RESULTS: December 2017

Thursday 21st December 2017

Here are the results during December 2017

Saturday 2 December 2017

The Emirates FA Cup Second Round
(winners each receive £27,000)


Gillingham  1-1  Carlisle United (3,178)
Milton Keynes Dons  4-1  Maidstone United (4,084)

The Buildbase FA Vase Third Round
(winners each receive £1,125, losing club’s each receive £375)

Beckenham Town  2-3  Eastbourne Town (76)
(after extra time)
Crowborough Athletic 1-0  Westfield (127)
Lordswood  0-1  Bracknell Town (80)
Thatcham Town  1-3  Sevenoaks Town (145)
Whitstable Town  0-2  Chichester City (170)

Sky Bet Championship

Millwall  3-1  Sheffield United (12,669)

Vanarama National League

Bromley  2-2  Dover Athletic (1,201)
Maidstone United  P-P  Ebbsfleet United (3:00pm)

Vanarama National League South

Poole Town  0-1  Dartford (411)
Welling United  0-3  East Thurrock United (432)

Bostik Premier Division

Burgess Hill Town  1-1  Margate (280)
Enfield Town  3-1  Dulwich Hamlet (599)
Tonbridge Angels  0-1  Merstham (444)
Wingate & Finchley  2-1  Folkestone Invicta (156)

Bostik South Division

Ashford United  4-1  Thamesmead Town (202)
Carshalton Athletic  1-1  Cray Wanderers (343)
East Grinstead Town  1-3  Sittingbourne (120)
Greenwich Borough  1-1  Lewes (105)
Guernsey  4-2  VCD Athletic (632)
Hythe Town  2-2  Hastings United (233)
Phoenix Sports  1-0  Horsham (84)
Ramsgate  2-1  Herne Bay (218)
Whyteleafe  1-1 Faversham Town (122)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  3-1  Corinthian (34)
Chatham Town  2-0  Canterbury City (136)
Croydon  2-2  Sheppey United (61)
Deal Town  4-1  Glebe (82)
Erith Town  4-3  Bearsted (38)
(at VCD Athletic FC)
Hollands & Blair  1-5  Cray Valley (Paper Mills) (68)
Rochester United  1-2 Rusthall (32)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  2-2  Phoenix Sports Res (39)
Crockenhill  3-4  FC Elmstead (30)
Holmesdale  3-1  Meridian VP (19)
Lewisham Borough 0-4  Gravesham Borough (20)
Lydd Town  3-2  Kent Football United (26)
Punjab United  0-0  K Sports (92)
Snodland Town  3-2  Forest Hill Park (32)
Sporting Club Thamesmead  2-1  Sutton Athletic (38)
Stansfeld  1-3  Fisher (80)
(at Glebe FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – all
2:00pm

Farnborough Old Boys Guild  1-6  Kennington
Faversham Strike Force  2-5  Lydd Town Res
Lewisham Athletic  P-P  Borden Village
Metrogas  0-1  Fleetdown United
New Romney  1-2  Otford United
Peckham Town  2-2  Staplehurst Monarchs United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:00pm

Deal Sports  3-1  Guru Nanak
Herne Bay Res  3-1  Hildenborough Athletic
K Sports Res  A-A  Cuxton 91
Rolvenden  3-0  Hollands & Blair Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:00pm

Halstead United  3-2 Old Bromleians
Orpington  2-8  Chipstead
Sutton Athletic Res  0-2  Halls Athletic
Welling Park  0-4  Old Roan

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:00pm

Ashford  P-P  Snodland Town Res
Burgess Hodgson  3-1  New Romney Res
Larkfield & New Hythe Wanderers  0-11  Rochester City

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:00pm

Belvedere  2-1  Metrogas Res
FC Elmstead Res  0-0  Long Lane Res
Fleetdown United Res  4-1  Dulwich Village
Johnson & Phillips  0-0  Welling Town
Sydenham Sports  6-0  Nomads

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:00pm

CC Sport  3-6  Deal Sports Res
Deal Town Rangers  3-1  Bromley Green
Faversham Town Res  0-3  AEI Sports
Staplehurst Monarchs United Res  P-P  Woodnesborough
University of Kent  2-2  AFC Ashford Athletic

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:00pm

AFC Lewisham  1-4  Parkwood Rangers
HFSP & Ten-Em-Bee  2-1  Farnborough Old Boys Guild Res
Old Bromleians Res  3-0  Welling Town Res
Sporting Club Thamesmead Res  2-5  Red Velvet

NRG Gym Les Leckie Cup Second Round – all 1:30pm

Tonbridge Invicta  3-1  Lordswood Res
Wateringbury  6-2  Rusthall Res
West Farleigh  0-1  Tenterden Town

Kent Reliance Kent Intermediate Challenge Shield Quarter Finals – all 1:30pm

AFC Mottingham  0-6  St Peters (Jersey)
Hawkinge Town  3-2  Tudor Sports
Ide Hill  1-6  Greenways
Kings Hill  1-3  Bexley

London Junior Cup Third Round – all 1:30pm

Club Langley  1-2  Fire United Christian
FC Baresi  5-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res
FC Hamlets  P-P  Drummond Athletic
Long Lane  1-3  Battersea Boys
Peckham Town Res  1-1  South London Football Network
(South London Football Network win 6-5 on penalties)
UCC Diaspora  5-3  Bridon Ropes Res
West Fulham  3-0  Crayford Arrows

Beckenham Hospital Cup Second Round – 1:30pm

Bexley Res  2-0  AFC Bexley

Sunday 3 December 2017

The Emirates FA Cup Second Round
(winners each receive £27,000)


AFC Wimbledon  3-1  Charlton Athletic (3,270)

SSE Women’s FA Cup Second Round

Charlton Athletic  5-0  Queens Park Rangers (66)
(at Sporting Club Thamesmead)
Gillingham  1-3  Plymouth Argyle
(at Chatham Town FC)
New London Lionesses  3-0  Crystal Palace
(at Northwood FC)

Monday 4 December 2017

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final


Dover Athletic  0-6  Folkestone Invicta (198)

 

Tuesday 5 December 2017

EFL Checkatrade Trophy Second Round


Gillingham  1-2  Oxford United  (1,224)
Swansea
City U21  2-3  Charlton Athletic

The Buildbase FA Trophy Third Qualifying Round Replay
(winners each receive £5,000)


Margate  2-2  Bath City (275)
(after extra time – Bath City win 5-4 on penalties)

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final

Bromley  P-P  Margate

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round

Corinthian-Casuals  1-3  Dulwich Hamlet (130)
Greenwich Borough  1-1  Cray Valley (Paper Mills) (71)
(Cray Valley win 5-3 on penalties)

Bostik Premier Division

Dorking Wanderers  3-2  Tonbridge Angels (205)

Bostik South Division

Walton Casuals  3-0  Sittingbourne (85)

The Velocity Trophy Third Round

Hythe Town  1-2  Hendon (121)

Southern Counties East Football League Premier Division

Tunbridge Wells  1-2  Beckenham Town (206)
Whitstable Town  2-2   Erith Town (96)

Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Crowborough Athletic  3-1 Canterbury City (70)

Wednesday 6 December 2017

Isthmian League Women’s Cup Sponsored by
www.goodmove.co.uk Quarter-Final

Charlton Athletic  P-P  Enfield Town
(Match postponed due to Enfield Town failing to raise a side)

Bostik South Division

Thamesmead Town  2-3  Faversham Town (93)
(at Dartford FC)

Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Lordswood  3-0 Fisher (38)
Lydd Town  1-4  Croydon (24)

Saturday 9 December 2017

Sky Bet Championship


Aston Villa  0-0  Millwall (29,628)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  0-1  Portsmouth (16,361)
Plymouth Argyle  2-1  Gillingham (11,155)

Vanarama National League

Dover Athletic  4-0 Hartlepool United (1,083)
Eastleigh  4-4  Bromley (1,751)
Ebbsfleet United  4-0  Guiseley (1,127)
Maidenhead United  0-0  Maidstone United (1,313)

Vanarama National League South

Hungerford Town  1-0  Dartford (218)
Welling United  2-2  Truro City (383)

Bostik Premier Division

Dulwich Hamlet  2-1  Brightlingsea Regent (1,828)
Folkestone Invicta  1-3  Harrow Borough (349)
Margate  3-2  Hendon (425)
Worthing  2-0  Tonbridge Angels (571)

Bostik South Division

Chipstead  1-1  Ramsgate (72)
Cray Wanderers  4-1  Hythe Town (398)
(at Bromley FC)
Faversham Town  2-2  Greenwich Borough (179)
Herne Bay  1-5  Phoenix Sports (154)
Lewes  5-1  Ashford United (561)
Sittingbourne  P-P  Guernsey
(Match postponed due to a frozen pitch)
Thamesmead Town  1-1  Corinthian-Casuals (69)
(at Dartford FC)
VCD Athletic  1-2  South Park (77)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  6-1 Deal Town (42)
Canterbury City  2-2  Croydon (58)
(at Deal Town FC)
Chatham Town  1-0  Erith Town (155)
Corinthian  0-5  Whitstable Town (52)
Cray Valley (Paper Mills)  3-1  Lordswood (33)
Crowborough Athletic  6-1  Rochester United (125)
Glebe  0-0 Tunbridge Wells (63)
Hollands & Blair  1-3  Sevenoaks Town (67)
Rusthall  2-1  Sheppey United (122)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  1-3  Punjab United (52)
(at Holmesdale FC)
Fisher  3-0  Sutton Athletic (79)
Forest Hill Park  0-5 Stansfeld (21)
K Sports  1-0  Holmesdale (38)
Kent Football United  3-3  Sporting Club Thamesmead (41)
Lydd Town  1-2  Bridon Ropes (28)
Meridian VP  0-1  Gravesham Borough (9)
Phoenix Sports Res  0-2  Erith & Belvedere (21)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier – all 2:00pm

Bexley  2-2  New Romney
Fleetdown United  2-0  Faversham Strike Force
Greenways  5-2  Lydd Town Res
Otford United  4-1  Borden Village
Peckham Town  2-1  Lewisham Athletic
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  P-P  Kennington
Staplehurst Monarchs United  4-4  Metrogas
Tudor Sports  1-0  Farnborough Old Boys Guild

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:00pm

Hawkinge Town  3-0  Hollands & Blair Res
Hildenborough Athletic  1-2  K Sports Res
Rolvenden  P-P  Herne Bay Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:00pm

Halls Athletic  4-2  AFC Mottingham
Old Bromleians  P-P  Long Lane
Old Roan  4-2  Club Langley
Sutton Athletic Res  2-0  Orpington

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:00pm

Burgess Hodgson  4-4  West Farleigh
Lordswood Res  2-4  Rusthall Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:00pm

Crayford Arrows  3-0  Belvedere
Dulwich Village  0-6  Sydenham Sports
South East Athletic  2-1 Johnson & Phillips
Welling Town  4-1  FC Elmstead Res (13)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:00pm

AEI Sports  4-0  Tenterden Town
AFC Ashford Athletic  3-1  Deal Town Rangers
CC Sport  4-7  Faversham Town Res
Woodnesborough  P-P  University of Kent

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:00pmUn

AFC Lewisham  3-4  Peckham Town Res
Bridon Ropes Res  3-5  Old Bromleians Res
Drummond Athletic  2-0  HFSP & Ten-Em-Bee
Farnborough Old Boys Guild Res  4-1  Welling Town Res
South East Athletic Res  0-2  Bexley Res
Sporting Club Thamesmead Res  5-0  AFC Bexley

NRG Gym Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup Third Round – 1:30pm

Guru Nanak  2-4  Halstead United

NRG Gym Les Leckie Cup Second Round – all 1:30pm

Ashford  5-2  Bromley Green

Beckenham Hospital Cup Second Round – all 1:30pm

Parkwood Rangers 2-1  Long Lane Res
Ten Em Bee  3-1  Welling Park

Maidstone & District Charity Cup Senior Section Quarter-Final - all 1:30pm

Cuxton 91  P-P  Rochester City
Deal Sports  P-P  Larkfield & New Hythe Wanderers
Snodland Town Res  P-P  Kings Hill

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Second Round – all 1:30pm

Nomads  P-P  Ide Hill
Woodlands  2-3  Chipstead

Weald of Kent Charity Cup First Round – 1:30pm

New Romney Res  1-5  Deal Sports Res

Sunday 10 December 2017

The FA Women’s Premier League Cup Second Round


C&K Basildon  P-P  Charlton Athletic
(Match postponed due to snow)
Chichester City  P-P Gillingham
(Match postponed due to a waterlogged pitch)
Queens Park Rangers  P-P  Crystal Palace
(Match postponed due to snow)

Monday 11 December 2017

Hospitals Charity Cup Quarter-Final


Sporting Club Thamesmead  P-P  Erith & Belvedere

Tuesday 12 December 2017

The Emirates FA Cup Second Round
(winners each receive £27,000)


Carlisle United  P-P  Gillingham
(Match postponed - frozen pitch)

The FA Youth Cup Third Round

Queens Park Rangers 1-3 Charlton Athletic (337)

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Finals

Bromley  2-1  Margate 
Maidstone United  P-P  Gillingham

Bostik Premier Division

Folkestone Invicta  1-2  Worthing (237)
Metropolitan Police  P-P  Tonbridge Angels

Bostik South Division

South Park  P-P  Herne Bay
(Match postponed – frozen pitch)

Southern Counties East Football League Premier Division

Sevenoaks Town  3-0  Lordswood (52)
Whitstable Town  P-P  AFC Croydon Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Isthmian League Women’s Cup Sponsored by www.goodmove.co.uk Quarter-Final

Margate  0-13  West Ham United (208)

Wednesday 13 December 2017

Bostik South Division


Cray Wanderers  3-2  Sittingbourne (127)
(at Bromley FC)
Thamesmead Town  P-P Guernsey
(Match postponed – waterlogged pitch)

Thursday 14 December 2017

The FA Youth Cup Third Round


Reading  2-1  Millwall (379)

Saturday 16 December 2017

The Buildbase FA Trophy First Round
(winners each receive £6,000 in prize money)


Dartford  1-1  Boreham Wood (607)
Dover Athletic  3-0  Eastbourne Borough (424)
Ebbsfleet United  2-1  Eastleigh (733)
Hartley Wintney  0-2  Bromley (482)
Torquay United  0-4  Maidstone United (804)


Sky Bet Championship

Millwall  2-1 Middlesbrough (12,026)

Sky Bet League One

Blackburn Rovers  2-0  Charlton Athletic (10,907)
Gillingham  4-1  Bristol Rovers (4,227)

Bostik South Division

Harlow Town  3-2  Folkestone Invicta (150)
Kingstonian  P-P  Margate
(Match postponed – frozen pitch)
Tonbridge Angels  1-1  Dulwich Hamlet (539)

Bostik South Division

Ashford United  1-2  Horsham (201)
Carshalton Athletic  0-2 Herne Bay (263)
Corinthian-Casuals  0-1  VCD Athletic (152)
East Grinstead Town  3-3  Thamesmead Town (68)
Greenwich Borough  5-1  Sittingbourne (97)
Hythe Town  2-1  Molesey (143)
Phoenix Sports  2-2  Chipstead (47)
Ramsgate  2-0  Lewes (187)
Shoreham  1-1  Faversham Town (84)
Whyteleafe  0-2  Cray Wanderers (143)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  1-2  Beckenham Town (41)
Bearsted  1-0  Tunbridge Wells (71)
Croydon  0-4  Chatham Town (55)
Deal Town  4-2  Rusthall (75)
Erith Town 0-1  Canterbury City (55)
(at VCD Athletic FC)
Glebe  3-2  Rochester United (53)
Lordswood  0-4  Crowborough Athletic (60)
Whitstable Town  1-2  Cray Valley (Paper Mills) (139)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  5-2  Snodland Town (38)
Erith & Belvedere  1-1  Stansfeld (30)
Gravesham Borough  0-6  Fisher (32)
(at Chatham Town FC)
Holmesdale  2-2  Kent Football United (39)
Lewisham Borough  4-0  Crockenhill (30)

Hospitals Charity Cup Quarter-Final

Sutton Athletic  2-2 Meridian VP (38)
(Meridian win 3-2 on penalties)

FA Inter League Cup Second Round

Jersey Combination  1-3  Kent County League (142)
(at Springfield Stadium, St Helier)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier -all 2:00pm

Lewisham Athletic  P-P Bexley
New Romney  2-2  Lydd Town Res
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-2  Fleetdown United

Farnborough Old Boys Guild  P-P  Peckham Town
Faversham Strike Force  P-P  Borden Village
Greenways  P-P  Tudor Sports
Kennington  P-P  Staplehurst Monarchs United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:00pm

Cuxton 91  P-P  Kings Hill
Deal Sports  5-0  Hildenborough Athletic
Hawkinge Town  P-P  Rolvenden
Herne Bay Res  2-0  Guru Nanak
Hollands & Blair Res  2-2  K Sports Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:00pm

Chipstead  4-4  Old Bromleians
Halls Athletic  5-2  Old Roan
Ide Hill  2-3  Welling Park
Orpington  2-5  AFC Mottingham
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  0-5 Sutton Athletic Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:00pm

Ashford  P-P  Burgess Hodgson
Snodland Town Res  3-1  Larkfield & New Hythe Wanderers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:00pm

Dulwich Village  P-P  Metrogas Res
Fleetdown United Res  0-0  Welling Town
Johnson & Phillips  P-P  Nomads
South East Athletic  6-4  Belvedere
Sydenham Sports  2-1  Long Lane Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:00pm

AEI Sports  4-0  Woodnesborough
Bromley Green  P-P  Tenterden Town
Faversham Town Res  P-P  Deal Sports Res
University of Kent  P-P  Deal Town Rangers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:00pm

AFC Bexley  6-3  AFC Lewisham
Bexley Res  3-2  Bridon Ropes Res
HFSP & Ten-Em-Bee  2-6  Sporting Club Thamesmead Res

Red Velvet  P-P  Peckham Town Res

South East Athletic Res  0-5  Parkwood Rangers

Welling Town Res 1-1  Drummond Athletic

AFA Intermediate Cup Third Round – 1:30pm

Ibis Eagles Res  4-1  Old Bromleians Res

Beckenham Hospital Cup Second Round – 1:30pm

Long Lane  0-1  FC Elmstead Res

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Second Round – 1:30pm

Halstead United   3-2  Tonbridge Invicta

Tunbridge Wells Charity Cup Quarter-Final – all 1:30pm

Rusthall Res 3-1  Woodlands

West Farleigh 1-1 Blackham & Ashurts Saracens
(Blackham & Ashurts Saracens win 4-1 on penalties)

Weald of Kent Charity Cup First Round - Kick-Off 1:30pm


Lenham Wanderers Res P-P AFC Ashford Athletic
(Walkover for AFC Ashford Athletic)

Sunday 17 December 2017

The FA Women’s Premier League Southern Division


Gillingham  P-P  Queens Park Rangers
(Match postponed waterlogged pitch)

The FA Women’s Premier League Cup Second Round

C&K Basildon  P-P  Charlton Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Monday 18 December 2017

Hospitals Charity Cup Quarter-Final


Sporting Club Thamesmead  5-2  Erith & Belvedere (28)

Tuesday 19 December 2017

The Emirates FA Cup Second Round
(winners each receive £27,000)


Carlisle United  3-1  Gillingham (2,357)

The Buildbase FA Trophy First Round Replay
(winners each receive £6,000 in prize money)


Boreham Wood  2-2  Dartford (173)
(after extra time – Boreham Wood win 3-1 on penalties)


Bostik Premier Division

Dulwich Hamlet  P-P  Wingate & Finchley
Folkestone Invicta  P-P  Thurrock
(Match postponed due to Thurrock’s failing to arrive due to traffic delays)
Margate  4-2  Brightlingsea Regent (363)

The Velocity Trophy Third Round

Dulwich Hamlet  P-P  Walton Casuals
Thamesmead Town  1-1  Corinthian-Casuals (56)
(Corinthian-Casuals win 5-3 on penalties)
(at Dartford FC)

Wednesday 20 December 2017

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final

Cray Wanderers  1-5  Charlton Athletic (152)
(at Bromley FC)

Thursday 21 December 2017

Kent Reliance Intermediate Cup Quarter-Finals


Cray Valley Res  1-0  Chatham Town Res
Lordswood Res 2-1  Greenwich Borough U23

Friday 22 December 2017

Sky Bet League One


Fleetwood Town  0-2  Gillingham (2,088)

Saturday 23 December 2017

Sky Bet Championship


Derby County  3-0  Millwall (25,813)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  1-1 Blackpool (10,172)

Vanarama National League

AFC Fylde  1-1 Ebbsfleet United (1,512)
Bromley  1-1  Macclesfield Town (1,445)
Maidstone United  0-2  Leyton Orient (3,225)
Wrexham  0-0  Dover Athletic (4,980)

Vanarama National League South

Chelmsford City  4-1  Welling United (787)
Dartford  1-1  Braintree Town (936)

Bostik Premier Division

Dulwich Hamlet  3-0  Leiston (1,079)
Margate  3-4  Wingate & Finchley (536)
Needham Market  2-2 Folkestone Invicta (261)
Tonbridge Angels  2-1  Harrow Borough (377)

Bostik South Division

Chipstead  3-0  Herne Bay (120)
Faversham Town  0-1  Walton Casuals (174)
Greenwich Borough  4-0  Guernsey (89)
Hastings United  4-2  Ramsgate (316)
Horsham  3-4  Thamesmead Town (131)
(at Lancing FC)
Hythe Town  1-3  Phoenix Sports (165)
Molesey  1-1  Cray Wanderers (65)
Sittingbourne  0-1  Lewes (158)
VCD Athletic  2-2  Ashford United (100)

Southern Counties East Football League Premier Division

Chatham Town  1-2  Glebe (194)
Deal Town  1-4 Canterbury City (123)
Lordswood  1-1  Erith Town (42)
Rochester United  1-0  Hollands & Blair (85)
Rusthall  2-3  Corinthian (141)
Sevenoaks Town  1-0  Bearsted (127)
Tunbridge Wells  1-1  Sheppey United (241)
Whitstable Town  1-0  Crowborough Athletic (159)

Southern Counties East Football League First Division

Crockenhill  0-8  K Sports (20)
Erith & Belvedere  4-2  Punjab United (15)
FC Elmstead  1-2  Kent Football United (35)
Fisher  4-1  Lewisham Borough (93)
Forest Hill Park  0-3  Sporting Club Thamesmead (13)
Phoenix Sports Res  3-0  Gravesham Borough (37)
Snodland Town  3-2  Holmesdale (54)
Stansfeld  0-3  Meridian VP (35)
(at Glebe FC)
Sutton Athletic  3-3  Lydd Town (69)

Boxing Day, Tuesday 26 December 2017

Sky Bet Championship


Millwall  2-2  Wolverhampton Wanderers (13,121)

Sky Bet League One

Gillingham  1-1  Oxford United (5,555)
Southend United  3-1  Charlton Athletic (9,588)

Vanarama National League

Dover Athletic  2-2  Maidstone United (2,078)
Ebbsfleet United  2-1  Bromley (1,567)

Vanarama National League South

Welling United  2-3  Dartford (1,401)

Bostik Premier Division

Dorking Wanderers  4-2 Margate (263)
Folkestone Invicta 3-1  Tonbridge Angels (532)
Tooting & Mitcham United  1-3  Dulwich Hamlet (636)

Bostik South Division

Ashford United  3-1  Sittingbourne (334)
Cray Wanderers  7-0  Shoreham (146)
(at Bromley FC)
Herne Bay  3-1  Faversham Town (331)
Phoenix Sports  0-2  Greenwich Borough (172)
Ramsgate  2-2  Hythe Town (197)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  5-1  Lewisham Borough (42)
Sporting Club Thamesmead  1-3  Erith & Belvedere (30)

Wednesday 27 December 2017

Bostik South Division


Thamesmead Town  P-P VCD Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Friday 29 December 2017

Sky Bet Championship

Millwall  1-0  Queens Park Rangers (16,601)

Sky Bet League One

Wigan Athletic  0-0  Charlton Athletic (9,297)

Saturday 30 December 2017

Sky Bet League One


Gillingham  2-2  AFC Wimbledon (6,419)

Vanarama National League

Aldershot Town  1-1  Maidstone United (2,287)
Dover Athletic  0-0  FC Halifax Town (1,127)
Ebbsfleet United  1-1  Dagenham & Redbridge (1,684)
Leyton Orient  0-1  Bromley (5,227)

Bostik Premier Division

Billericay Town  P-P  Dulwich Hamlet
(Match postponed – waterlogged pitch)
Brightlingsea Regent  0-3  Tonbridge Angels (261)
Folkestone Invicta  3-1  Burgess Hill Town (373)
Leiston  P-P  Margate
(Match postponed – waterlogged pitch)

Bostik South Division

Ashford United  3-0 Shoreham (329)
Cray Wanderers  4-2  Faversham Town (164)
(at Bromley FC)
Guernsey  1-1  Hythe Town (589)
Herne Bay  0-3  Hastings United (268)
Phoenix Sports  0-0  Corinthian-Casuals (100)
Ramsgate  2-1  Greenwich Borough (205)
Thamesmead Town  3-0  Molesey (68)
(at Dartford FC)
Walton Casuals  3-1  VCD Athletic (150)
Whyteleafe  2-1 Sittingbourne (194)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  0-1 Deal Town (62)
Canterbury City  1-0  Chatham Town (98)
(at Deal Town FC)
Cray Valley (Paper Mills)  1-2  Beckenham Town (103)
Crowborough Athletic  2-1  Tunbridge Wells (447)
Croydon  1-3  AFC Croydon Athletic (126)
Erith Town  2-0  Rusthall (52)
(at VCD Athletic FC)
Hollands & Blair  4-3  Lordswood (115)
Sheppey United  0-0  Whitstable Town (552)

Southern Counties East Football League First Division

Gravesham Borough  3-4  Bridon Ropes (36)
(at Chatham Town FC)
Holmesdale  2-1  Phoenix Sports Res (43)
K Sports  2-0  Sutton Athletic (80)
Kent Football United  P-P  Snodland Town
Lydd Town  8-1  Crockenhill (36)
Meridian VP  1-3  Fisher (40)
Punjab United  5-1  Stansfeld (90)
 




TO ADVERTISE HERE AND SEE YOUR
BANNER ADVERT ON EVERY PAGE OF
THIS WEBSITE, PLEASE

EMAIL STEPHEN McCARTNEY:
stephen@kentishfootball.co.uk