1  Cray Wanderers (269)
Sittingbourne  2-3  Herne Bay (273)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  1-2  Fisher (81)
Canterbury City  1-1  Deal Town (102)
(at Faversham Town FC)
Chatham Town  2-0  Lordswood (232)
Corinthian  2-1  Punjab United (63)
Crowborough Athletic  1-2  Tunbridge Wells (351)
Croydon  0-2  Beckenham Town (94)
Glebe  3-5  Cray Valley (Paper Mills) (78)
Hollands & Blair  0-2  Sheppey United (205)
K Sports  2-1  Bearsted (130)
Rusthall  1-1  Erith Town (108)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  6-0  Lewisham Borough (52)
FC Elmstead  1-2  Sutton Athletic (51)
(at Sutton Athletic FC)
Holmesdale  0-3  Erith & Belvedere (49)
Kennington  3-3  Lydd Town (288)
(at Ashford United FC)
Kent Football United  2-0  Stansfeld (68)
Phoenix Sports Res  2-1  Meridian VP (48)
Snodland Town  3-0  Greenways (64)

Sunday 30 December 2018

Bostik South East Division


Phoenix Sports  0-2  VCD Athletic (453)





Club's can advertise their home
games here for the entire 2019-20
season for just £350.
The deal includes match-day coverage
of at least five home or away games
in pre-season, League or Cup.
Details HERE