Results: December 2015

Tuesday 29th December 2015

Here are the results for December 2015

Last updated: 21:30 –29/12/2015

Monday 30 November 2015

Ryman League Division One North


Thamesmead Town  0-0  Heybridge Swifts (105)

Tuesday 1 December 2015

Sky Bet League One


Burton Albion  2-1  Millwall (2,888)

Vanarama National League South

Maidstone United  1-2  Maidenhead United (1,731)

Ryman Premier League

Staines Town  1-1  Tonbridge Angels (198)

Ryman League Division One South

Chatham Town  0-1  Folkestone Invicta (181)

Sittingbourne  0-2  Worthing (103)

Three Bridges  0-3  Herne Bay (71)

The Alan Turvey Trophy Sponsored by Robert Dyas Third Round

Dulwich Hamlet  1-2  Faversham Town (372)

Kent Reliance Senior Cup Second Round

Bromley  4-0  Whitstable Town (257)

Phoenix Sports  2-2  VCD Athletic (73)
(Phoenix Sports win 3-2 on penalties)

Southern Counties East Football League

Greenwich Borough  5-1  Crowborough Athletic (40)
(at Dartford FC)

Macron Southern Counties East Football League Challenge Cup Second Round

Corinthian 4-2 Beckenham Town (45)

Wednesday 2 December 2015

The FA Youth Cup Third Round


Charlton Athletic  1-1  Millwall (972)
(after extra time – Charlton Athletic win 4-2 on penalties)

Ryman League Division One South

Ramsgate  2-0  Walton Casuals (138)

Southern Counties East Football League

Holmesdale  2-7  Tunbridge Wells (88)

Surrey Senior Challenge Cup Second Round

Croydon  3-3  Farnham Town
(Farnham Town win 3-2 on penalties)

Pain & Glory Kent Invicta League

Bridon Ropes  5-2  FC Elmstead (37)
(at Meridian VP FC)

Gravesham Borough  4-1  Bearsted (38)
(at Rochester United FC)

Lydd Town  1-2  Sheppey United (60)

Kent Invicta League Challenge Trophy Second Round

Forest Hill Park 2-3 Sutton Athletic

Saturday 5 December 2015

The FA Cup Second Round
(winners receive £27,000)


Millwall 1-2 Wycombe Wanderers (3,960)

Sky Bet Championship

Brighton & Hove Albion  3-2  Charlton Athletic (24,587)

Vanarama National League

Dover Athletic  5-2  Aldershot Town (1,012)

Vanarama National League South

Dartford  4-2  Havant & Waterlooville (738)

Hemel Hempstead Town  1-2  Ebbsfleet United (571)

Maidstone United  2-1  Truro City (2,002)

St Albans City  3-0  Margate (421)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  0-1  Needham Market (1,547)

Grays Athletic  0-1  VCD Athletic (111)
(at Aveley FC)

Tonbridge Angels  2-3  Burgess Hill Town (457)

Ryman League Division One North

Brightlingsea Regent  2-1  Thamesmead Town (105)

Maldon & Tiptree  1-2  Cray Wanderers (140)

Phoenix Sports  3-1  Heybridge Swifts (78)

Ryman League Division One South

Chatham Town  1-2  Whyteleafe (127)

Guernsey  2-0  Whitstable Town (706)

Herne Bay  2-0  Hastings United (202)

Hythe Town  2-0  Faversham Town (203)

Molesey  2-1  Sittingbourne (78)

Ramsgate  1-1  Worthing (207)

Tooting & Mitcham United  0-2  Folkestone Invicta (172)

Southern Counties East Football League

AFC Croydon Athletic  0-1  Canterbury City (68)

Ashford United  2-1  Fisher (196)

Corinthian  5-0  Erith & Belvedere (47)

Cray Valley (Paper Mills)  P-P  Rochester United
(Match postponed – waterlogged pitch)

Crowborough Athletic  3-0  Erith Town (68)

Hollands & Blair  6-1  Beckenham Town (48)

Holmesdale  0-0  Lordswood (43)

Sevenoaks Town  1-2  Deal Town (66)

Tunbridge Wells  1-4  Greenwich Borough (148)

Pain & Glory Kent Invicta League

Crockenhill  0-4  APM Contrast  (20)

Eltham Palace  1-3  AC London (7)
(at Glebe FC)

Gravesham Borough  6-0  Orpington
(at Rochester United FC)

Kent Football United  0-3  Rusthall (31)

Lydd Town  4-1  Forest Hill Park (22)

Meridian VP  1-4   Sheppey United (22)

Seven Acre & Sidcup  2-6  Bearsted (42)
(at Thamesmead Town FC)

Sutton Athletic  6-0  Phoenix Sports Res (42)

London Senior Trophy Second Round

Balham  1-2  Glebe

Kilburn  6-3   Lewisham Borough
(at Osterley Sports Club, Tentelow Lane, UB2 4LW)

NRG Gym Kent County League Premier Division – all 2:00pm

Borden Village  0-0  Fleetdown United

Erith 147 Sports  2-1  Kennington

Faversham Strike Force  2-2  Staplehurst Monarchs United

Halstead United  0-2  Tudor Sports

Snodland Town  0-0  Guru Nanak

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:0pm

Bearsted Res  0-3  Deal Community Sports

Bredhurst Juniors  P-P  Sutton Athletic Res

East Kent College  2-2  Hollands & Blair Res

New Romney  2-1  Ide Hill

NRG Gym Kent County League Division One West – all 2:00pm

Belvedere  1-1  Bexlians

Chipstead  8-2  Blackheath United

Stansfield Oxford & Bermondsey Club  2-1  Long Lane

NRG Gym Kent County League Division Two East – all 2:0pm

Deal Town Res  1-1  East Kent College Res

Kennington Res  0-4  Ashford United Res

Sheppey United Res  P-P  New Romney Res

Sittingbourne Community  1-5  South Darenth

NRG Gym Kent County League Division Two West – all 2:0pm

Dulwich Village  0-0  Long Lane Res

Fleetdown United Res  2-0  Crayford Arrows

New Park  A-A  FC Elmstead Res
(Match abanonded by referee after 70 minutes)

Old Bromleians  P-P  Johnson & Phillips

Old Roan  0-5  Lewisham Athletic

Tudor Sports Res  1-7  Metrogas Res

NRG Gym Kent County League Division Three East – all 2:0pm

Aylesford  2-4  University of Kent

Guru Nanak Res  2-2  West Farleigh

Little Sharsted  1-4  Borden Village Res

Staplehurst Monarchs United Res  1-2  Snodland Town Res

Yalding & Laddingford  5-1  Tankerton

NRG Gym Kent County League Division Three West – all 2:0pm

Halls AFC Res  2-2  Bridon Ropes Res

Hildenborough Athletic Res  2-2  Peckham Town Res

Nomads   3-1  Farnborough Old Boys Guild Res

Old Roan Res  7-1  Seven Acre & Sidcup Res

South East Athletic  3-1  Parkwood Rangers

Meridian VP Res  5-4  Bexley Res (3:00pm)

Bill Manklow Inter-Regional Cup Second Round – all 1:30pm

APM Contrast Res 2-3  Lydd Town Res
(after extra time)

Greenways  4-1  Oaks & Junior Red

London Senior Trophy Second Round – 1:30pm

Club Langley  7-0  Clapton Res

Peckham Town  3-4 Tooting Bec
(at Southfields Academy, Wandsworth, London SW18 5JU)

Kent Reliance Intermediate Challenge Shield Quarter –Finals – all 1:30
pm


Farnborough Old Boys Guild  1-1  Metrogas
(after extra time – Metrogas win 4-1 on penalties)

Hildenborough Athletic 0-4  Welling Park

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  1-0  Hawkinge Town

Kent Junior Cup Group A Third Round – all 1:30pm

Blackham & Ashurts Saracens  0-2  Wilesborough Athletic

Kings Hill  1-3  Wateringbury
(after extra time)

Marden Minors  2-1  Rolvenden
(after extra time)

Woodlands  0-2  Larkfield & New Hythe Wanderers

Kent Junior Cup Group B Third Round – 1:30pm

General at Sea  1-2  Cuxton 91

Hospital Charity Cup Division Two Quarter-Final – 1:30pm

AFC Mottingham  2-1 Halls AFC

Sunday 6 December 2015

The FA Cup Second Round (Sponsored by Emirates)
(winners each receive £27,000)


Welling United  0-5  Carlisle United (2,028)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Brighton & Hove Albion 2-0   Charlton Athletic (3,256)
(at Brighton & Hove Albion FC)

The FA Women’s Cup First Round (Sponsored by SSE)

Milton Keynes Dons  1-3  Crystal Palace
(at Newport Pagnell Town FC)

London Corinthians  3-4  Gillingham
(after extra time - at Blackheath Rugby Club)

Monday 7 December 2015

Ryman League Division One North


Barkingside  2-5  Thamesmead Town (74))
(at Ilford FC)

Southern Counties East Football League

Fisher  0-5   Erith Town (56)
(at Dulwich Hamlet FC)

Tuesday 8 December 2015

Vanarama National League South


Maidstone United  0-1  Whitehawk (1,743)

Ryman Premier League

Hampton & Richmond Borough  P-P  VCD Athletic

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final

Greenwich Borough  2-2  Tonbridge Angels (101)
(Greenwich Borough win 3-2 on penalties - at Dartford FC)

Ryman League Division One South

Hythe Town  3-0  South Park (106)

Molesey  0-1  Folkestone Invicta (131)

Sittingbourne  1-2  Herne Bay (121)

Southern Counties East Football League

Rochester United  P-P  Deal Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

FC Elmstead  1-1  Glebe
(at Holmesdale FC)

Kent Invicta League Challenge Trophy Second Round

Eltham Palace  1-4  Bearsted
(at Glebe FC)

Wednesday 9 December 2015

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round


Croydon  3-2  Greenhouse Sports (34)

Southern Counties East Football League

AFC Croydon Athletic  1-2  Corinthian (57)

Beckenham Town  1-2  Cray Valley (Paper Mills)

Friday 11 December 2015

NRG Gym Kent County League Division Two East


Ashford United Res  P-P  Larkfield & New Hythe Wanderers

Saturday 12 December 2015

The FA Trophy First Round
(winners each receive £5,000)


Braintree Town  P-P  Bromley
(Match postponed – waterlogged pitch)

Bury Town  1-2  Dulwich Hamlet (441)

Maidstone United  0-1  Bognor Regis Town (892)

Oxford City  3-1  Ebbsfleet United (495)

Tilbury  3-4  Welling United (186)

Whitehawk  1-3  Dover Athletic (372)

The FA Vase Third Round
(winners each receive £1,300)


Canterbury City  1-3  Knaphill (72)
(at Ashford United FC)

Lordswood  1-5  Ashford United (90)

Sky Bet Championship

Charlton Athletic  0-0  Leeds United (15,867)

Sky Bet League One

Gillingham  0-3  Burton Albion (6,230)

Oldham Athletic  P-P  Millwall

Vanarama National League South

Basingstoke Town  0-1  Dartford (531)

Ryman Premier League

Merstham  2-2  Tonbridge Angels (197)

VCD Athletic  2-1  Wingate  & Finchley (108)

Ryman League Division One North

AFC Sudbury  1-0  Phoenix Sports (237)

Cray Wanderers  3-1  Wroxham (123)
(at Bromley FC)

Thamesmead Town  P-P  Tilbury
(Match postponed due to FA Trophy commitments)

Ryman League Division One South

Carshalton Athletic  1-3  Herne Bay (259)

Chipstead  1-2  Hythe Town (40)

Faversham Town  2-1  East Grinstead Town (179)

Folkestone Invicta  1-0  Three Bridges (368)

Hastings United  3-2  Ramsgate (260)

Sittingbourne  2-1  Chatham Town (120)

Whitstable Town  4-3  Peacehaven & Telscombe (138)

Southern Counties East Football League

Beckenham Town  1-1  Corinthian (145)

Cray Valley (Paper Mills)  4-5  Crowborough Athletic (42)

Croydon  3-1  Erith Town (44)

Deal Town  3-1  Tunbridge Wells (113)

Fisher  3-6  Hollands & Blair (94)
(at Dulwich Hamlet FC)

Holmesdale  1-1  Rochester United (28)

Sevenoaks Town  0-1  AFC Croydon Athletic (49)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

APM Contrast  4-1  Forest Hill Park (36)

Bridon Ropes 5-0  Eltham Palace (31)
(at Meridian VP FC)

Crockenhill  3-2  FC Elmstead (32)

Glebe  A-A  AC London
(Match abandoned after 90 minutes with AC London winning 4-2, failing to control their players)

Gravesham Borough  4-3  Seven Acre & Sidcup (30)
(at Rochester United FC)

Lewisham Borough  0-2  Sheppey United (39)

Lydd Town  3-1  Meridian VP (29)

Orpington  0-0  Bearsted (48)

Rusthall   1-2  Phoenix Sports Res (48)

Sutton Athletic  2-1  Kent Football United (41)

NRG Gym Kent County League Premier - all 2:00pm

Fleetdown United  0-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Guru Nanak  0-1  Staplehurst Monarchs United

Hildenborough Athletic  2-1  Greenways

Kennington  P-P  Faversham Strike Force
(Match postponed – waterlogged pitch)

Metrogas  5-1  Halstead United

Tudor Sports  1-1  Borden Village

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:00pm

Bearsted Res  P-P  Hawkinge Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Deal Community Sports  1-2  Lydd Town Res

Hollands & Blair Res 3-3  APM Contrast Res

Ide Hill  2-3  Sutton Athletic Res

New Romney  1-0  East Kent College

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:00pm

Bexlians  1-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res

Halls AFC  2-1  AFC Mottingham

Long Lane  1-3   Peckham Town

Oaks & Junior Red   3-1  Blackheath United

Otford United  6-2  Belvedere

NRG Gym Kent County League Division Two East – all 2:00pm

East Kent College Res  P-P New Romney Res

Kings Hill  1-0  South Darenth

Sheppey United Res  0-0  Kennington Res

NRG Gym Kent County League Division Two West – all 2:00pm

Club Langley  2-0  FC Elmstead Res

Johnson & Phillips  2-2  Dulwich Village

Long Lane Res  3-2  Fleetdown United Res

Metrogas Res  7-0  New Park

Old Bromleians  3-3  Tudor Sports Res

Orpington Res  2-2  Old Roan

NRG Gym Kent County League Division Three East – all 2:00pm

Borden Village  Res  P-P  Little Sharsted

Cuxton 91  6-2  Aylesford

Staplehurst Monarchs United Res  2-2  West Farleigh

Tankerton  2-1  Guru Nanak Res

University of Kent  2-2  Willesborough Athletic

Yalding & Laddingford  2-2  Snodland Town Res

NRG Gym Kent County League Division Three West – all 2:00pm

Bexley Res  1-2  South East Athletic

Bridon Ropes Res  0-5  Nomands

Parkwood Rangers  1-1  Hildenborough Athletic Res

Peckham Town Res  0-6  Old Roan Res

Seven Acre & Sidcup Res 4-1  Halls AFC Res

Welling Park  5-2  Meridian VP Res

Kent Reliance Intermediate Challenge Shield – Quarter-Final – 1:30pm

Snodland Town  2-3  Bexley

London Junior Cup – Third Round – 1:30pm

Crayford Arrows  P-P  Regents

Lewisham Athletic  5-2  Argentos FC London

Maidstone & District Charity Cup – Senior Section – Second Round – 1:30pm

Wateringbury  4-2  Sittingbourne Community

Sevenoaks Charity Cup Junior Section First Round – 1:30pm

Halstead United Res  3-2  Farnborough Old Boys Guild Res

Sunday 13 December 2015

The FA Women’s Premier League Southern Division


Charlton Athletic  P-P  Coventry United
(Match postponed – waterlogged pitch)
(at Thamesmead Town FC)

The FA Women’s Premier League South East Division

Crystal Palace  10-1  Bedford
(at Bromley FC)

Gillingham  P-P  Lowestoft Town
(Match postponed – Lowestoft Town failed to field a team)
(at Chatham Town FC)

Tuesday 15 December 2015

The FA Trophy First Round
(winners each receive £5,000)


Braintree Town P-P  Bromley
(Match postponed – waterlogged pitch)

Sky Bet Championship

Charlton Athletic  2-2  Bolton Wanderers (12,294)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  1-1  Leiston (617)

Tonbridge Angels  P-P  Leatherhead
(Match postponed – waterlogged pitch)

Ryman League Division One North

Cray Wanderers  1-2  AFC Sudbury (113)
(at Bromley FC)

Haringey Borough  P-P  Thamesmead Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Ryman League Division One South

Worthing  2-0  Hythe Town (207)

Kent Reliance Senior Cup Second Round

Chatham Town  1-4  Herne Bay (71)

Kent Reliance Senior Cup Quarter-Final

Ebbsfleet United  1-0  Phoenix Sports (322)

Wednesday 16 December 2015

Ryman League Division One South


South Park  1-1  Sittingbourne (88)

Saturday 19 December 2015

Sky Bet Championship


Burnley  4-0  Charlton Athletic (15,697)

Sky Bet League One

Millwall  0-3  Gillingham (12,032)

Vanarama National League

Grimsby Town  1-0  Dover Athletic (4,266)

Southport  5-3  Bromley (751)

Welling United  0-1  Macclesfield Town (577)

Vanarama National League South

Ebbsfleet United  0-1  Bath City (1,115)

Margate  1-0  Gosport Borough (540)

Hayes & Yeading United  1-0  Maidstone United (302)
 (at Maidenhead United FC)

Whitehawk  0-1  Dartford (347)

Ryman Premier League

Grays Athletic  1-2  Dulwich Hamlet (254)
(at Aveley FC)

Needham Market  P-P  VCD Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Tonbridge Angels  3-3  Harrow Borough (527)

Ryman League Division One North

Cray Wanderers  4-0  Barkingside (104)
(at Bromley FC)

Thamesmead Town  1-0  Bury Town (86)

Wroxham  1-1  Phoenix Sports (112)

Ryman League Division One South

Faversham Town  1-1  Walton & Hersham (239)

Folkestone Invicta  1-0  Worthing (444)

Peacehaven & Telscombe  2-6  Sittingbourne (78)

Ramsgate  1-0  Herne Bay (240)

Three Bridges  3-0  Hythe Town  (77)

Walton Casuals  1-2  Chatham Town (52)
(at Merstham FC)

Whitstable Town  0-2  Corinthian-Casuals (161)

Southern Counties East Football League

AFC Croydon Athletic  1-2  Lordswood (61)

Canterbury City  0-1  Cray Valley (Paper Mills)
(at Ashford United FC)

Corinthian  1-2  Sevenoaks Town (49)

Crowborough Athletic  1-1  Ashford United (147)

Deal Town  3-0  Erith & Belvedere (85)

Fisher  1-0  Holmesdale (95)
(at Dulwich Hamlet FC)

Greenwich Borough  2-2  Beckenham Town
(at Dartford FC)

Hollands & Blair  3-0  Tunbridge Wells (124)

Rochester United  1-3  Croydon

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

AC London  2-1  APM Contrast
(at Banstead Athletic FC)

Bearsted  8-1  Crockenhill (43)

Eltham Palace  1-1  Lydd Town (6)
(at Glebe FC)

Forest Hill Park  1-1  Gravesham Borough (20)
(at Lewisham Borough FC)

Kent Football United  0-3  Glebe (49)

Meridian VP  1-3  Sutton Athletic (11)

Rusthall  1-1  Bridon Ropes (57)

Orpington  2-1  Lewisham Borough (28)

Sheppey United  5-1  Seven Acre & Sidcup (181)

Kent Reliance Intermediate Cup Quarter-Finals

Herne Bay Res  P-P  Phoenix Sports Res

Welling United  Res  4-1  Hollands & Blair Res

NRG Gym Kent County League Premier – all 2:00pm

Bexley  1-4  Guru Nanak

Faversham Strike Force  2-3  Snodland Town

Greenways  2-3  Fleetdown United

Halstead United  P-P  Erith 147 Sports

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  5-0  Hildenborough Athletic

Staplehurst Monarchs United  P-P  Metrogas

NRG Gym Kent County League Division One East – all 2:00pm

APM Contrast Res  0-1  Hawkinge Town

Ide Hill  1-2  East Kent College

Lydd Town Res  3-1  Bearsted Res

Sutton Athletic Res  1-1  Deal Community Sports

NRG Gym Kent County League Division One West – all 2:00pm

AFC Mottingham  0-9  Peckham Town

Blackheath United  1-13  Long Lane

Halls AFC  3-1  Chipstead

Oaks & Junior Red 1-8  Otford United

NRG Gym Kent County League Division Two East – all 2:00pm

Larkfield & New Hythe Wanderers  0-0  Deal Town Res

New Romney Res  8-4  Ashford United Res

Sittingbourne Community  P-P  Sheppey United Res

South Darenth  3-1  East Kent College Res

NRG Gym Kent County League Division Two West – all 2:00pm

Club Langley  3-1  Long Lane Res

Dulwich Village  1-1  Orpington Res

Fleetdown United Res  2-0  Old Bromleians

New Park  P-P  Crayford Arrows

Old Roan  2-2  Johnson & Phillips

Tudor Sports Res  2-3 Lewisham Athletic

NRG Gym Kent County League Division Three East – all 2:00pm

Guru Nanak Res  2-4  Little Sharsted

Tankerton  0-16  Cuxton 91

West Farleigh  2-0  Borden Village Res

NRG Gym Kent County League Division Three West  – all 2:00pm

Farnborough Old Boys Guild Res  2-3  Seven Acre & Sidcup Res

Hildenborough Athletic Res  7-3  Bexley Res

Meridian VP Res  6-1  Halls AFC Res

Old Roan Res  1-1  South East Athletic

Peckham Town Res  P-P  Parkwood Rangers

Welling Park  3-3  Bridon Ropes Res

Hospital Charity Cup – Division Two – Quarter-Final – 1:30pm

Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  1-1  Bexlians
(after extra time – Stansfeld win 3-1 on penalties)

Maidstone & District Charity Cup – Senior Section – Second Round – 1:30pm

Borden Village  4-1 Kennington

Kings Hill  5-1  Yalding & Laddingford

Maidstone & District Charity Cup – Junior Section – Second Round – 1:30pm

Aylesford  1-3  Mangravet

Eccles Res  2-0  Staplehurst Monarchs United Res

Kennington Res  P-P  Ashford Athletic

Snodland Town Res 8-3  Maidstone Athletic

Sevenoaks Charity Cup Senior Section Second Round – 1:30pm

Nomads  P-P  St Lawrence

Seal  0-5  Farnborough Old Boys Guild

Weald of Kent Charity Cup Senior Section Quarter-Final – 1:30pm

Rolvenden  1-3  Willesborough Athletic

Sunday 20 December 2015

The FA Women’s Premier League Southern Division


Charlton Athletic  P-P  Cardiff City

The FA Women’s Premier League South East Division

Gillingham  P-P  Enfield Town

Monday 21 December 2015

Ryman League Division One North


Thamesmead Town  1-1  AFC Hornchurch (133)

Tuesday 22 December 2015

The FA Trophy First Round
(winners each receive £5,000)


Braintree Town 1-0  Bromley

Ryman League Division One South

Dorking Wanderers  0-0  Sittingbourne (109)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Second Round

Corinthian-Casuals  1-4  Dulwich Hamlet (130)

Saturday 26 December 2015

Sky Bet Championship


Bristol City  1-1  Charlton Athletic (15,285)

Sky Bet League One

Millwall  0-1  Walsall (8,364)

Swindon Town  1-3  Gillingham (9,228)

Vanarama National League

Bromley  2-2  Eastleigh (1,708)

Welling United  1-2  Dover Athletic (1,006)

Vanarama National League South

Chelmsford City  0-1  Dartford (810)

Ebbsfleet United  4-2  Concord Rangers (1,227)

Margate  1-0  Maidstone United (1,248)

Ryman Premier League

Dulwich Hamlet  5-1  Kingstonian (1,713)

VCD Athletic  0-3  Tonbridge Angels (267)

Ryman League Division One North

Phoenix Sports  2-1  Cray Wanderers (219)

Ryman League Division One South

Chatham Town  0-1  Faversham Town (254)

Southern Counties East Football League

Ashford United  2-0  Canterbury City (260)

Beckenham Town  P-P  Fisher
(Match postponed – waterlogged pitch)

Crowborough Athletic  3-1  Sevenoaks Town (167)

Croydon  1-2  AFC Croydon Athletic (96)

Erith Town  P-P  Cray Valley (Paper Mills)
(Match postponed – waterlogged pitch)

Greenwich Borough  2-0  Erith & Belvedere (86)
(at Dartford FC)

Lordswood  1-3  Hollands & Blair (89)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

Crockenhill  P-P  Bridon Ropes
(Match postponed – waterlogged pitch)

Meridian VP  P-P  AC London
(Match postponed – waterlogged pitch)

Rusthall  2-1  Forest Hill Park (94)

Seven Acre & Sidcup  4-2  Eltham Palace (66)
(at Thamesmead Town FC)

Sheppey United  2-1  APM Contrast (228)

Sunday 27 December 2015

Ryman League Division One South


Hythe Town  2-1  Folkestone Invicta (1,527)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

Glebe  9-1  Lewisham Borough (178)

Monday 28 December 2015

Sky Bet Championship


Charlton Athletic  0-2  Wolverhampton Wanderers (18,059)

Sky Bet League One

Gillingham  1-0  Colchester United (7,109)

Southend United  0-4  Millwall (10,099)

Vanarama National League

Braintree Town  P-P  Welling United
(Match postponed – waterlogged pitch)

Dover Athletic  2-3  Bromley (1,536)

Vanarama National League South

Dartford  1-1  Margate (1,417)

Maidstone United  2-1  Eastbourne Borough (2,691)

Whitehawk  0-1  Ebbsfleet United (639)

Ryman League Division One North

Aveley  0-2  Thamesmead Town (103)

Ryman League Division One South

Herne Bay  0-2  Whitstable Town  (730)

Sittingbourne  4-0  Ramsgate (223)

Southern Counties East Football League

Deal Town  4-1  Rochester United (136)

Pain & Glory Sports Kent Invicta League

Gravesham Borough  P-P  Sutton Athletic
(Match postponed – waterlogged pitch)

Kent Football United  3-1  Orpington (51)

Phoenix Sports Res  2-1  FC Elmstead (64)

Wednesday 30 December 2015

Kent Reliance Intermediate Cup Quarter-Final


Herne Bay U21  v  Phoenix Sports Res (7:45pm)
 





Club's can advertise their home
games here for the entire 2019-20
season for just £300.
The deal includes match-day coverage
of at least five home or away games
in pre-season, League or Cup.
Details HERE