26thjune03

Thursday 26th June 2003

BRITISH ENERGY KENT COUNTY FOOTBALL LEAGUE
League Constitution 2003-2004
(Taken with permission from www.kentcountyleague.co.uk)

 

Premier Division
Bearsted,
Beauwater, Cray Valley (PM), Crockenhill, Greenways, Kennington, Lydd Town, Milton Athletic, New Romney, Old Roan, Sheerness East, Snodland, Stansfield O&B Club, Tenterden Tigers

Division One East
(Play each other 3 times)

Betteshanger Welfare, Bliby, Bromley Green, Norton Sports, Snowdown Colliery Welfare, St Margarets,
Tylers Hill, University of Kent, Woodstock Park

Division One West
APM Mears FC, Belvedere,
Bly Spartans, Bromleians Sports, Eynsford, Fleetdown United, Halls, Holmesdale, Lewisham Borough, Oakwood, Pembury, Thames Poly, Wickham Park

Division Two East
(Play each other 3 times)
Betteshanger Welfare Res., Borden Village, Kennington Res., Lydd Town Res., New Romney Res., Sheppey United, Staplehurst, Tenterden Tigers Res., University of Kent Res.,  

Division Two West
Borough United, Bridon Ropes, Eltham Palace,Farnborough Old Boys Guild, Lanes End, Larkfield & NH Wanderers, Orpington, Otford United, Phoenix Sports, Rusthall, Samuel Montagu Youth Club, Sutton Athletic, Westerham,

Division Three West
Chipstead, Chislehurst, Guru Nanak, Halstead, Kingfisher,
Kingsdown Racers, Meridian, NPI, Old Addeyans, Old Bexleians, Platt United, Tonbridge Invicta, Town Malling United,
 

Reserves Division One West
APM Mears FC Res., Bearsted Res., Beauwater Res., Fleetdown United Res., Greenways Res., Halls Res., Holmesdale Res., Oakwood Res., Otford United Res.,
Stansfield O&B Club Res., Wickham Park Res.,
 

Reserve Division Two West
Belvedere Res., Borough United Res., Bromleians Sports Res., Chipstead Res., Eynsford Res., Larkfield & NH Wanderers Res., NPI Res., Orpington Res., Phoenix Sports Res., Town Malling United Res., Westerham Res.,






PHOENIX SPORTS  V  FAVERSHAM TOWN
TUESDAY 17 OCTOBER 2017 (19:45)
BOSTIK SOUTH
at Mayplace Road East, Barnehurst DA7 6JT

GREENWICH BOROUGH  V BARKING
TUESDAY 17 OCTOBER 2017 (19:45)
LONDON SENIOR CUP FIRST ROUND
at Middle Park Avenue, Eltham SE9 5HP

THAMESMEAD TOWN  V  HERNE BAY
WEDNESDAY 18 OCTOBER 2017 (19:45)
BOSTIK SOUTH
at Princes Park, Dartford, DA1 1RT

PHOENIX SPORTS  V WHITEHAWK
WEDNESDAY 18 OCTOBER 2017 (19:45)
FA YOUTH CUP THIRD QUALIFYING ROUND
at Mayplace Road East, Barnehurst DA7 6JT

GLEBE  V  AFC CROYDON ATHLETIC
SATURDAY 21 OCTOBER 2017 (15:00)
SCEFL PREMIER
at Foxbury Avenue, Chislehurst BR7 6SD