Results: April & May 2018

Friday 11th May 2018

Here are the results during April and May 2018.

Sunday 1 April 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Coventry United  P-P  Crystal Palace
(Match postponed – waterlogged pitch)

Easter Monday 2 April 2018

Sky Bet Championship


Ipswich Town  2-2  Millwall (16,010)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  3-1  Rotherham United (11,871)
Southend United  4-0  Gillingham (8.466)

Vanarama National League

Dagenham & Redbridge  2-1  Maidstone United (1,633)
Ebbsfleet United  2-1 Dover Athletic (1,735)
Sutton United  0-3  Bromley (2,233)

Vanarama National League South

East Thurrock United  P-P  Dartford
(Match postponed – waterlogged pitch)
Hampton & Richmond Borough  1-1  Welling United (627)

Bostik Premier Division

Billericay Town  P-P Tonbridge Angels
(Match postponed – waterlogged pitch)
Folkestone Invicta  1-1  Margate (946)
Kingstonian  P-P  Dulwich Hamlet
(Match postponed – waterlogged pitch)

Bostik South Division

Ashford United  3-1  Faversham Town (478)
Cray Wanderers 2-2  Greenwich Borough (269)
Herne Bay  1-2  Hythe Town (318)
Phoenix Sports  0-3  VCD Athletic (186)
Ramsgate  1-1  Sittingbourne (206)
Thamesmead Town  P-P  Shoreham
(Mach postponed – waterlogged pitch)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  2-2  Glebe (59)
Bearsted  2-2  Canterbury City (58)
Chatham Town  0-0  Rusthall (117)
Cray Valley (Paper Mills)  0-0 Corinthian (46)
Crowborough Athletic P-P  Sevenoaks Town
(Match postponed – waterlogged pitch)
Croydon  2-3 Tunbridge Wells (63)
Deal Town  6-3  Rochester United (134)
Erith Town  P-P  Beckenham Town
(Match postponed – waterlogged pitch)
Lordswood  P-P  Whitstable Town
(Match postponed – waterlogged pitch)
Sheppey United  1-2  Hollands & Blair (286)

Southern Counties East Football League First Division

Erith & Belvedere  1-6  Bridon Ropes (25)
Fisher  6-0  Crockenhill (112)
Forest Hill Park  P-P  Lewisham Borough
(Match postponed – waterlogged pitch)
Holmesdale  0-1  FC Elmstead (54)
Kent Football United  4-0 Lydd Town (31)
Meridian VP  5-3  Sporting Club Thamesmead (25)                                       
Punjab United  3-2 Sutton Athletic (81)
Snodland Town  3-6  Gravesham Borough (47)
Stansfeld  P-P  Phoenix Sports Res
(Match postponed – waterlogged pitch)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – all 2:45pm

Bexley  2-1  Greenways
(at K Sports)
Borden Village  1-2  Kennington
Farnborough Old Boys Guild  P-P  Peckham Town
Lydd Town Res  P-P  Lewisham Athletic
Metrogas  P-P Otford United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:45pm

Halstead United  3-0  Old Roan
Welling Park  4-5  Club Langley

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Nomads  1-4  Johnson & Phillips

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Rusthall Res  P-P  New Romney Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:45pm

AFC Bexley  P-P  Old Bromleians Res
Red Velvet  P-P  Sporting Club Thamesmead Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East  - all 2:45pm

Aylesford  5-5  Bromley Green
Staplehurst Monarchs United Res  P-P  University of Kent

Tuesday 3 April 2018

Bostik Premier Division


Billericay Town  2-1  Tonbridge Angels (505)
(at Aveley FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East

Lordswood Res  0-3  Tonbridge Invicta

Wednesday 4 April 2018

The Isthmian Women’s Cup Sponsored by Goodmove.co.uk Final


Charlton Athletic 1-2  West Ham United (408)
(at Aveley FC)

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Semi-Final

Dulwich Hamlet  0-1  Balham (309)
(at Carshalton Athletic FC)

Bostik South Division

Guernsey  3-1  Faversham Town (471)
Thamesmead Town  4-1  Shoreham (59)
(at Dartford FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Croydon  0-2  Whitstable Town (74)
Rusthall  3-2  Rochester United (118)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  0-0  Erith & Belvedere (44)
(at Holmesdale FC)
Punjab United  5-0  Crockenhill (43)

Kent Reliance Intermediate Cup Final

Cray Valley (Paper Mills) Res  P-P  West Wickham

Andreas Carter Joma Kent County League Two West

Welling Town  9-0  Metrogas Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East

Rusthall Res  P-P  Rochester City

Thursday 5 April 2018

Bostik South Division


South Park  1-1  Herne Bay (68)
(at Merstham FC)

Saturday 7 April 2018

Sky Bet Championship


Millwall  2-0  Bristol City (16,081)

Sky Bet League One

Bristol Rovers  1-1 Charlton Athletic (9,336)
Gillingham   0-0  Doncaster Rovers (4,870)

Vanarama National League

Bromley  0-0  Gateshead (1,035)
Dover Athletic  1-0  Torquay United (1,128)
Ebbsfleet United  2-2  Macclesfield Town (1,501)
Guiseley  0-0 Maidstone United (957)

Vanarama National League South

Dartford  3-1  Weston-super-Mare (1,025)
Welling United  0-1  Havant & Waterlooville (603)

Bostik Premier Division

Burgess Hill Town  1-1  Dulwich Hamlet (480)
Folkestone Invicta 2-0   Leiston (465)
Margate  4-2  Harlow Town (451)
Tooting & Mitcham United  0-0  Tonbridge Angels (190)

Bostik South Division

East Grinstead Town  1-2  Phoenix Sports (68)
Faversham Town  0-0  Thamesmead Town (163)
Greenwich Borough  1-2  Hythe Town (151)
Shoreham  0-1  Herne Bay (59)
Sittingbourne  1-0  Molesey (112)
VCD Athletic  0-0  Cray Wanderers (120)
Whyteleafe  1-1  Ashford United (135)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  2-3  Lorsdwood (34)
Canterbury City  1-0  Rusthall (35)
(at Deal Town FC)
Corinthian  0-1  Deal Town (41)
Crowborough Athletic  2-1  Erith Town (119)
Croydon  3-1  Cray Valley (Paper Mills) (72)
Hollands & Blair  3-2  Rochester United (121)
Sevenoaks Town  4-2  Beckenham Town (140)
Tunbridge Wells  1-1  Chatham Town (257)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  3-0  Meridian VP (30)
Crockenhill  0-3  Erith & Belvedere (25)
FC Elmstead  1-0  Lydd Town (45)
(at Holmesdale FC)
Gravesham Borough  1-3  Stansfeld (28)
(at Chatham Town FC)
K Sports  3-3  Kent Football United (35)
Lewisham Borough  0-4  Fisher (101)
Phoenix Sports Res  0-1  Punjab United (35)
(Punjab United Promoted)
Sporting Club Thamesmead  2-5  Snodland Town (34)
Sutton Athletic  3-0  Holmesdale (43)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – all 2:45pm

Borden Village  3-2  Tudor Sports
Fleetdown United  1-0  Otford United
Greenways  3-1  Faversham Strike Force
(at K Sports)
Kennington  P-P Lewisham Athletic
Lydd Town Res  1-4  Staplehurst Monarchs United
Metrogas  2-4  Farnborough Old Boys Guild
New Romney 4-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club
Peckham Town  1-2  Bexley

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – all 2:45pm

Cuxton 91  3-0  Rolvenden
Deal Sports  2-3 Hawkinge Town
Herne Bay Res  0-3  Hollands & Blair Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – all 2:45pm

Club Langley  6-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res
Ide Hill  2-0  Halstead United
Long Lane  0-1  Welling Park

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – all 2:45pm

Ashford  4-1  Snodland Town Res
Lordswood Res 6-3  New Romney Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – all 2:45pm

Crayford Arrows  2-2  FC Elmstead Res
Dulwich Village  2-0  Metrogas Res
Johnson & Phillips  0-0  Fleetdown United Res
Long Lane Res  0-5  Welling Town
South East Athletic  3-1  Nomads
Sydenham Sports  6-1  Belvedere

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – all 2:45pm

Bromley Green  0-4  AFC Ashford Athletic
CC Sport  2-1  Aylesford
Staplehurst Monarchs United Res  0-6  Deal Sports Res
University of Kent  5-2  Tenterden Town
Woodnesborough  1-2  Deal Town Rangers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 2:45pm

AFC Bexley  2-1  Bridon Ropes Res
Drummond Athletic  3-0  Peckham Town Res
Farnborough Old Boys Guild Res  0-3  Sporting Club Thamesmead Res
HFSP & Ten-Em-Bee  3-1  Parkwood Rangers
South East Athletic Res  2-2  AFC Lewisham
Welling Town Res  2-2  Red Velvet

Eastern Section Les Leckie Cup Semi-Final – 2:15pm

Rochester City  2-3  Tonbridge Invicta
(after extra time)

Beckenham Hospital Cup Quarter-Final – 2:15pm

Bexley Res  3-2  Old Bromleians
(after extra time)

Sunday 8 April 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Cardiff City  2-5  Crystal Palace (85)
Lewes  2-0  Gillingham (221)

Bostik South Division

Guernsey  1-4  Ramsgate (625)

Kent Reliance Senior Trophy Final

Sheppey United  1-2  Whitstable Town (917)
(at Maidstone United FC)

Monday 9 April 2018

Southern Counties East Football League Premier Division


Tunbridge Wells  0-2  Cray Valley (Paper Mills) (122)

Southern Counties East Football League First Division

Sporting Club Thamesmead  P-P  Bridon Ropes

Tuesday 10 April 2018

Sky Bet Championship


Bolton Wanderers  0-2  Millwall (13,810)

Sky Bet League One

AFC Wimbledon  1-0  Charlton Athletic (4,457)
Gillingham  0-0  Blackburn Rovers (6,361)

Vanarama National League

Chester  3-2  Bromley (754)
Ebbsfleet United  3-0  Wrexham (1,376)
Solihull Moors  1-0  Maidstone United (665)

Vanarama National League South

Gloucester City  0-1  Dartford (228)
(at Evesham United FC)
Welling United  0-0  Hemel Hempstead Town (442)

Bostik Premier Division

Dulwich Hamlet  1-2  Tonbridge Angels (581)
(at Tooting & Mitcham United FC)
Margate  0-2  Kingstonian (375)

Bostik South Division

Greenwich Borough  1-2  Thamesmead Town (119)
Herne Bay  1-2  Carshalton Athletic (178)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  0-2  Sevenoaks Town (61)
Bearsted  0-2  Sheppey United (83)
Crowborough Athletic  2-3  Croydon (102)
Whitstable Town  4-2  Glebe (88)

Southern Counties East Football League First Division

Gravesham Borough  4-3  Lewisham Borough (12)
(at Chatham Town FC)
Punjab United  1-0  Holmesdale (51)
Stansfeld  P-P  K Sports
(Match postponed – waterlogged pitch)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:15pm

Borden Village  P-P  Lewisham Athletic
Otford United  1-6  Greenways

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 6:15pm

Chipstead  4-5  Ide Hill
Sutton Athletic Res  1-2  Halstead United

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 6:15pm

Johnson & Phillips  P-P  Sydenham Sports

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – all 6:15pm

Bexley Res  1-3  Red Velvet

Wednesday 11 April 2018

The Velocity Trophy Final


Billericay Town  5-3  Metropolitan Police (626)
(after extra time - at Aveley FC)

Bostik South Division

Hythe Town  3-2  Sittingbourne (227)

Southern Counties East Football League Premier Division

Cray Valley (Paper Mills)  3-2  Deal Town (56)
Lordswood  P-P  Tunbridge Wells
(Match postponed – waterlogged pitch)
Hollands & Blair  2-1  Corinthian  (92)
Rochester United  P-P  Erith Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  2-3  Fisher (70)
Forest Hill Park  1-9  Lydd Town (21)

London Senior Trophy Final

Erith & Belvedere  2-3  Phoenix Sports Res (80)
(after extra time - at Haringey Borough FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West

Halls Athletic  3-2  Welling Park

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East

Rusthall Res P-P  Tonbridge Invicta
Snodland Town Res  P-P  Ashford

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West

Welling Town  P-P  Nomads

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:15pm

AFC Bexley  P-P  Sporting Club Thamesmead Res
Parkwood Rangers  1-2  Farnborough Old Boys Guild Res

Thursday 12 April 2018

Bostik Premier Division


Dulwich Hamlet  4-0  Dorking Wanderers (551)
(at Tooting & Mitcham United FC)
Staines Town  4-4  Folkestone Invicta (247)

Bostik South Division

South Park  2-0  VCD Athletic (57)

Southern Counties East Football League Premier Division

Crowborough Athletic  0-1  Whitstable Town (174)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:15pm

Farnborough Old Boys Guild  3-1  Greenways

Saturday 14 April 2018

Sky Bet Championship


Sheffield United  1-1  Millwall (27,454)

Sky Bet League One

Charlton Athletic  0-1  Scunthorpe United (11,877)
Oldham Athletic  1-1  Gillingham (3,850)

Vanarama National League

Barrow  0-1 Ebbsfleet United (1,189)
Maidenhead United  3-2  Dover Athletic (1,155)
Maidstone United  1-0  AFC Fylde (2,254)
Woking  0-2  Bromley (2,027)

Vanarama National League South

Eastbourne Borough  0-1  Dartford (733)
Whitehawk  2-1  Welling United (294)

Bostik Premier Division

Dorking Wanderers  5-3  Folkestone Invicta (237)
Dulwich Hamlet  2-1 Thurrock (1,003)
(at Tooting & Mitcham United FC)
Staines Town  2-2  Margate (316)
Tonbridge Angels  1-4  Enfield Town (474)

Bostik South Division

Ashford United  1-2  Greenwich Borough (280)
Cray Wanderers  8-0  South Park (101)
(at Bromley FC)
Herne Bay  1-3  Guernsey (210)
Horsham  0-3  Faversham Town (126)
(at Lancing FC)
Hythe Town  5-3  Chipstead (255)
Molesey  1-1  VCD Athletic (36)
Phoenix Sports  0-1  Sittingbourne (108)
Ramsgate  2-2  Corinthian-Casuals (181)
Thamesmead Town  2-1  Walton Casuals (93)
(at Dartford FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  3-2  Bearsted (65)
Chatham Town  0-3  Sevenoaks Town (158)
Cray Valley (Paper Mills)  2-1  Hollands & Blair (58)
Deal Town  1-1  Tunbridge Wells (135)
Erith Town  1-5  Corinthian (52)
(at VCD Athletic FC)
Glebe  0-1  Crowborough Athletic (101)
Lordswood  3-3  Croydon (48)
Rochester United  0-2 Canterbury City (42)
Rusthall  0-3  Whitstable Town (102)
Sheppey United  1-3 AFC Croydon Athletic (230)

Southern Counties East Football League First Division

Bridon Ropes  5-1  Stansfeld (42)
Crockenhill  0-4  Gravesham Borough (20)
Erith & Belvedere  3-0  Sutton Athletic (47)
FC Elmstead  1-0  Phoenix Sports Res (28)
(at Holmesdale FC)
Forest Hill Park  1-5  K Sports (23)
Kent Football United  3-3  Meridian VP (31)
Punjab United  3-0  Lewisham Borough (74)
Sporting Club Thamesmead  3-1  Lydd Town (40)
Snodland Town  1-3  Fisher (50)

Kent Reliance Intermediate Challenge Shield Final

Bexley  1-6  St Peter’s (Jersey)
(at K Sports)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division  - all 2:45pm

Farnborough Old Boys Guild  1-1  Fleetdown United
Kennington  P-P  Borden Village
Lydd Town Res  2-6  Greenways
Metrogas  0-1  New Romney
Peckham Town  5-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club
Tudor Sports  3-1  Otford United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – 2:45pm

Hollands & Blair Res  2-2  Deal Sports
Rolvenden  1-4  Kings Hill

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

Chipstead  5-1  Orpington
Long Lane  0-2  Club Langley
Old Roan  A-A  Halls Athletic
(Match abandoned)
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  0-2  Old Bromleians
Welling Park  3-0  Sutton Athletic Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Larkfield & New Hythe Wanderers  1-1  Ashford
New Romney Res  0-10  Rochester City
Wateringbury  2-0  Rusthall Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West

Crayford Arrows  3-1  Nomads
Fleetdown United Res 2-1  Belvedere
Johnson & Phillips  2-4  South East Athletic
Metrogas  Res  P-P  Welling Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

Bromley Green  0-2  Staplehurst Monarchs United Res
Deal Town Rangers  2-1  AFC Ashford Athletic
Tenterden Town  1-1  Faversham Town Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

Old Bromleians Res  1-4  AFC Bexley
Parkwood Rangers  0-1 HFSP & Ten-Em-Bee
Peckham Town Res  1-3  Sporting Club Thamesmead Res
South East Athletic Res  4-2  Farnborough Old Boys Guild Res

Barry Bundock West Kent Challenge Shield Semi-Final  - 2:15pm

FC Elmstead Res  1-2  Red Velvet

Sunday 15 April 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Cardiff City  3-2  Gillingham (95)
Charlton Athletic  1-0  Portsmouth (114)
(at Sporting Club Thamesmead, Bayliss Avenue, Thamesmead, London SE28 8NJ)
Crystal Palace  2-0  C&K Basildon (336)
(at Bromley FC)

Monday 16 April 2018

Southern Counties East Football League Premier Division


Lordswood  1-2  Tunbridge Wells (60)
Whitstable Town  3-0  Rochester United (116)

Southern Counties East Football League First Division

Lewisham Borough  0-3  Phoenix Sports Res (56)
Sporting Club Thamesmead  5-3  Bridon Ropes (78)
Stansfeld  0-1  Punjab United (58)
(at Glebe FC)

Tuesday 17 April 2018

Sky Bet League One


Gillingham  0-1  Rotherham United (4,029)
Shrewsbury Town  0-2  Charlton Athletic (5,838)

Vanarama National League

Bromley  3-1  Dagenham & Redbridge (1,007)
Dover Athletic  0-1  Tranmere Rovers (1,231)
Eastleigh  0-1  Ebbsfleet United (1,614)

Vanarama National League South

East Thurrock United  0-1  Dartford (497)

Bostik Premier Division

Thurrock  1-2  Folkestone Invicta (173)
Tonbridge Angels  0-0  Harlow Town (235)

Bostik South Division

Molesey  0-0  Herne Bay (44)
Ramsgate  0-2  Carshalton Athletic (169)
Sittingbourne 2-2  Thamesmead Town (115)

Southern Counties East Football League Premier Division

Crowborough Athletic  1-0  AFC Croydon Athletic (78)
Tunbridge Wells  P-P  Hollands & Blair

Southern Counties East Football League First Division

Kent Football United  P-P  Erith & Belvedere

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:15pm

Bexley  1-1  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club
Borden Village  3-2  Farnborough Old Boys Guild
Lewisham Athletic  P-P Greenways

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 6:15pm

Old Roan  P-P  Orpington
Sutton Athletic Res  1-0  Chipstead

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 6:15pm

Dulwich Village  1-5  Crayford Arrows

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:15pm

Red Velvet  A-A  Welling Town Res
South East Athletic Res  1-7  Sporting Club Thamesmead Res

Wednesday 18 April 2018

Bostik Premier Division


Leatherhead  0-1  Dulwich Hamlet (644)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  1-2  Sheppey United (53)
Canterbury City  2-2  Whitstable Town (149)
(at Deal Town FC)
Erith Town  2-3  Cray Valley (Paper Mills) (55)
(at VCD Athletic FC)
Lordswood  1-1  Sevenoaks Town (69)
Rochester United  0-5  Croydon (30)
Rusthall  0-2  Deal Town (93)
Tunbridge Wells  2-1  Hollands & Blair (117)

Southern Counties East Football League First Division

Forest Hill Park  0-3  Fisher (32)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:15pm

Lydd Town Res  1-2  Kennington
Peckham Town  1-0  Otford United


Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East

Hollands & Blair Res  1-1  Cuxton 91

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 6:15pm

Tonbridge Invicta  1-2  Snodland Town Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 6:15pm

Sydenham Sports  4-2  FC Elmstead

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:15pm

Peckham Town Res  1-1  AFC Bexley

Friday 20 April 2018

Sky Bet Championship


Millwall  0-3  Fulham (17,614)

Saturday 21 April 2018

Sky Bet League One


Gillingham  0-3  Blackpool (5,580)
Portsmouth  0-1 Charlton Athletic (19,210)

Vanarama National League

Bromley  3-2  Boreham Wood (1,282)
Chester  1-3  Maidstone United (1,728)
Dover Athletic  3-2  Gateshead (1,424)
Ebbsfleet United  0-1  Sutton United (2,852)

Vanarama National League South

Dartford  2-0  Bath City (1,619)
Welling United  3-1  Weston-super-Mare (491)

Bostik Premier Division

Folkestone Invicta  0-3  Dulwich Hamlet (921)
Lowestoft Town  1-2  Tonbridge Angels (512)
Margate  1-2 Billericay Town (832)

Bostik South Division

Chipstead  2-3  Ashford United (106)
Corinthian-Casuals  1-3  Herne Bay (256)
East Grinstead Town  0-3  Hythe Town (110)
Faversham Town  2-0  Lewes (328)
Greenwich Borough  2-2  Hastings United (221)
Shoreham 1-5  Ramsgate (112)
Sittingbourne  3-1  Carshalton Athletic (167)
VCD Athletic  2-1  Horsham (125)
Walton Casuals  5-2  Cray Wanderers (186)
Whyteleafe  1-3  Thamesmead Town (123)

Southern Counties East Football League Premier Division

AFC Croydon Athletic  0-2  Chatham Town (73)
Bearsted  3-0  Erith Town (52)
Canterbury City  2-5  Cray Valley (58)
(at Deal Town FC)
Corinthian  3-1  Glebe (45)
Crowborough Athletic 1-1  Lordswood (113)
Croydon  3-2  Deal Town (49)
Hollands & Blair  3-0  Rusthall (105)
Sevenoaks Town  2-5  Sheppey United (365)
Tunbridge Wells  1-1  Rochester United (257)
Whitstable Town  1-1  Beckenham Town (157)

Southern Counties East Football League First Division

Fisher  6-1  Sporting Club Thamesmead (107)
Gravesham Borough  3-1  Sutton Athletic (26)
(at Chatham Town FC)
Holmesdale  1-1  Punjab United (95)
K Sports  3-0  Erith & Belvedere (32)
Lewisham Borough  0-2  FC Elmstead (49)
Lydd Town  4-2  Stansfeld (39)
Meridian VP  1-1  Forest Hill Park (10)
Phoenix Sports Res  1-5  Kent Football United (47)
Snodland Town  6-0  Crockenhill (38)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:45pm

Borden Village  5-1  Metrogas
Fleetdown United  3-0  Lydd Town Res
New Romney  1-2  Greenways
Otford United  P-P  Lewisham Athletic
Peckham Town  1-2  Kennington
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-1  Farnborough Old Boys Guild
Staplehurst Monarchs United  3-1  Bexley
Tudor Sports  1-1  Faversham Strike Force

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central & East – 2:45pm

Rolvenden   P-P  Herne Bay Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

Halls Athletic  3-2  Long Lane
Ide Hill  5-1  Club Langley
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  P-P  Halstead United
Sutton Athletic Res  2-0  Welling Park
Old Bromleians  2-0  Chipstead

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Ashford  2-0  Larkfield & New Hythe Wanderers
Rochester City  6-1  West Farleigh
Rusthall Res  0-1  Burgess Hodgson
Tonbridge Invicta  7-1  New Romney Res
Wateringbury  5-0  Lordswood Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Dulwich Village  2-2  Belvedere
Long Lane Res  1-5  Johnson & Phillips
Nomads  1-2  FC Elmstead Res
South East Athletic  2-4  Sydenham Sports
Welling Town  8-1  Crayford Arrows

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

AFC Ashford Res  0-2  AEI Sports
Deal Town Rangers  6-1  CC Sport
Woodensborough  1-0  Bromley Green

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

AFC Bexley  6-2  Peckham Town Res
Bexley Res  2-4  Farnborough Old Boys Guild Res
HFSP & Ten-Em-Bee  2-2  Red Velvet
Old Bromleians Res  1-2  Parkwood Rangers (2:00pm)
South East Athletic Res  1-0  Welling Town Res
Sporting Club Thamesmead Res  4-2  Bridon Ropes Res

Sunday 22 April 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Coventry United  0-3  Charlton Athletic
Gillingham  3-0  Queens Park Rangers (82)
(at Chatham Town FC)

Bostik South Division

Guernsey  1-1  Phoenix Sports (881)

Monday 23 April 2018

Southern Counties East Football League Premier Division


Rochester United  2-4  Erith Town (50)
Rusthall  2-2  Lordswood (85)
Whitstable Town  3-0  AFC Croydon Athletic (138)

Southern Counties East Football League First Division

Gravesham Borough  5-1  Kent Football United (15)
Lewisham Borough  2-4   Erith & Belvedere (57)
Stansfeld  0-2  K Sports (62)
(at Glebe FC)

Tuesday 24 April 2018

Vanarama National League


Bromley  0-0  Barrow (1,331)
Gateshead  2-5 Ebbsfleet United (411)

Vanarama National League South

Welling United  0-2  Bath City (365)

Kent Reliance Senior Cup Final

Maidstone United 0-0 Folkestone Invicta (1,685)
(Maidstone United win 4-2 on penalties)

Bostik South Division

Molesey  1-3  Ashford United (47)

Southern Counties East Football League Premier Division

Corinthian  1-2  Sevenoaks Town (99)
Bearsted  1-0  Crowborough Athletic (65)
Deal Town  1-0  Cray Valley (Paper Mills) (89)

Southern Counties East Football League First Division

FC Elmstead  0-0  Forest Hill Park (30)
(at Holmesdale FC)
Phoenix Sports Res  1-1  Fisher (57)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:30pm

Bexley  A-A  Borden Village
Lewisham Athletic  P-P  Otford United
New Romney  0-2  Kennington

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 6:30pm

Chipstead  2-1  Club Langley
Long Lane  1-4  Ide Hill
Welling Park  0-2  Old Bromleians

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 6:30pm

FC Elmstead Res  2-0  Dulwich Village

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:30pm

Bexley Res  0-2  HFSP & Ten-Em-Bee
Parkwood Rangers  0-3  AFC Bexley
Red Velvet  1-0  South East Athletic Res
Sporting Club Thamesmead Res  2-1  Drummond Athletic

Wednesday 25 April 2018

Southern Counties East Football League Premier Division


AFC Croydon Athletic  1-1  Rusthall (51)
Canterbury City  2-3  Beckenham Town (45)
(at Deal Town FC)
Erith Town  1-0  Tunbridge Wells (46)
(at VCD Athletic FC)
Rochester United  0-4  Whitstable Town (93)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:30pm

Peckham Town  3-0  Metrogas
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  2-3  Greenways

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 6:30pm

New Romney Res  0-4  Ashford
Rusthall Res  5-2  Larkfield & New Hythe Wanderers (7:30pm)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 6:30pm

Staplehurst Monarchs United Res  6-4  University of Kent

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:30pm

Old Bromleians Res  5-1  Farnborough Old Boys Guild Res

Thursday 26 April 2018

Bostik Premier Division


Kingstonian  0-1  Dulwich Hamlet (316)
(at Leatherhead FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Crowborough Athletic  1-2  Sheppey United (82)
Glebe  2-1  Deal Town (69)

Saturday 28 April 2018

Sky Bet Championship


Middlesbrough  2-0  Millwall (28,606)

Sky Bet League One

Bristol Rovers  1-1  Gillingham (9,715)
Charlton Athletic  1-0  Blackburn Rovers (17,310)

Vanarama National League

Maidenhead United  5-2  Bromley (1,418)
Maidstone United  0-0  FC Halifax Town (2,832)
Torquay United  1-1 Ebbsfleet United (1,728)
Woking  1-2  Dover Athletic (2,593)

Vanarama National League South

Bognor Regis Town  1-2  Dartford (1,017)
Chippenham Town  1-0  Welling United (531)

Bostik Premier Division

Billericay Town  2-2  Folkestone Invicta (2,206)
Dulwich Hamlet   1-1   Margate (1,266)
(at Tooting & Mitcham United FC)
Tonbridge Angels  0-2  Leatherhead (518)

Bostik South Division

Ashford United  1-4  Walton Casuals (321)
Carshalton Athletic  7-0  VCD Athletic (785)
Cray Wanderers  4-0  Guernsey (202)
(at Bromley FC)
Hastings United  1-2  Sittingbourne (540)
Herne Bay  1-0  Greenwich Borough (276)
Hythe Town  1-1  Corinthian-Casuals (493)
Molesey  2-1  Faversham Town (56)
Phoenix Sports  4-0  Shoreham (71)
Ramsgate  4-0  East Grinstead Town (204)
Thamesmead Town  6-2 South Park (73)
(at Dartford FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Beckenham Town  2-1  Hollands & Blair (110)
Chatham Town  1-0  Bearsted (354)
Cray Valley (Paper Mills)  2-1  Whitstable Town (88)
Deal Town  3-0  AFC Croydon Athletic (219)
Erith Town  1-2 Sevenoaks Town (120)
(Sevenoaks Town champions)
(at VCD Athletic FC)
Glebe  3-0  Canterbury City (69)
Lordswood  1-0  Corinthian (65)
Rochester United  2-4  Crowborough Athletic (52)
Rusthall  2-7  Croydon (94)
Sheppey United  1-2  Tunbridge Wells (286)

Southern Counties East Football League First Division

Crockenhill  0-7  Stansfeld (30)
Erith & Belvedere  4-3  Holmesdale (27)
Kent Football United  5-2  Forest Hill Park (19)
Lewisham Borough  0-2  Snodland Town (39)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:45pm

Bexley  0-2  Tudor Sports
Faversham Strike Force  0-4  Metrogas
Kennington  4-1  Greenways
New Romney  2-3  Farnborough Old Boys Guild
Otford United  4-1  Peckham Town
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  P-P  Lewisham Athletic
Staplehurst Monarchs United  2-3  Borden Village

Andreas Carter Joma Kent County League Division One Central – 2:45pm

Rolvenden  1-1  Herne Bay Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

AFC Mottingham  1-0  Orpington
Chipstead  P-P  Long Lane
Club Langley  1-3  Old Bromleians
Welling Park  1-0  Halstead United

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Ashford  4-7  Burgess Hodgson
Snodland Town Res  6-5  Rusthall Res
Wateringbury 2-1  Rochester City
West Farleigh  9-1  New Romney Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

FC Elmstead Res  5-2  Nomads
Long Lane Res  1-0  Dulwich Village
Metrogas Res  1-3  Johnson & Phillips
Welling Town  1-2  Sydenham Sports

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

Aylesford  2-8  University of Kent
Faversham Strike Force  3-3  Staplehurst Monarchs United Res
Tenterden Town  2-3  Deal Town Rangers

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

Bexley Res  2-3  Drummond Athletic
Farnborough Old Boys Guild Res  0-2  AFC Bexley
HFSP & Ten-Em-Bee  5-0  Welling Town Res
Peckham Town Res  1-4  Parkwood Rangers
Red Velvet  3-0  Bridon Ropes Res
Sporting Club Thamesmead Res  4-1  Old Bromleians Res

Maidstone & District Charity Cup Senior Section Semi-Final – 2:15pm

K Sports Res  1-0  Cuxton 91

Weald of Kent Charity Cup Final

AFC Ashford Athletic  4-4   Deal Sports Res
(after extra time – AFC Ashford Athletic win 5-4 on penalties)
(at Lydd Town FC)

Sunday 29 April 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Queens Park Rangers  0-11  Charlton Athletic (120)
(at Uxbridge FC)

Monday 30 April 2018

Southern Counties East Football League Premier Division


Crowborough Athletic  P-P  Sevenoaks Town
(Match postponed – waterlogged pitch)
Erith Town  0-4  Beckenham Town (47)
(at VCD Athletic FC)
Lordswood  P-P  Whitstable Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Southern Counties East Football League First Division

Forest Hill Park  3-0  Lewisham Borough (34)
Kent Football United  P-P  Erith & Belvedere
(Match postponed – waterlogged pitch)
Stansfeld  P-P  Phoenix Sports Res
(Match postponed – waterlogged pitch)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East

Tenterden Town  P-P  Bromley Green

Tuesday 1 May 2018

Bostik South Division Play-Off Semi-Finals


Cray Wanderers  2-5  Walton Casuals (446)
(at Bromley FC)
Greenwich Borough  0-3  Corinthian-Casuals (375)

Bill Manklow Inter-Regional Challenge Cup Final

Club Langley  2-1  New Romney (140)
(at Rochester United FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:45pm

Greenways  6-3  Borden Village
(at K Sports)
Metrogas  4-5  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 6:45pm

Johnson & Phillips  2-1  Sydenham Sports
Metrogas Res  1-4  Welling Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East

AFC Ashford Athletic 2-1 CC Sport

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:45pm

Red Velvet  0-1 Sporting Club Thamesmead Res

Wednesday 2 May 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Chichester City  0-6  Charlton Athletic (112)

Vanarama National League Play-Offs - Elimination Round

Aldershot Town  1-1  Ebbsfleet United (3,319)
(after extra time – Ebbsfleet United win 5-4 on penalties)

Vanarama National League North Play-Offs Elimination Round

Kidderminster Harriers  0-2  Bradford Park Avenue (2,291)
Stockport County  0-1  Chorley (6,230)

Vanarama National League South Play-Offs – Elimination Round

Hampton & Richmond Borough  3-1  Truro City (922)
(after extra time)
Hemel Hempstead Town  0-0  Braintree Town (1,165)
(after extra time – Braintree Town win 3-2 on penalties)

Bostik North Division Play-Off Semi-Finals

Bowers & Pitsea  0-2  Canvey Island (567)
Haringey Borough  2-0  Heybridge Swifts (442)

Southern Counties East Football League Premier Division

Crowborough Athletic  P-P  Sevenoaks Town
(Match postponed – waterlogged pitch)

Kent Reliance Intermediate Cup Final

Cray Valley Res  0-2  West Wickham Res (190)
(at Cray Valley FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:30pm

Lewisham Athletic  P-P  Peckham Town
New Romney  P-P  Kennington

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East –

Rochester City  P-P  Ashford

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 6:45pm

Faversham Town Res  3-1  Aylesford

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:45pm

Old Bromleians Res  2-0  Peckham Town Res

Thursday 3 May 2018

Vanarama National League Play-Offs - Elimination Round


Boreham Wood  2-1  AFC Fylde (1,244)

Bostik Premier Division Play-Off Semi-Finals

Dulwich Hamlet  1-0  Leiston (1,285)
(at Tooting & Mitcham United FC)
Hendon  4-0  Folkestone Invicta (722)

Southern Counties East Football League Premier Division

Crowborough Athletic  1-2  Sevenoaks Town (105)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 6:45pm

AFC Bexley  0-4  Bexley Res

Maidstone & District Charity Cup Final

AEI Sports  2-0  Eccles
(at Lordswood FC)

Friday 4 May 2018

Hospitals Charity Senior Cup Final


Sporting Club Thamesmead  3-0  Phoenix Sports Res (120)
(at Erith & Belvedere FC)

Maidstone Charity Cup Final

Kings Hill  4-5  K Sports Res
(after extra time - at Lordswood FC)

Tunbridge Wells Charity Cup Final

Rusthall Res  2-1  Southbourough
(after extra time - at Tunbridge Wells FC)


Saturday 5 May 2018

Sky Bet League One


Gillingham  5-2  Plymouth Argyle (6,289)
Rochdale  1-0 Charlton Athletic (5,294)

Vanarama National League Play-Offs – Semi-Finals

Tranmere Rovers  4-2  Ebbsfleet United (8,898)

Bostik South Division Play-Off Final

Corinthian-Casuals  0-0  Walton Casuals (930)
(after extra-time – Walton Casuals win 4-2 on penalties)

Southern Counties East Football League Challenge Cup Final

Tunbridge Wells  0-1  Whitstable Town (749)
(at Tonbridge Angels FC)

Southern Counties East Football League First Division

Kent Football United  1-3  Erith & Belvedere (41)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:45pm

Borden Village  1-4  Otford United
Farnborough Old Boys Guild  1-2  Staplehurst Monarchs United
Faversham Strike Force  2-4  New Romney
Fleetdown United  1-1  Bexley
Greenways  6-2  Tudor Sports
Kennington  3-1  Metrogas
Lewisham Athletic  P-P  Bexley
Lydd Town Res  1-6  Peckham Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

Halstead United  0-2  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res
Ide Hill  8-3  Orpington
Welling Park  2-3  Chipstead

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Rochester City  1-0  Lordswood Res
Rusthall Res  4-5  New Romney Res
West Farleigh  2-3  Burgess Hodgson

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Crayford Arrows  P-P  Sydenham Sports
Dulwich Village  4-2  Long Lane Res
Johnson & Phillips  2-0  FC Elmstead Res
Nomads  6-0  Metrogas Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

AFC Ashford Athletic  5-7  University of Kent
Aylesford  2-14  Deal Town Rangers
Deal Sports Res  P-P  Bromley Green
Tenterden Town  3-4  Staplehurst Monarchs United Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

AFC Bexley  4-3  Welling Town Res
Farnborough Old Boys Guild Res  2-3 Old Bromleians Res
HFSP & Ten-Em-Bee 5-1  Drummond Athletic
Red Velvet  4-1  AFC Lewisham
South East Athletic Res  1-5  Bridon Ropes Res
Sporting Club Thamesmead Res  11-2  Bexley Res

Kent Reliance Junior Cup Group A Final

Ashford  0-3  Welling Town (210)
(at Maidstone United FC)

Sunday 6 May 2018

Sky Bet Championship


Millwall  1-0 Aston Villa (17,195)

Vanarama National League Play-Off – Semi-Final

Sutton United  2-3 Boreham Wood  (2,730)

Vanarama National League North Play-Off Semi-Finals

Brackley Town 1-0 Bradford Park Avenue (923)
(after extra time)
Harrogate Town 2-1 Chorley (2,307)

Vanarama National League South Play-Off Semi-Finals

Dartford  0-1  Braintree Town (1,704)
Chelmsford City  0-1 Hampton & Richmond Borough (1,651)

Bostik North Division Play-Off Final

Haringey Borough  3-1  Canvey Island (809)

Capital Women’s Cup Final

Charlton Athletic  2-1 Crystal Palace (193)
(at Bedfont Sports FC)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Gillingham  0-2  Lewes
(at Meridian Sports & Social Club, Charlton Park Lane, Charlton, SE7 8QS)

Bank Holiday Monday 7 May 2018

Bostik Premier Division Play-Off Final


Dulwich Hamlet  1-1  Hendon  (3,321)
(after extra time – Dulwich Hamlet win 4-3 on penalties)
(at Tooting & Mitcham United FC)

Southern Counties East Football League Premier Division

Lordswood  1-2  Whitstable Town (76)

Southern Counties East Football League First Division

Stansfeld  1-2  Phoenix Sports Res (67)
(at Glebe FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:45pm

Bexley  0-1  Peckham Town
Greenways  P-P  Lewisham Athletic
Kennington  P-P  Tudor Sports
Lydd Town Res  5-4  Borden Village
Metrogas  1-3  Otford United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

Ide Hill  6-0  Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res
Long Lane  1-3  Halstead United

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

Rochester City  0-2  Wateringbury
West Farleigh  2-2 Ashford

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Metrogas Res  3-3  Nomads
Sydenham Sports  3-0  Johnson & Phillips

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

AEI Sports  P-P  Bromley Green
Deal Sports Res  P-P  University of Kent

Tuesday 8 May 2018

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East


Rusthall Res  7-1  Tonbridge Invicta (40)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West

Crayford Arrows  2-0  Dulwich Village

Hospital Charity Cup Junior Division Final

South East Athletic Res  0-2 Sutton Athletic Res
(at Erith & Belvedere FC)

Wednesday 9 May 2018

London Senior Cup (Sponsored by Coventry Scaffolding) Final


Balham  4-1  Cray Valley (Paper Mills) (317)
(at Hendon FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East

Snodland Town Res  3-2  Ashford

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

AFC Bexley  1-4  Red Velvet

Thursday 10 May 2018

Sky Bet League One Play-Off Semi-Final First Leg


Charlton Athletic  0-1  Shrewsbury Town (14,367)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 6:45pm

Kennington  1-2  Borden Village
Lewisham Athletic  P-P  Borden Village

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West

Sutton Athletic Res  1-2  Chipstead (18)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 6:45pm

Tenterden Town 3-6  Bromley Green

Saturday 12 May 2018

Vanarama National League Promotion Final


Boreham Wood  1-2  Tranmere Rovers (16,306)
(at Wembley Stadium)

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division – 2:45pm

Lewisham Athletic  P-P  Farnborough Old Boys Guild
Lydd Town Res  1-4  Bexley
Otford United  1-2  New Romney
Peckham Town  2-1  Borden Village
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club  0-3  Kennington
Tudor Sports  0-4  Staplehurst Monarchs United

Andreas Carter Joma Kent County League Division One West – 2:45pm

Chipstead  4-2  Long Lane
Old Bromleians  2-1  Ide Hill (25)
Stansfeld Oxford & Bermondsey Club Res  P-P  Halstead United
Welling Park  2-1 Orpington

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East – 2:45pm

New Romney Res 4-7  Snodland Town Res
Rusthall Res  0-3  Rochester City
West Farleigh 1-2  Wateringbury

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West – 2:45pm

Dulwich Village  0-4  Welling Town
FC Elmstead Res  3-2  South East Athletic
Johnson & Phillips  2-1  Long Lane Res
Sydenham Sports  5-2  Metrogas Res

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East – 2:45pm

AEI Sports  2-1  Deal Town Rangers
Deal Sports Res  6-2  CC Sport
Faversham Town Res  1-1  AFC Ashford Athletic
Staplehurst Monarchs United Res  5-1  Tenterden Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 2:45pm

Farnborough Old Boys Guild Res  4-0  Peckham Town Res
Red Velvet  3-1  Old Bromleians Res
Sporting Club Thamesmead Res  4-2  HFSP & Ten-Em-Bee
South East Athletic Res  3-2  AFC Bexley

Beckenham Hospital Cup Semi-Final

Bexley Res  1-0  Ten Em Bee

Sunday 13 May 2018

Sky Bet League One Play-Off Semi-Final Second Leg


Shrewsbury Town  1-0  Charlton Athletic (9,016)
(Shrewsbury Town win 2-0 on aggregate)

Vanarama National League South Promotion Final

Hampton & Richmond Borough  1-1  Braintree Town (3,127)
(after extra time – Braintree Town win 4-3 on penalties)

Vanarama National League North Promotion Final

Harrogate Town  3-0  Brackley Town (3,000)

The FA Women’s Premier League Southern Division

Coventry United  5-0  Gillingham
Crystal Palace  0-4  Charlton Athletic (258)
(at Bromley FC)

Tuesday 15 May 2018

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division


Farnborough Old Boys Guild  3-1  Peckham Town

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two West

Crayford Arrows  2-3  Sydenham Sports

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 7:00pm

AFC Bexley  2-0  Old Bromleians Res

Eastern Division Section Les Leckie Cup Final

Ashford  4-4  Tonbridge Invicta (161)
(after extra time – Tonbridge Invicta win 4-2 on penalties)
(at Sevenoaks Town FC)

Wednesday 16 May 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Charlton Athletic  8-1  Gillingham

Thursday 17 May 2018

Barry Bundock West Kent Challenge Shield Final


Red Velvet  2-4  Welling Town (120)
(at Sevenoaks Town FC)

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three West – 7:00pm

AFC Bexley  1-6  Sporting Club Thamesmead Res

Friday 18 May 2018

Andreas Carter Joma Kent County League Division Two Central & East


Rochester City  1-0  Ashford (55)

Saturday 19 May 2018

Andreas Carter Joma Kent County League Premier Division


Lydd Town Res  0-5  Fleetdown United

Andreas Carter Joma Kent County League Division Three Central & East

Deal Sports Res  9-1  Bromley Green
(at Bromley Green FC)

Sunday 20 May 2018

The FA Women’s Premier League Southern Division


Charlton Athletic 4-1  Chichester City

The Buildbase FA Vase Final

Stockton Town  0-1  Thatcham Town
(at Wembley Stadium)

The Buildbase FA Trophy Final

Brackley Town  1-1  Bromley (31,430)
(after extra time – Brackley Town win 5-4 on penalties)
(at Wembley Stadium)

Wednesday 23 May 2018

Beckenham Hospital Cup Final


Bexley Res  2-3 Tudor Sports Res
(at Meridian Sports & Social Club, Charlton Park Lane, Charlton, London SE7 8QS)

Sunday 27 May 2018

The FA Women’s Premier League Championship Play-Off


Blackburn Rovers 1-2 Charlton Athletic
(at Sheffield United FC)

 




TO ADVERTISE HERE AND SEE YOUR
BANNER ADVERT ON EVERY PAGE OF
THIS WEBSITE, PLEASE

EMAIL STEPHEN McCARTNEY:
stephen@kentishfootball.co.uk