RESULTS: December 2016

Tuesday 27th December 2016

RESULTS: DECEMBER 2016

Last Updated:  23:55 – 31/12/2016

 

Saturday 3 December 2016

The Emirates FA Cup Second Round
(winners each receive £27,000)


Charlton Athletic  0-0  Milton Keynes Dons (4,982)

The Buildbase FA Vase Third Round
(winners each receive £975, losing club each receive £325)


Croydon  3-2 Glebe (69)

Crowborough Athletic  2-2  Bedfont Sports (174)
(after extra time)

Vanarama National League

Bromley  2-0  Maidstone United (1,676)

Dover Athletic  1-2  Dagenham & Redbridge (1,234)

Vanarama National League South

Dartford  2-1  Poole Town (886)

Maidenhead United  2-0  Margate (821)

Oxford City  1-3  Ebbsfleet United (752)

Welling United  3-1  Bath City (466)

Ryman Premier League

Folkestone Invicta  1-1  Dulwich Hamlet (436)

Tonbridge Angels  4-1  Bognor Regis Town (447)

Ryman League Division One North

Brightlingsea Regent 3-4  Phoenix Sports (113)

Thamesmead Town  1-0  Great Wakering Rovers (76)

VCD Athletic  5-2 Haringey Borough (57)

Ryman League Division One South

Chatham Town  0-3  Greenwich Borough (129)

East Grinstead Town  2-3 Hythe Town (83)

Herne Bay  1-1  Guernsey (161)

Lewes  2-2  Sittingbourne (485)

Ramsgate  3-4  Corinthian-Casuals (138)

Tooting & Mitcham United  1-0  Faversham Town (162)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  0-1  Hollands & Blair (66)

Canterbury City  2-1  Erith Town (44)
(at Ashford United FC)

Cray Valley (Paper Mills)  3-2  Erith & Belvedere (66)
(at Greenwich Borough FC)

Lordswood  3-0 Tunbridge Wells (68)

Rochester United  3-3  AFC Croydon Athletic (33)

Sevenoaks Town  2-1  Deal Town (44)

Sheppey United  3-1  Fisher (305)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  0-1  Snodland Town (28)
 (at Holmesdale FC)

K Sports  2-1  Kent Football United (40)

Meridian VP  0-1  Sporting Club Thamesmead (15)

Phoenix Sports Res  P-P Forest Hill Park

Rusthall  1-2  Eltham Palace (55)

Sutton Athletic  6-1 Holmesdale (52)

London Senior Trophy First Round

Forest Hill Park  1-3  Balham
(at Lewisham Borough FC)

Newham United  2-1  Lewisham Borough

Peckham Town  0-0  Bridon Ropes
(Bridon Ropes win 4-2 on penatlies)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:00pm

Hildenborough Athletic  5-0  Guru Nanak

Lydd Town Res  1-2  Farnborough Old Boys Guild

Metrogas  P-P Fleetdown United

Staplehurst Monarchs United  0-5  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East  – 2:00pm

Ide Hill  5-0  K Sports Res

Kings Hill  P-P  East Kent College

Rolvenden  0-3  Hawkinge Town

South Darenth  P-P  Hollands & Blair Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West  – 2:00pm

AFC Mottingham  0-2  Orpington Res

Bexlians  2-1  Halls AFC

Chipstead  1-0  Club Langley

Halstead United  2-3  Old Roan

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  6-1  AFC Morzinga

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East  – 2:00pm

Aylesford  0-0  Ashford

Cuxton 91 9-0  Larkfield & New Hythe Wanderers

Deal Town Res  0-2  Sheppey United Res

Snodland Town Res  4-4 Willesborough Athletic

West Farleigh  5-0  New Romney Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:00pm

FC Elmstead Res  2-1  Crayford Arrows

Fleetdown United Res  1-2  Belvedere

Johnson & Phillips 3-2  Old Roan Res

Nomads  4-6 Welling Park

South East Athletic  3-1  Dulwich Village

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

AEI Sports  1-2  Rusthall Res

Burgess Hodgson 10-1  Staplehurst Monarchs United Res

Guru Nanak Res  2-6  University of Kent

Wateringbury  2-1  Rochester City

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:00pm

AFC Bexley  2-0  Bexley Res

Farnborough Old Boys Guild Res  1-5  Drummond Athletic

HFSP & Ten-Em-Be 7-1 Peckham Town Res

Metrogas Res  0-4  Sydenham Sports

Welling Town  3-1  Meridian VP Res

Sporting Club Thamesmead Res  1-7  Parkwood Rangers

Bridon Ropes Res  2-0  Halls  AFC Res

Kent Reliance Intermediate Challenge Shield Quarter-Finals – 1:30pm

Faversham Strike Force  1-2  Long Lane

Otford United   1-2  Greenways

Borden Village  3-2  New Romney

Kennington  4-5  Punjab United

Kent Reliance Intermediate Cup Quarter-Final

Faversham Town U21  3-1  Sutton Athletic Res

AFA Senior Cup Second Round – 1:30pm

Old Bromleians  7-5  Old Lyonians

Sunday 4 December 2016

The Emirates FA Cup Second Round
(winners each receive £27,000)2


Millwall  5-2  Braintree Town (3,345)

The Buildbase FA Vase Third Round
(winners each receive £975, losing club each receive £325)


Sutton Common Rovers  1-4  Corinthian (120)
(at Sutton United FC)

Ryman League Division One South

Cray Wanderers  5-1 Godalming Town (114)
(at Bromley FC)

The SSE FA Women’s Cup First Round

Crystal Palace  1-2  Charlton Athletic (562)
(at Crystal Palace FC)

Southampton  1-7  Gillingham

Tuesday 6 December 2016

Vanarama National League South


Eastbourne Borough  P-P  Dartford

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  3-1  Staines Town (598)

Hendon  3-3  Folkestone Invicta (147)

Ryman League Division One North

Waltham Abbey  0-1  Thamesmead Town (32)

Witham Town  0-1  Phoenix Sports (56)

Ryman League Division One South

East Grinstead Town  2-1  Faversham Town (58)

Greenwich Borough  3-2  Tooting & Mitcham United (201)

Herne Bay  0A0 Cray Wanderers
(Match abandoned after 16 minutes – fog)

Hythe Town  4-0  Lewes (168)

Sittingbourne  3-2 Walton Casuals (94)

The Alan Turvey Trophy Sponsored by Robert Dyas Third Round

Tonbridge Angels  2-2  Romford (133)
(Tonbridge Angels win 4-2 on penalties)

Kent Reliance Senior Cup Second Round

VCD Athletic  3-2  Gillingham (87)

Southern Counties East Football League Premier Division

Ashford United  4-2  Whitstable Town (211)

Bearsted  1-0  Canterbury City (44)

Hospitals Charity Cup Division One – First Round

Meridian VP  0-8  Kent Football United (7)

Wednesday 7 December 2016

The Buildbase FA Vase Third Round Replay
(winners each receive £975, losing club each receive £325)


Bedfont Sports  2-3  Crowborough Athletic

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  3-6  Croydon (72)

Erith Town  0-7 Cray Valley (Paper Mills) (50)
(at VCD Athletic FC)

Sevenoaks Town  5-1  Erith & Belvedere (68)

Saturday 10 December 2016

The Buildbase FA Trophy First Round
(Winners each receive £5,000)


Bromley  1-1  Leiston (411)

Boreham Wood  0-0  Maidstone United (201)

Dartford 1-1  Dover Athletic (813)

Dulwich Hamlet  2-2  Royston Town (701)

Ebbsfleet United  1-1  Woking (825)

Welling United  8-1  Hythe Town (355)

Sky Bet League One

Bradford City  0-0 Charlton Athletic (17,968)

Millwall  0-1  Shrewsbury Town (8,354)

Vanarama National League South

Margate  0-2 St Albans City (364)

Ryman Premier League

Merstham  P-P  Dulwich Hamlet

Tonbridge Angels  1-2  Staines Town (461)

Wingate & Finchley  P-P  Folkestone Invicta

Ryman League Division One North

Bowers & Pitsea  3-1 Phoenix Sports (117)

VCD Athletic  2-3  Thamesmead Town (75)

Ryman League Division One South

Chipstead  0-1  Faversham Town (48)

Dorking Wanderers  3-0  Sittingbourne (132)

Godalming Town  2-4  Chatham Town (95)

Greenwich Borough  0-1 Whyteleafe (133)

Horsham  1-2  Ramsgate (280)
(at Horsham YMCA)

Hythe Town  P-P  Guernsey

Molesey  3-3   Herne Bay (55)

South Park  P-P  Cray Wanderers

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  5-1  Erith Town (47)

Ashford United  2-0 Cray Valley (Paper Mills) (212)

Beckenham Town  1-3  Croydon (77)

Corinthian  5-2  Tunbridge Wells (51)

Crowborough Athletic  4-2  Canterbury City (204)

Deal Town 2-1  Fisher (87)

Hollands & Blair  1-0  Sevenoaks Town (58)

Lordswood  2-1  Rochester United (50)

Whitstable Town  5-0  Bearsted (133)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  1-0 Lydd Town (29)
(at Meridian VP FC)

Eltham Palace  2-2  Lewisham Borough (25)
(at Glebe FC)

Forest Hill Park  1-3  Crockenhill (28)
(at Lewisham Borough FC)

Gravesham Borough  1-5  Rusthall (55)
(at Chatham Town FC)

Holmesdale  1-1  Orpington (23)

Phoenix Sports Res  0-4 FC Elmstead (23)

Snodland Town  0-2 Glebe (63)

Sporting Club Thamesmead  1-2 Sutton Athletic (50)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:00pm

Bexley  1-3  Greenways

Borden Village  1-1 Erith 147 Sports

Farnborough Old Boys Guild  0-4  Fleetdown United

Kennington  1-3  Faversham Strike Force

Lydd Town Res  3-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Metrogas  5-1  Hildenborough Athletic

Punjab United  3-1  Peckham Town

Staplehurst Monarchs United  8-1  Guru Nanak

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – 2:00pm

East Kent College  5-0 Kings Hill

K Sports Res  1-4  Hawkinge Town

New Romney  3-2 Hollands & Blair Res

Rolvenden  3-2  South Darenth

Sutton Athletic Res  4-1  Deal Community Sports

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:00pm

AFC Mottingham  0-3  Chipstead

Club Langley  1-1  Halls AFC

Long Lane  6-2  Bexlians

Old Roan  8-0  AFC Morzinga

Orpington Res  1-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:00pm

Ashford  1-6  Willesborough Athletic

Aylesford  4-2  New Romney Res

Cuxton 91  5-1  West Farleigh

Larkfield & New Hythe Wanderers  0-1  Deal Town Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West  – 2:00pm

Belvedere  2-1  FC Elmstead Res

Dulwich Village  2-3  Nomads

Fleetdown United Res  2-0  South East Athletic

Long Lane Res  1-0  Old Roan Res

Welling Park  4-3  Old Bromleians

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

AEI Sports  2-2  Rochester City

Guru Nanak Res  0-3  Wateringbury

Rusthall Res  0-5  Tonbridge Invicta

University of Kent  2-2  Burgess Hodgson

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:00pm

Bexley Res  0-5  Welling Town

Bridon Ropes Res 2-4 AFC Bexley

Drummond Athletic  0-0  HFSP & Ten-Em-Be

Parkwood Rangers 1-3 Meridian VP Res

Peckham Town Res  3-9  Metrogas Res

NRG Gym Barry Bundock West Kent Challenge Shield Second Round – 1:30pm

Sydenham Sports  6-1  Farnborough Old Boys Guild Res

London Junior Cup Third Round – 2:00pm

Crayford Arrows  1-6  West Fulham

South London Football Network  0-1  Lewisham Athletic

Maidstone & District Charity Cup Senior Section First Round – 1:30pm

Sheppey United Res  A-A  Snodland Town Res
(Match abandoned due to player injury)

Sevenoaks Charity Cup First Round – 1:30pm

Woodlands  0-5  Ide Hill

Sunday 11 December 2016

The FA Women’s Premier League Cup


Charlton Athletic  1-1  West Bromwich Albion (57)
(after extra time - Charlton Athletic win 4-2 on penalties)
(at Thamesmead Town FC)

Tottenham Hotspur  4-1  Crystal Palace (67)
(at Cheshunt FC)

The FA Women’s Premier League South East Division One

Denham United  0-9  Gillingham

Southern Counties East Football League Premier Division

Erith & Belvedere  0-3  Sheppey United (83)

Monday 12 December 2016

Sky Bet League One


Bolton Wanderers  4-0  Gillingham (13,861)

Southern Counties East Football League First Division

Sporting Club Thamesmead  2-4 Glebe (68)

Tuesday 13 December 2016

The Emirates FA Cup Second Round Replay
(winners each receive £27,000)


Milton Keynes Dons  3-1  Charlton Athletic (3,655)
(after extra time)

The Buildbase FA Trophy First Round Replays
(Winners each receive £5,000)


Dover Athletic  1-2  Dartford (389)

Leiston  3-5  Bromley (306)

Maidstone United  2-3 Boreham Wood (538)

Royston Town  0-1  Dulwich Hamlet (312)

Woking  0-1  Ebbsfleet United (613)

Ryman Premier League

Tonbridge Angels  3-0  Canvey Island (235)

Ryman League Division One North

Cheshunt  1-3  Thamesmead Town (105)

VCD Athletic  2-3  Romford (48)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) First Round

Clapton  2-5  Greenwich Borough

The Alan Turvey Trophy Sponsored by Robert Dyas Third Round

Dulwich Hamlet  P-P  Faversham Town

Kent Reliance Senior Cup Second Round

Herne Bay  P-P Dover Athletic

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Finals

Folkestone Invicta 4-2  Ramsgate (151)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Whitstable Town  1-0  Kent Football United (42)

Sussex Principle RUR Charity Cup Quarter-Final

Crowborough Athletic  5-1  Little Common (46)

Wednesday 14 December 2016

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final


Margate 1-2  Charlton Athletic (312)

Ryman League Division One South

Cray Wanderers  P-P  Corinthian-Casuals

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Rochester United  0-2  Cray Valley (Paper Mills)

Saturday 17 December 2016

Sky Bet League One


Charlton Athletic  0-2  Peterborough United (10,193)

Gillingham  1-0  Milton Keynes Dons (5,681)

Scunthorpe United  3-0  Millwall (4,355)

Vanarama National League

Forest Green Rovers  1-1 Dover Athletic (1,818)

Macclesfield Town  1-2  Bromley (1,216)

Maidstone United  1-2  North Ferriby United (2,006)

Vanarama National League South

Ebbsfleet United  2-0  Gosport Borough (852_

Hungerford Town  1-0  Margate (229)

Maidenhead United  5-0  Dartford (945)

Welling United  3-1  Concord Rangers (402)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  1-2  Tonbridge Angels (1,541)

Folkestone Invicta  1-2  Bognor Regis Town (463)

Ryman League Division One North

Cheshunt  0-0  VCD Athletic (103)

Phoenix Sports  2-2  Tilbury

Thamesmead Town  4-2  Witham Town (68)

Ryman League Division One South

Carshalton Athletic  0-3  Hythe Town (206)

Chatham Town  1-4  Walton Casuals (102)

Corinthian-Casuals  2-0  Greenwich Borough (412)

Cray Wanderers  2-4  East Grinstead Town (108)
(at Bromley FC)

Faversham Town  P-P  South Park
(Match postponed due to fog)

Herne Bay  0-1  Horsham (161)

Ramsgate  1A0  Three Bridges (151)
(Match abandoned due to fog)

Sittingbourne  0-1  Chipstead (104)

Southern Counties East Football League Premier Division

Bearsted  0A1  Deal Town
(Match abandoned after 43 minutes due to fog)

Beckenham Town  0-2  Hollands & Blair (248)

Canterbury City  1A0 Erith & Belvedere
(Match abandoned due to fog)

Cray Valley (Paper Mills)  2-1  Sheppey United (72)
(at Greenwich Borough FC)

Croydon  1-3  Corinthian (32)

Erith Town  3-3  Lordswood (28)
(at VCD Athletic FC)

Fisher  1-1  AFC Croydon Athletic (89)

Rochester United  3-4 Whitstable Town (55)

Sevenoaks Town  1-1  Crowborough Athletic (185)

Tunbridge Wells  0-5  Ashford United (357)

Southern Counties East Football League First Division

Crockenhill  2-2  Eltham Palace (25)

FC Elmstead  0-1  Rusthall (20)
(at Holmesdale FC)

Glebe  4-0  Meridian VP (38)

Kent Football United  2-2  Sporting Club Thamesmead (41)

K Sports  3-1  Holmesdale (41)

Lewisham Borough  2-3  Phoenix Sports Res (31)

Orpington  0-0  Gravesham Borough (23)

Sutton Athletic  1-1  Lydd Town (37)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:00pm

Erith 147 Sports  P-P  Bexley

Faversham Strike  4-3  Farnborough Old Boys Guild

Greenways  4-2   Metrogas

Guru Nanak  1-3  Kennington

Lydd Town Res  7-1  Hildenborough Athletic

Punjab United  6-1  Fleetdown United

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  3-3  Kennington

Staplehurst Monarchs United  0-3  Borden Village

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East  – 2:00pm

Deal Community Sports  2-0  Hawkinge Town

K Sports Res  0-3  New Romney

Kings Hill  1-4  Sutton Athletic Res

South Darenth  P-P  Rolvenden

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:00pm

AFC Morzinga  P-P  Long Lane

Bexlians  4-0  Orpington Res

Halls AFC  3-1  Old Roan

Halstead United  1-2  Otford United

Lewisham Athletic 10-2  AFC Mottingham

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  P-P  Club Langley

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East  – 2:00pm

Aylesford  1-0  Sheppey United Res

Deal Town Res  3-2  Ashford

New Romney Res  1-4  Willesborough Athletic

Snodland Town Res  3-2  Larkfield & New Hythe Wanderers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West  – 2:00pm

Belvedere  2-2  Dulwich Village

FC Elmstead Res  P-P  Old Roan Res
(Match postponed – Old Roan Res unable to raise a side)

Fleetdown United Res  4-0  Long Lane Res

Johnson & Phillips  4-1  Nomads

Old Bromleians  3-1  Crayford Arrows

South East Athletic  2-3  Welling Park

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:00pm

Rusthall Res  P-P  Guru Nanak Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West  – 2:00pm

AFC Bexley  4-2  Meridian VP Res

Farnborough Old Boys Guild Res  0-1  Parkwood Rangers

HFSP & Ten-Em-Be  0-3  Sydenham Sports

Welling Town  4-1  Halls AFC Res

Sporting Club Thamesmead  2-7  Drummond Athletic

Bridon Ropes Res  3-5  Bexley Res

NRG Gym Les Leckie Cup Quarter-Final – 1:30pm

Burgess Hodgson  2-3  Cuxton 91

Kent Reliance Intermediate Cup Quarter-Final – 3:00pm

Hollands & Blair Res 3-1  Greenwich Borough U21

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Second Round – 1:30pm

Tonbridge Invicta  2-9  Chipstead

Sunday 18 December 2016

The FA Women’s Premier League Southern Division


Charlton Athletic  1-4  Cardiff City
(at Thamesmead Town FC)

Crystal Palace  3-0  Swindon Town
(at Bromley FC)

Monday 19 December 2016

Ryman Premier League


Kingstonian  0-1  Dulwich Hamlet (382)

Tuesday 20 December 2016

Ryman Premier League


Harrow Borough  1-0  Tonbridge Angels (164)

Ryman League Division One North

Thurrock  4-0  VCD Athletic (86)

Ryman League Division One South

Hastings United  1-0  Faversham Town (330)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) First Round

Cray Valley (Paper Mills)  P-P  Croydon
(Match postponed – Croydon have withdrawn from the competition)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round

Tooting & Mitcham United  4-0  Erith & Belvedere (89)

Parafix Sussex County Cup Third Round

Hassocks  0-1  Crowborough Athletic

Wednesday 21 December 2016

Sky Bet League One


Millwall  3-1  Charlton Athletic (14,395)

Boxing Day Monday 26 December 2016

Sky Bet League One


Millwall  2-0  Swindon Town (8,515)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Milton Keynes Dons  0-1  Charlton Athletic (10,257)
(at Stadium MK, Stadium Way West, Milton Keynes, MK1 1 ST)

Peterborough United  1-1 Gillingham (6,239)
(at London Road, Peterborough, PE2 8AL)

Vanarama National League

Bromley  1-0  Sutton United (2,036)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

Dover Athletic  1-1  Maidstone United (2,369)
(at Crabble Athletic Ground, Lewisham Road, River, Dover, Kent CT17 0JB)

Vanarama National League South

Dartford 2-1  Ebbsfleet United (2,404)
(at Princes Park Stadium, Grassbanks, Darenth Road, Dartford, Kent DA1 1RT)

Margate  0-3  Welling United (588)
(at Hartsdown Park, Hartsdown Road, Margate, Kent CT9 5QZ)

Ryman Premier League

Tonbridge Angels  2-2  Folkestone Invicta (586)
(at Longmead Stadium, Darenth Avenue, Tonbridge, Kent TN10 3JW)

Ryman League Division One North

Thamesmead Town  0-1  Phoenix Sports (106)
(at Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)

VCD Athletic  3-1  Tilbury (100)
(at Oakwood, Old Road, Crayford, Kent DA1 4DN)

Ryman League Division One South

Faversham Town  1-1  Sittingbourne (280)
(at Salters Lane, Faversham, Kent ME13 8ND)

Greenwich Borough  3-1  Cray Wanderers (312)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Ramsgate  0-2  Herne Bay (233)
(at Southwood Stadium, Prices Avenue, Ramsgate, Kent CT11 0AN)

Southern Counties East Football League Premier Division

Hollands & Blair  1-3  Canterbury City (72)
(at Star Meadow, Darland Avenue, Gillingham, Kent ME7 3AN)

Sheppey United  1-0  Ashford United (517)
(at Holm Park, Queenborough Road, Sheerness, Kent ME12 3BD)

Southern Counties East Football League First Division

Crockenhill  0-4  Bridon Ropes (42)
(at Wested Meadow, Eynsford Road, Crockenhill, Kent BR8 8EJ)

Bank Holiday Tuesday 27 December 2016

Ryman Premier League


Grays Athletic  0-2 Dulwich Hamlet (317)
(at Mill Field, Mill Road, Aveley, Essex RM15 4SJ)

Ryman League Division One South

Chatham Town  1-3  Hythe Town (313)
(at Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  4-1  Cray Valley (Paper Mills) (96)
(at Mayfield Stadium, off Mayfield Road, Thornton Heath, Surrey CR7 6DN)

Bearsted  2-1  Rochester United (70)
(at Otham Sports Ground, Honey Lane, Otham, Maidstone, Kent ME15 8RG)

Crowborough Athletic  3-0  Tunbridge Wells (503)
(at Crowborough Community Stadium, Fermor Road, Crowborough, East Sussex TN6 3DJ)

Fisher  2-0  Beckenham Town (279)
(at St Paul’s Sports Ground, Salter Road, Rotherhithe, London SE16 5EF)

Whitstable Town  2-0  Deal Town (240)
(at Belmont Road, Whitstable, Kent CT5 1QP)

Southern Counties East Football League First Division

Eltham Palace  3-5  Sutton Athletic (63)
(at Foxbury Avenue, Chislehurst, Kent BR7 6SD)

Holmesdale  P-P  Glebe
(Match postponed due to generator fault powering the floodlights)
(at 68 Oakley Road, Bromley, Kent BR2 8HQ)

K Sports  4-1  Gravesham Borough (77)
(at Station Road, Ditton, Aylesford, Kent ME20 6AU)

Lydd Town  5-2  Snodland Town (55)
(at The Lindsey Field, Dengemarsh Road, Lydd, Kent TN29 9JH)

Meridian VP  2-3  FC Elmstead (33)
(at Meridian Sports & Social Club, Charlton Park Lane, Charlton, London SE7 8QS)

Phoenix Sports Res  0-2  Sporting Club Thamesmead (33)
(at Mayplace Road East, Barnehurst, Kent DA7 6JT)

Rusthall  4-0  Orpington (108)
(at Jockey Farm, Nellington Road, Rusthall, Tunbridge Wells, Kent TN4 8SH)

Friday 30 December 2016

Sky Bet League One


Millwall  2-1  Gillingham (10,821)
(at The Den, Zampa Road, London SE16 3LN)

Ryman League Division One South

Herne Bay  2-1  Chatham Town (215)
(at Winch’s Field, Stanley Gardens, Herne Bay, Kent CT6 5SG)

Saturday 31 December 2016

Sky Bet League One


Southend United  1-1  Charlton Athletic (10,329)
(Roots Hall Stadium, Victoria Avenue, Southend-On-Sea, Essex SS2 6NQ)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  1-1  Wingate & Finchley (1,910)
(at Champion Hill Stadium, Edgar Kail Way, Dog Kennel Hill, East Dulwich, London SE22 8BD)

Folkestone Invicta  0-1 Grays Athletic (524)
(at Cheriton Road, Folkestone, Kent CT19 5JU)

Worthing  3-0 Tonbridge Angels (752)
(at Woodside Road, Worthing, West Sussex BN14 7HQ)

Ryman League Division One North

Maldon & Tiptree 3-0  VCD Athletic (112)
(at Park Drive, Maldon, Essex CM9 5JQ)

Phoenix Sports  1-3 Romford (89)
(at Mayplace Road East, Barnehurst, Kent DA7 6JT)

Tilbury  1-5  Thamesmead Town (78)
(at Chadfield’s, Chad Road, Tilbury, Essex RM18 8NL)

Ryman League Division One South

Cray Wanderers  2-2  Ramsgate (158)
(at Hayes Lane, Bromley, Kent BR2 9EF)

East Grinstead Town  0-5  Greenwich Borough (151)
(at East Court, College Lane, East Grinstead, West Sussex RH19 3LS)

Hythe Town  1-1  Faversham Town (326)
(at Reachfields Stadium, off Fort Road, Hythe, Kent CT21 6JS)

Sittingbourne  2-4  Hastings United (237)
(at Woodstock Park, Broadoak Road, Sittingbourne, Kent ME9 8AG)

Southern Counties East Football League Premier Division

Cray Valley (Paper Mills)  0-3 Crowborough Athletic (101)
(at DGS Marine Stadium, Middle Park Avenue, Eltham, London SE9 5HP)

Lordswood  1-4  Bearsted (86)
(at Martyn Grove, North Dane Way, Walderslade, Kent ME5 8YE)

Southern Counties East Football League First Division

Gravesham Borough  0-2  Kent Football United (34)
(at Chatham Town FC, Maidstone Road Sports Ground, Bourneville Avenue, Chatham, Kent ME4 6LR)

Holmesdale  0-4  Eltham Palace (40)
(at 68 Oakley Road, Bromley, Kent BR2 8HQ)

Meridian VP  0-0  Lewisham Borough
(at Meridian Sports & Social Club, Charlton Park Lane, Charlton, London SE7 8QS)
 











GREENWICH BOROUGH  v  GUERNSEY
Ryman League Division One South
Saturday 22 April 2017
Kick Off 15:00
at DGS Marine Stadium
Middle Park Avenue
Eltham
London
SE9 5HP

K SPORTS  v  SPORTING CLUB THAMESMEAD
SCEFL First Division
Saturday 22 April 2017
Kick Off 15:00
at Cobdown
Station Road
Ditton
Aylesford
Kent
ME20 6AU